Autor Wątek: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0  (Przeczytany 1885 razy)

Majkel-jag

  • Gość
Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« dnia: Październik 17, 2016, 08:37:12 am »
Witam wszystkich,

Zauważyłem zapocenie od oleju na połowie wysokości miski olejowej. Sprawa jest prosta, po prostu padła uszczelka...
Wiadomo, że w 3.0 wymiana takiej uszczelki to nie lada problem....
Ale tutaj nasuwa się też pytanie, czy ktoś z obecnych tutaj forumowiczów ma na to jakiś patent, tak by nie rozbierać połowy auta/podnosić silnika, etc...  :)
Myślałem o opuszczeniu miski tyle ile się da, wyczyszczeniu styków i daniu porządnego sylikonu, lub rozcięciu uszczelki tak by przeszła przez smok od oleju a potem daniu sylikonu. Niestety nie wiem czy jestem na dobrej drodze.
Czy tylko jedyną słuszną drogą jest podniesienie silnilka, czy ta się to zrobić jakoś mniej inwazyjnie.
Będę wdzięczny za wszystkie porady.
Pozdrawiam

Offline mengszym

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2021, 23:00:35 pm »
Udało się z tą uszczelką? Jest jakiś patent? Bo mam ten sam problem

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2021, 12:55:56 pm »
Zasłużyłeś na sprawność pierwszego stopnia - archeolog. Autora wątku nie na forum już od kilku lat.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2021, 11:55:04 am »
Autora nie ma, ale problem został i to chyba poważny, skoro przez 5 lat nikt nie potrafił pomóc. Sam jestem ciekawy wygodnego sposobu wymiany uszczelki miski. Pozdrawiam!  :-V
✌POWODZENIA😉

Offline KarolKazik

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Kocham to forum
Odp: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2021, 21:00:11 pm »
Ja też jestem ciekaw. Bo muszę to zrobic

Offline nick0000

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
  • S-type V8 4.2 2002 (LPG)
Odp: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2021, 22:07:31 pm »
Na JagTV jest pokazana wymiana w V8 SC. W komentarzach pada pytanie jak to wygląda w przypadku silnika V6 i odpowiedzi brzmi tak:
1. "Film obejmuje wymianę uszczelki miski silnika V8 SC, która jest bardzo prosta. Wymiana uszczelki miski olejowej V6 będzie wymagała podniesienia silnika i poluzowania przekładni kierowniczej. "
2. "3.0 V6 miska olejowa bardzo różni się od V8, którą wymieniamy na filmie. Miska olejowa V6, która jest wykonana ze stopu i biegnie od przodu do tyłu silnika, może zostać usunięta tylko poprzez zwiększenie prześwitu dostępu. Jaguar zaleca upuszczenie drążka kierowniczego wraz z ramą pomocniczą. Jeśli jednak nie jesteś dobrze przygotowany do tego, alternatywną metodą jest podniesienie silnika za pomocą drążka podtrzymującego silnik, a następnie upuszczenie drążka kierowniczego. Ta metoda może być wykonana przez kompetentnego majsterkowicza - ale nadal będziesz potrzebować sprzętu "

Offline tadelak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • O. K.
Odp: Wyciek z uszczelki pod miską- S type 3.0
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2021, 07:28:55 am »
Nareszcie jakiś konkret  :-R Dzięki bardzo  :-V  :-thank
✌POWODZENIA😉