Autor Wątek: X100 Koło pasowe.  (Przeczytany 1499 razy)

Zbyszek

  • Gość
X100 Koło pasowe.
« dnia: Październik 11, 2016, 07:58:30 am »
Na wstępie, jako nowy użytkownik Jag-a, oraz tego forum, chciałem się przywitać :)

Pacjent Jag XKR 4.0 kompresor (1999)

Temat wygląda następująco,
Po zakupie XKR'a i zrobieniu nim około 7 tyś km, uszkodził się jeden z tłoków (dziura wielkości złotówki w denku tłoka) i jag przeszedł kapitalny remont, nowe ślizgi itp.

Z rzeczy, które zostały mi do zrobienia to, wykasowanie błędów, ponieważ wszystko jest podłączone idealnie jak było (zero błędów przedtem), zalane nowymi płynami,
i teraz pytanie, czy jakiś lepszy-nowy komputer to ogarnie, czy zostaje serwis jag-a??

Problem numer dwa: Po rozgrzaniu silnika zaczyna mi bić koło pasowe wału korbowego (na gumie), przez co zaczyna hałasować kompresor, dlatego samochód jest odstawiony.
Pytanie, czy ktoś z użytkowników dysponuje takim kołem w dobrym stanie za rozsądne pieniądze?
Bądź też słyszałem, że to koło "specjalnie" jest na gumie, aby się psuło i ludzie te koła toczą. Gdzie można takie coś wytoczyć (koło na dwa paski)? Jest może już gdzieś wytarta droga?

Pozdrawiam!
Zbyszek.

Zbyszek

  • Gość
Odp: X100 Koło pasowe.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2016, 20:00:22 pm »
Więc mały update tematu.

1. Koło pasowe zostało zrobione za rozsądne i uczciwe pieniądze w firmie w Lublinie. Wykryli wadę fabryczną, element gumowy nie był do końca "wylany". na chwile obecną koło jest "zregenerowane i wyważone, chodzi idealnie. Po namiary piszcie do mnie ;) Służę pomocą :)

Silnik pracuje też idealnie, dziś odbyła krótka, pierwsza jazda próbna, więc co do tematu drugiego:

2. Błędy silnika.
Jedyny błąd jaki się wyświetla na żółto to "transmissie storing" - z holenderskiego - awaria przekładni.
Co do skrzyni to był tylko wymieniany w niej olej. Istnieje ewentualnie tylko prawdopodobieństwo, że stan oleju jest minimalnie nieprawidłowy.

Co może mieć wpływ na wyświetlanie takiego błędu? Może jakaś wtyczka? Może trzeba go wykasować ręcznie?
Przez ten błąd skrzynia prawdopodobnie nie przerzuca biegów. (prawdopodobnie, gdyż mechanik nie miał się gdzie rozpędzić z racji na warunki dziś panujące :/ )

Zbyszek

  • Gość
Odp: X100 Koło pasowe.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2016, 14:25:35 pm »
Witam!

Więc panowie po dłuższym czasie update tematu tylko i wyłącznie dla waszej wiedzy, może się komuś przyda ;)

Co do błędu "transmisie storing", czyli "uszkodzona skrzynia biegów" - skrzynia w trybie awaryjnym-cały czas tylko na drugim biegu.
Sprawa wygląda tak, że pojechałem do jedynego w Bydgoszczy serwisu zajmującego się skrzyniami automatycznymi i wizyta wyglądała mniej więcej tak:
Przyjechaliśmy i pan "Henio" podpiął się kompem i rzekł: "No tak, jo jo, tak myślołem, noo wiadomo... zawór (czujnik) się zawiesił i czeba wymienić, a że tam je zespół zaworów to czeba wymienić szyskie".
Po czym pan "Henio" po konsultacji z kolegą "Mirkiem" stwierdzili że dwa tygodnie minimum, pomimo iż odpowiedzieli na moje pytanie, że skrzyni wyciągać nie trzeba.
Unikajcie takich serwisów jak i ja to zrobiłem.

Pojechałem więc do Jaguara odczytać błędy z komputera i okazało się że jest błąd czujnika ciśnienia w skrzyni biegów (zupełnie co innego, bo nie znajduje się w tym zespole zaworów).
Miły pan z serwisu Jag'a, podpowiedział mi, że w takiej sytuacji istnieją dwie opcje: albo czujnik i jest on zespolony z obudową skrzyni i jest niewymienialny (nowa skrzynia), albo zaśniedziała wtyczka łącząca skrzynie z komputerem.

Więc, z racji, że te skrzynie są baardzo pancerne i przy prawidłowym, dbałym użytkowaniu bezawaryjne okazało się że było bardzo dużo wilgoci i zielonego (elektrycznego) brudu po stronie żeńskiej.
Po dokładnym wyczyszczeniu i zabezpieczeniu wystarczyło podjechać do Jaguara i wykasować błąd. Auto dwa tygodnie jeździ bezawaryjnie :)
Pozdrawiam salon i serwis Jaguara z Bydgoszczy :) Bardzo miła i pomocna obsługa, nie traktują klienta na zasadzie "płacz i płać" :)

Henio z Mirasem skasowali by mniej więcej w okolicach 4 tyś zł (na dzień dobry), a mnie to wyszło złotych 300 :)

Pozdrawiam!
Zbyszek.