Autor Wątek: [x300] klima nie dziala  (Przeczytany 3293 razy)

sfiq

  • Gość
[x300] klima nie dziala
« dnia: Kwiecień 23, 2009, 22:09:58 pm »
Dzis natrafilem na nastepujacy problem

klima nie trybi  >:(

Przyciski ac i auto swieca sie po wcisnieciu ale klima nie chlodzi sprawdzalem bledy klimy i 0

na moje oko nie zalacza sie kompresor klimy bo nie slychac takiego charakterystycznego pykniecia
sprawdzilem bezpieczniki i wszystko ok ale nie wiem ktore przekazniki sa do klimy (jest gdzies ich opis na necie ? )

co o tym myslicie gdize szukac przyczyny

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: [x300] klima nie dziala
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2009, 22:52:32 pm »
siema,

to moze najpierw sprawdz stan gazu.

ja kiedys mialem dokladnie ten sam problem a sie okazalo, ze kabel sie urwal od kompressor,
moze masz cos podobnego. jezeli klima nie pokazuje bledow to nie moze byc jakis wielki
problem ...

sfiq

  • Gość
Odp: [x300] klima nie dziala
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:34:11 pm »
siema,

to moze najpierw sprawdz stan gazu.

ja kiedys mialem dokladnie ten sam problem a sie okazalo, ze kabel sie urwal od kompressor,
moze masz cos podobnego. jezeli klima nie pokazuje bledow to nie moze byc jakis wielki
problem ...

zagadaka wyjasniona  :-yipee

tak jak napisales kabelek od kompresora  :-thank  (ten bialy) ale nie urwal sie tylko nie stykal
a co ciekawe poruszalem nim tez wczesniej ale widocznie na tyle pechowo ze nic to nie zmienilo

dzis wystarczylo go doslownie poruszyc i odrazu klima zaskoczyla

postaram sie dac fote na dniach dla potomnych zeby bylo czarno na bialym  gdzie go szukac

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: [x300] klima nie dziala
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:44:51 pm »


tak jak napisales kabelek od kompresora  :-thank  (ten bialy)


no to extra. u mnie tez bylo bialy kabelek, i tak jak radzio napisal trzeba dobrze zabezpiezcyc  :-V

sfiq

  • Gość
Odp: [x300] klima nie dziala
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:52:25 pm »
no ale mam nadzieje ze na samym ruszaniu kabelkiem nie poprzestałeś tylko dobrałeś sie do źrodła problemu i poprawiłeś defekt  ??????

teraz jest dobrze a poprawie jutro bo juz ciemno i dostep tam troche ciezki - najwazniejsze ze problem zdiagnozowany

zapomnialem dopisac ze to bylo na tej zlaczce w kablu  pewnie cos zasniedzialo badz jakis syf sie dostal

sfiq

  • Gość
Odp: [x300] klima nie dziala
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2009, 03:17:23 am »
troche to potrwalo ale wiadomo jak to w zyciu

wrzucam obiecane zdjecie (strzalka zaznaczone miejsce gdzie nie laczylo klimy)