Autor Wątek: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT  (Przeczytany 4024 razy)

Romanzimo

  • Gość
Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« dnia: Wrzesień 17, 2016, 13:01:20 pm »
Witam !  Jaguar 2.7 Diesel  2006 rok czy ktoś wie co to jest? świeci mi taki meldunek : Motorleistung Begrenzt. po polsku było by to ;      Moc  silnika ograniczona.czy mógłby mi ktoś powiedzieć co tu jest ,co trzeba zrobić (naprawić) ? za pomoc serdecznie dzieki. :logojcpf:

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2016, 18:59:33 pm »
Kompa podpiąć
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline ArturP

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Kocham to forum
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2016, 21:20:53 pm »
Na moje to komunikat wskazuje na TRYB AWARYJNY. W dieslu oznacza to, że przyczyn takiego zachowania może być wiele. Reasumując;  j.w. - komputer,  zczytanie błedów a następnie diagnostyka

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2016, 22:11:25 pm »
U mnie  w xk8 tez byl taki komunikat to walnął przepływomierz i w to bym uderzał,ew. cewki zapłomowe o świecach już nie wspomne.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2016, 23:06:13 pm »
A kolega widział ze to diesel? Zreszta restricted może być od dziesiątek rzeczy a nie od 3-5
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

ŁukaszKrk

  • Gość
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2016, 13:19:03 pm »
Przepraszam nie doczytalem

Offline zbori1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2016, 13:59:25 pm »
Witam. Również wyświetla mi się taki błąd. do tego po podpięciu kompa wyskoczyły błędy P1642 i P1797. Samochód stracił moc. Dodam, że zaczęło się to wszystko dziać po wymianie m. in. świec zapłonowych. Po sprawdzeniu okazało się, że nie są one dedykowane do tego modelu. Czy to może być tego przyczyną?

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2016, 17:49:16 pm »
Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że bardziej z powodu tego co ująłeś jako m.in.  choć świece mają znaczenie.Może coś nie podpiąłeś,jakiegoś czujnika lub coś podobnego w czasie składania.To raczej musi być jakaś prosta sprawa,chyba że miałeś problemy juz przed wymianą świec i m.in.

Offline zbori1

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Kocham to forum
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2016, 19:14:13 pm »
No właśnie że przed wymianą świec nie miałem problemów. Wymieniałem też czujnik komfortu i robiłem małe poprawki z kablami bo były niektóre poprzerywane i kiepsko zaizolowane. Najciekawsze jest to, że dzisiaj znów błąd Motorleistung Begrenzt wygasł samochód chodzi prawidłowo tyle, że jeżdżę na benzynie. Jestem ciekaw czy jak dalej będę jeździł na benie czy znów się włączy.

Offline Andrzej4563

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2018, 18:09:19 pm »
Spotkała mnie także taka sytuacja . Poczytałem na forum o możliwych przyczynach , jednakże nie próbowałem specjalnie jakoś szukać możliwości podłączenia pod komputer . Skojarzyłem zaistniałą sytuację z tankowaniem paliwa . No i to był strzał w 10 . Następnego dnia dolałem około 30 litrów benzyny 98 . Po przejechaniu około 40-50 kilometrów zgasła kontrolka oraz komunikat ( motorleistung begrenzt ) . Ikonka silnika zgasła także , ale trochę pózniej . Kiedy samochód ostygł .  :-tylko
Rover 75       , Jaguar S-type 2,5 V6  2003 r

Offline Wolcik2

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Kocham to forum
Odp: Bordcomputer pokazuje mi haslo: MOTORLEISTUNG BEGRENZT
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2018, 21:44:07 pm »
Czyli diagnoza prosta 😊 Złe paliwo zasyfiło sondę lambda (w dieslu też jest a zwłaszcza z dpf) i problem się rozwiązał po zatankowaniu dobrej jakości paliwa no i spalanie jest ok 👌 Pozdrawiam