Autor Wątek: Wymiana oryginalnej stacji multimedialnej na typowe radio (sony np.)?  (Przeczytany 2180 razy)

Offline alex_racing

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
Wymiana oryginalnej stacji multimedialnej na typowe radio (sony np.)?
« dnia: Sierpień 30, 2016, 19:39:33 pm »
   Witajcie, szukałem na forum ale napotkałem tylko doświadczenia z wymian podst. radia na "ekran" ,
ale nie znalazłem nic w drugą stronę. Zbudowałem dobre hifi wygłuszenia morel Dls itd. została do wymiany jednostka centralna, aktualnie sygnał do wzmacniacza biorę konwerterami ze standardowej stacji jaguara ale dźwięk jest tragiczny.

Czy nie będzie problemu z uruchomieniem standardowego panelu klimatyzacji?
na firmowej navi mi nie zależy.

Każde wasze doświadczenie w tym temacie będzie dla mnie cenne przed wykonaniem pracy.

(W pełni sprawną stację-ekran Jaguara x-type 03 ze zmieniarką przewodami i co tam jeszcze siedzi z chęcią komuś odsprzedam)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2016, 10:43:32 am wysłana przez MicGin »

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wymiana oryginalnej stacji multimedialnej na typowe radio (sony np.)?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2016, 20:58:20 pm »
Kiedyś orientowałem się w temacie, bo sam chciałem zmienić oryginalne radio na jakieś lepsze 2din ale docelowo jeszcze tego nie zrobiłem.
Na allegro znalazłem zaślepki do X-Type  w zestawie z przejściówką na ISO:

http://allegro.pl/ramka-radiowa-zlacze-iso-jaguar-s-type-x-type-2002-i6405966106.html

http://allegro.pl/ramka-radiowa-2din-zlacze-iso-jaguar-s-type-x-type-i6135720220.html

W przypadku radia bez dotyku wystarczy to dokupić i po problemie, a przy dotyku tak jak u Ciebie będzie trzeba jeszcze dokupić sam panel klimatronika. Sam tego nie robiłem, ale z tego co się orientowałem wszystkie wtyczki i mocowania klimy powinny pasować bez problemu.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wymiana oryginalnej stacji multimedialnej na typowe radio (sony np.)?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2016, 22:49:06 pm »
Nie da się. Tzn. da się ale za dużo roboty. Sam chciałem zmienić u siebie. Kupiłem radio 2 din Clariona, panel klimatronika, wiązkę pod zwykłe radio.. i tak radio wylądowało w innym aucie a panel klimatronika leży gdzieś w piwnicy. Do tego jeszcze potrzeba jakiś moduł od klimy. Wiązka przechodzi od lewej do prawej strony deski i pod kierownice. Żeby to popodpinać i odpalić to trzeba chyba deskę całą ściągać a tego już mi się nie chciało. Jak kiedyś jeszcze rozmawiałem z kimś z forum to prościej sprzedać tego kota i kupić takiego, który miał w oryginale zwykłe radio. Ale próbuj, może coś podpowiesz ;)
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]