Autor Wątek: Skrzynia biegów blokuje zapłon  (Przeczytany 1393 razy)

Offline stepek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Kocham to forum
Skrzynia biegów blokuje zapłon
« dnia: Wrzesień 17, 2016, 17:53:04 pm »
Drodzy forumowicze,

Mam w swoim Jaguarze S-Type 4.0 z 2002 roku dość dziwny problem. Otóż, kiedy chcę uruchomić samochód i przekręcam kluczyk to nic się nie dzieje, silnik pozostaje głuchy na przekręcenie kluczyka.

Wydaję mi się, że jest to związane z dźwignią zmiany biegów w skrzyni automatycznej, gdyż kiedyś miałem już taki problem. Auto po przekręceniu kluczyka nie reagowało, a kiedy kilka razy pozmieniałem położenia drążka zmiany biegów auto się uruchomiło.

Zauważyłem też, że kiedy zmieniam położenia dźwigni z D na R to nie zawsze ten bieg wskakuje. Czasami trzeba to zrobić kilka razy żeby bieg zaskoczył. Dodatkowo, światło które podświetla poszczególne litery na skrzyni biegów też nie zawsze zmienia się ze zmianą położenia samej dźwigni np. przełączając z D na R lub z R na P, czasami dalej na skrzyni wyświetla się poprzednie ustawienie.

Czy ktoś z Was miał wcześniej taki problem?

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Skrzynia biegów blokuje zapłon
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2016, 18:43:51 pm »
Teoretyzując możnaby się domyślać że należałoby sprawdzić przełącznik wbudowany w mechanizm(dżwignia)zmiany biegów.Sprawa wstępnie nie wydaje się straszna.Prawdopodobnie elektryka tego machanizmu niedomaga lub tylko złącze.Może wystarczy przeczyścić wtykę a może wymienić cały moduł wraz z dżwignią.Jasne jest że rozrusznik musi mieć sygnał z poz P aby go uruchmić.