Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Układ chłodząco grzejący i klimatyzujący - reanimacja - pytania i porady xj40 91

<< < (2/3) > >>

Cubae:
Z tego co wiem wentylator od klimy powinien chodzić na postoju, poniewaz robi sie duze cisnienie w ukl. klimatyzacji i wtedy wentylator chlodzi chlodnice klimy. A co do ukladu chlodzenia, zrob plukanke calego ukladu, byc moze termostat tez jest do wymiany

Dominiko19:
No nie włącza się nawet po 20 min pracy na biegu jałowym. Wydaje mi się że albo te czujniki (jeden z nich bo mam 2), potrzebują wyższej temperatury do zamknięcia obwodu albo woda nie osiąga takiej temperatury wysokiej w dolnej części chłodnicy. Wszystko działa inne... Ale czy może być problem z chłodnicą i tym wszystkim skoro temperatura na wskaźniku na desce jest idealnie na środku? W sumie czujnik od tego wskaźnika jest przy termostacie tam gdzie najcieplej a dalej może nie przechodzić już taka gorąca?

Cubae:
Zamknięcie  obwodu? Jesli temp  ma 90 stopni i rosnie a waz na dole chłodnicy jest letni swiadczy o uszkodzonym termostacie.  A on otwiera sie bez czujnika

Dominiko19:
Zamkniecie obwodu w czujniku. Termicznym włączniku wentylatora. Ok to wymienie termostat. Bo na górze jest dosyć szybko gorący wąż a na dole długo potrzebuje i nie jest tak gorący jak góra.

Yoohas:
Jeśli się jeszcze nudzisz trochę to wyjmij termostat i dla pewności sprawdź, czy działa. Ugotuj go oraz wsadź do zamrażarki. Zobacz czy się zamyka i otwiera.

Przy zakładaniu nowego zwróć uwagę, by otworek przepuszczający płyn był w odpowiednim miejscu (najczęściej na górze).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej