Autor Wątek: Jaki klej do podsufitki?  (Przeczytany 3521 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Jaki klej do podsufitki?
« dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:58:12 am »
Po ostrzeżeniu kolegi przed Bonatermem, który żółknie, mam strach przed przyklejeniem nowego materiału na podsufitkę i słupki. Jaki proponujecie, żeby nie kosztował trylion ojro, i nie odleciał na słońcu. Potrzeba tego sporo będzie na całość. (temat dotyczy S-type 2001)


Jędrek mam nadzieję, że kupiłes inny klej niż ten:
http://dlatapicera.pl/pl/bonaterm-a-plus.html

Odklejał mi się materiał na obudowie słupków - kupiłem to cudo, przykleiłem - po miesiącu tak zżółkł, że słupki musiałem kupić nowe :/

Kupiłem taki właśnie, i kij z nim, wywącham żeby się nie zmarnował, ale szmaty w aucie nie przyleję.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 11:15:39 am wysłana przez MicGin »
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaki klej do podsufitki?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2016, 11:44:01 am »
Wspomniany wyżej klej jest koloru, zapachu, późniejszego zżółknienia tym samym czym butapren z lat 80 (późniejszy przezroczysty butapren już lepszy był od tego cuda).
Szkoda, że tak daleko mam, bo urządzilibyśmy inhalacje - mnie leży puszka prawie cała.
Ja nakładałem na plastiki obudowy słupków delikatnie cienką warstwę pędzelkiem.
Po wyschnięciu było super. Do momentu, aż słupki trafiły do samochodu i dostały temperatury.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: Jaki klej do podsufitki?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2016, 11:58:54 am »
Prawie 10 lat temu robiłem sobie podsufitkę w starym Saabie.

Klej z puszki nakładany pędzlem mi się rolował i przez to fałdy się robiły.

Kupiłem dobry klej kontaktowy w spreju - UHU. Popsikałem dyktę, popsikałem tkaninę. Chwilę poczekałem i docisnąłem gąbkowym wałkiem.

Tapicerka trzyma się do dziś i nie mogę jej zerwać za Chiny.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Jaki klej do podsufitki?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2016, 20:45:34 pm »
Ja jeśli mnie pamięć nie myli to użyłem tego Bonaterm'u czy jak mu tam, po pierwsze okazało się że on jest do pistoletu którego najzwyczajniej nie mam więc użyłem go do zagruntowania płyty podsufitki. Na ten wyschnięty podkład i na materiał wypsiukałem kupione w Castoramie dwie spore puszki "kleju tapicerskiego" w spay'u - nazwy nie pomnę. Wytrzymało rok - mam już dwa miejsca gdzie odpadło. Nie ma dramatu, prawie nie widać ale wkurza ...
Na pewno nie był to klej UHU. Może po prostu położyłem go za mało albo przesuszyłem zbytnio.
Piotr 

Offline Kabalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Jaki klej do podsufitki?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2016, 14:14:44 pm »
Z tego co wiem to tapicerzy rowniez uzywaja bonatermu I ni ma z nim wiekszych problemow. Mozna kupic rozcienczony pod pistolet, lub gesty pod pedzel.
X308 / 3.2 / 2001