Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

system samopoziomujacy w jaguarze/daimlerze xj40

<< < (6/7) > >>

wtom:
Gruszka to akumulator ciśnienia układu hamulcowego. Układ nivo to zestaw zaworów obok cewki zapłonowej.

Jaguar XJ6:
Po przekręceniu kluczyka słuchać burczenie/bzyczenie z okolic gruszki ( jest to akumulator ciśnienia ABS ) . Burczy pompa która nabija akumulator ( zwykle trwa to z 10s )  , a nivo uruchamia się dopiero po odpaleniu silnika ( z przodu silnika jest przykręcona pompa napędzana bezpośrednio z silnika ).

jagmaniac:
ok, dobra, wklejam foto, pls info czy mam te nivo i gdzie to jest jesli tak (prosba o zaznaczenie)





dodatkowo - pytanie czy widzicie tam jakas rzezbe czy wszystko jest ori? jak na daimlera 1992, xj40

wtom:
nivo masz już wyprute. w twoim przypadku to historia  ;D. widać rzeźbę na przewodach hydraulicznych i brak bloku zaworów sterujących.

dołożone masz przejściówki zaworów do nabijania klimy, osuszacz chyba też wymieniony, co by mogło świadczyć o konwersji na R134.

brak oryginalnej osłony akumulatora

dołożony alarm niefabryczny

jagmaniac:
chcesz powiedziec ze mam przerobiona klime na wspolczesny czynnik, toz to mega dobra wiadomosc... to ze mam przejsciowki to jednoznacznie by wskazywalo? czy jak pojde nabic klime to od razu sie skapna czy jest juz na nowy czynnik czy stary?

a co do nivo, rozumiem ze jak tu wypruli, to juz amory itd musza byc juz "standard"?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej