Autor Wątek: [xj81] jaguar 1993  (Przeczytany 13505 razy)

jagmaniac

  • Gość
[xj81] jaguar 1993
« dnia: Październik 15, 2016, 19:36:40 pm »
jaguar
1993 rok
v12, 6litrow
xj81 - to prawidlowy model?
wlasciciel chce za niego 20 kola
podejrzewam ze handlarz

https://get.google.com/albumarchive/103734145797909483234/album/AF1QipMa3JKMKihQJoULN02UpmuGuE8GSZHFr8yDOZN3/AF1QipMHjykAtoiGCfx--AU95_iQ7Mf1aaertVxShWSy?authKey=CL-Jv-ySy87mdQ

zbyt wypicowany, a pod spodem bedzie durszlak?
czy warto pojechac obejrzec?
a moze ktos ma mozliwosc ocenienia na zywo - auto jest w Pegowie (Dolnoslaskie)
ten silnik bedzie problemem?


Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2016, 19:43:04 pm »
Trudno ocenić ze zdjęć. Wygląda na przyzwoicie polakierowany po całości. A dlaczego był lakierowany - nie wiadomo.

Wnętrze ładnie wypsikane ale drewno naprawdę niezłe jak na xj40.

Tylko ta wszechobecna czerń...;)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

jagmaniac

  • Gość
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2016, 19:55:51 pm »
taka trumna troche ;) obawiam sie handlarskiego picu, czy konserwacja od spodu auta nie byla robiona stosunkowo niedawno i przykrywa zgnilizne?
pewny jestes co do wymalowania auta? bo na dachu widze rysy dosc stare w odbiciu swiatla...

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2016, 20:57:03 pm »
Bardzo fajne auto ładne zdjęcia. Też mi się wydaje, że było lakierowane jest bardzo starannie zrobione. Podejrzewam że jest przetarty fotel kierowcy, nie zauważyłem na szybko zdjęcia fotela kierowcy dokładnego od przodu mogę się mylić. Rdza: niepokojący wykwit pod listwą z tyłu. Samochód jest ładny, ciekawe że ma opony drogie założone wszystkie takie same. Uważam że warto poświęcić czas, i obejrzeć na żywo. Dla mnie "in plus" Musi być sprawdzony na wieszaku.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2016, 21:24:47 pm »
Jesli malowany ale zgodnie ze sztuka to mnie by nie przeszkadzalo, wyglada ladnie, wszystko na swoim miejscu i jest oryginalne. Rzeczywiscie zbyt czarno i smutno ale kazdy lubi co innego. Jak juz v12 to bym celowal na takiego z jasna skora i czerwonymi pszeszyciami na fotelach. Ogolnie dobre autko ale obawiam sie ze tez to bedzie dopiero "baza" do dlaszych dzialan.
Jesli nie ma majonezu pod korkiem to git :D masz podobna sytuacje jak z poprzednim za 12k czyt. dobra buda (tamten mial ja akurat oryginalna, niemalowana) i ladne wnetrze tylko ciekaw jestem jak tam silnik, zawieszenie itd.
Ps. silnik w serwisowaniu moze byc problemem chyba ze masz sporo salaty to "no problem" poza tym silnik niezawodny.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2016, 21:29:28 pm »
Po mojemu to paski boczne jednoznacznie wskazują na malowanie całych boków. I niestety paski zrobione są niefachowo.

Z drugiej strony gdyby problem tego auta dotyczył tylko pasków to byłoby super.

Zderzaki niepogięte (rzadkość), końcówki wydechu ładne, felgi fajoskie.

Pojedź i sprawdzaj. Tak jak już chłopaki napisali - podnośnik i dłubać śrubokrętem.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2016, 15:42:29 pm »
Zapraszam na oględziny.  Konserwacja dawno robiona. Był malowany ale dawno przez Niemca. Tak jestem handlarzem bo przecież mam 3 xj81, trzepie na tym kokosy, polecam spróbujcie pohandlować autami z 6 litrowym koniem ;)  pozdrawiam

jagmaniac

  • Gość
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2016, 15:47:36 pm »
Yoohas,
dzieki!

Trusi,
zarejestrowales sie tu kilka dni temu.
Masz okazje opowiedziec prawde o aucie. Dasz rade? Bez sciem, bez udawania ze nie wie sie o co chodzi i bez strugania pawiana.
Jesli juz tu jestes na forum i to powiedz wszystko o tym aucie.


Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2016, 15:57:29 pm »
Kilka dni temu? Z tego co pamiętam to już ponad rok będzie ;) auto jest naprawdę w dobrym stanie. Tak jak napisałem ucieka czynnik z klimy pod lampą widać ze kolo zaworu, nie robiłem tego. Auto jest zarejestrowane na mnie i jestem jego pierwszym właścicielem w kraju od ponad roku. Ma świeży przegląd i ubezpieczenie. Niwo działa ale już pływa. Trzeba wymienić gumy na laczniku stabilizatora. W tej sprawie jestem juz umówiony w warsztacie. Był lakierowany po całości, widać że lakier stary. Silnik od spodu spocony od oleju. Trzeba by zrobić polerke bo stał pod drzewem i siadł jakiś syf który usunąłem juz pierwszym stopniem zielony korek ale nie miałem czasu dokończyć  finiszowego. Chyba o wszystkim na pisałem a przynajmniej tak mi się wydaje. A- w halogenie z przodu przełamało się gniazdo ( miejsce mocowania żarówki) a najlepiej zobaczyć na żywo

dodano

A szczerze mówiąc najchętniej bym go nie sprzedawał ale siła wyższa. do końca miesiąca sprawa mi się wyklaruje i jeżeli się nie sprzeda do konca trwania tego ogloszenia to zostaje dalej w rodzinie
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2016, 18:15:23 pm wysłana przez Choina »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2016, 16:54:25 pm »
Osobiście zastanawia mnie jedna rzecz: wpis w książce świadczy o tym, że w 2003 r. ten samochód miał nabite 118 tyś. km. Później wpisy się kończą, przez kolejne dwanaście lat cisza, po czym zostaje sprowadzony do Polski i na rok 2016 ma przejechane 134 tyś. 26 tyś. km w ciągu trzynastu lat?...Czemu nie, ale z drugiej strony świadczyło by to o tym, że albo ktoś w Niemczech woził się nim tylko od niedzieli (w co jakoś nie chce mi się zbytnio wierzyć), albo faktycznie ktoś robił nim tylko średnio ok 170 kilometrów miesięcznie. Jak dla mnie trochę to naciągane, ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie na ten temat :)  :-tylko

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2016, 17:26:08 pm »
Przyjedz i zobacz jak wygląda a nie klepie głupoty ze naciągany przebieg. Dla twojej informacji to ja przez ostatni rok zrobiłem nim może 70 km miesięcznie. Auto weekendowe. Może być ?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2016, 18:11:27 pm »
jurlich... moje dwie ciotki mają samochody z roku 2000 jeden 46kkm drugi dużo jeździ, 57kkm oba jak ze sklepu, znajoma ma yarisa 2003 46kkm, totalnie zgniły od dołu, stoi od zawsze pod blokiem. Bywają czasem takie cuda, wiadomo że w to ciężko uwierzyć w przypadku auta które nowe kosztowało tyle co dom... ale ... ale... kto to wie, nie pomacasz, nie poczujesz. trusi zaprasza do oględzin, nie ściemnia. Tylko po co było lakierować nowy samochód. Wcześniej stał już pod liściem?
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 16, 2016, 18:26:19 pm »
@jagmaniac - przebieg nie ma znaczenia. Mi też trudno uwierzyć w to, że 10-letnie auto nagle przestało jeździć. Bo przecież w 2003 r. nie był znowu takim staruszkiem. Poza tym samochód się psuje jak stoi. Większość pięcioletnich aut z przebiegiem 400 kkm będzie w lepszym stanie niż taki 23-letni Jaguar z przebiegiem 130kkm.

Podsumowując - jedź, sprawdzaj bo to i tak jedna z sensowniejszych opcji na naszych portalach. Jeśli jednak szukasz (jak wspomniałeś) auta do kolekcjonowania to licz się z koniecznością powtórnego lakierowania. Chyba, że inaczej da się te ohydne paski poprawić.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

jagmaniac

  • Gość
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 16, 2016, 19:06:11 pm »
trusi19, jakie pozostale 2 sztuki masz. One tez sa swiezo sprowadzone? Daj mi link do nich, sobie je obejrze.

Nie obraz sie kolego, ale nie wygladasz mi na wielbiciela marki lub kolekcjonera bo znane ci mechaniczne uszkodzenia nie naprawiles, chwala ci za to ze o nich chociaz wspominasz, ale chyba i tak trundo by bylo ukryc niesprawna klime. W to miejsce zrobiles ladny detailing i oglosiles auto na sprzedaz.

z tego co piszesz kupiles 3 sztuki, czy ktorys z pozostalych ma jasne wnetrze?

Offline trusi19

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: [xj81] jaguar 1993
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 16, 2016, 19:16:37 pm »
Jagmaniac a jak wygląda wielbiciel marki?  Wszystkie xj 81 mają czarne środki.  Jeden z pozostałych mam już jakieś 1.5 roku drugi z 7 miesięcy wiec nie są świeżo sprowadzone. Prócz xj81 mam jeszcze kilka innych jaguarow które od kilku lat trzymam w hali pod dachem wiec uwzględnij te informacje jak mi będziesz odpisywał na pytanie " jak wygląda miłośnik marki". Jeżeli chodzi o usterki to uwierz mi że porostu nie mam czasu się tym zająć.  Prowadzę własną działalność i pracuje codziennie od 6 do 21 wiec ciężko mi podejść do tematu na tyle ciężko ze nawet szczotki załatwiłem przeszło 4 miesiące do jednego z 81 i dopiero w piątek przyszły.
 Yoohas paski są klejone a nie lakierowane wiec nie ma problemu żadnego żeby to poprawić