Autor Wątek: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy  (Przeczytany 4952 razy)

darekxjr

  • Gość
Witam wszystkich mam problem z moim xjr 1995,  objawy zero błędów silnikiem lekko trzęsię na wolnych myślę, dwie świece lekko okopcone na czarno, wymieniłem cewki, świece, przepływkę, sondy, wtryski po regeneracji i jest słaby, trzęsie a mam porównanie do moich wcześniejszych, miały moc, spalanie było niższe i moc konkretna , a tu już wymieniłem co mi do głowy przyszło i dalej brak efektów, już ręce rozkładam. Dzięki za odpowiedzi

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2016, 00:03:05 am »
Nie wiem jak to wygląda w xjr, ale spróbuj znaleźć węża od odpowietrzenia skrzyni korbowej (o ile w ogóle w xjr takie coś występuje) i zobacz, gdzie Ci wchodzi do kolektora. U mnie był identyczny objaw w S'ce, nierówne obroty/gaśnięcie, okopcone końcówki. Uszkodzone mam albo kolanko pod kolektorem albo sam zawór, generalnie chodzi o to, że kolektor zasysał lewe powietrze i silnik nie pracował równo. Zaślepiłem króciec od odpowietrzenia skrzyni korbowej na kolektorze i silnik w końcu zaczął normalnie pracować. Być może to nie to, ale chyba warto spróbować.

Donkihot

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2016, 08:40:07 am »
Najłatwiej sprawdzić nieszczelności w układzie dolotowym "benzyną w sprayu" bądź czymś podobnym. Ten patent pokazał mi kolega mechanik, trzeba to robić na zimnym silniku (żeby nie zapalił się od gorącego wydechu. Odpalamy i psiukamy w okolicy kolektora dolotowego i podciśnień, jak silnik zwiększy obroty lub bardziej zacznie kuleć to mamy nieszczelność. Tak zdiagnozował VW golfa mojego szwagra, trzej inni mechanicy rozłożyli ręce a już zdążyli wymienić pół osprzętu. Winowajcą był pęknięty wężyk podciśnienia.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2016, 13:24:36 pm »
Możesz mieć też uszkodzony/brudny przepływomierz.

jarecky

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2016, 00:15:03 am »
Przepływka była ode mnie i chodziła jak nowa na moim aucie (120tys km) wiec tu nie jest wina tego. Obstawiam takze gdzies minimalną nieszczelność ale zadziwia mnie to ,ze obroty sie trzymaja ,a silnikiem telepie

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2016, 00:26:14 am »
Dziękuję za odpowiedzi muszę sprawdzić ten krociec. Przeplywomierz jest ok mam dwa i na dwóch to samo. Może wie ktos gdzie ten krociec jest w xjr. Obecnie jestem we Francji i kompletny brak mechaników zreszta w Polsce tez. Tak mysle ze gdzieś lapie powietrze i daje zbyt dużo paliwa wtedy. Ok sprawdzę krociec. Może ktos podpowie gdzie jest. Dzięki

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:16:31 am »
Spróbuj sprawdzić zawór egr, później wypiłam 9o wezu, zatyka dany króciec i sprawdź,  czy wszystko wróciło do normy. Jeśli tak to znalazłeś przyczynę.  Możesz mieć też wywalone poduchy pod silnikiem.


darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:54:11 am »
Z tego co się orientuję egr to wersja stany i szwajcaria. Gdzie szukać ewentualnie może mam taką wersję ponieważ w Jaguarze nie ma danych o moim aucie. Wiem, że głupie pytania gdzie szukać, ale nie mam tu na miejscu mechaników i robię sam, ale nie chcę pół auta rozbierać. dzieki

drwalu

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2016, 17:48:43 pm »
Skad kolego jestes? Podpinales auto pod kompa?

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 30, 2016, 19:48:39 pm »
Tak podpinalem obecnie jestem we Francji i to jest problem. Jeszcze pompa wody mi hałasuje gdzie jest napinacz od paska?

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 30, 2016, 21:53:43 pm »
Wejdźsobie na jagrepair.com i tam poszukaj sobie schematu silnika, musi być gdzieś tam opis napinacza.

jarecky

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 30, 2016, 23:58:22 pm »
Napinacz masz kolo rolki +/- na srodku silnika. Tam jest kwadratowy bolec ktory wystaje i to jest napinacz. Steruje rolką góra-dół

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2016, 11:25:49 am »
A nie są pomylone sondy przypadkiem?
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

darekxjr

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2016, 22:06:50 pm »
Witam sprawdzałem sondy są ok podpięte i dwie nowe -przy innym podpięciu trzepie jeszcze mocniej. Wystawiłem go na allegro jak sprzedam to sprzedam. Nie to walczę dalej. Teraz jeszcze pompa wody dostała, ale to nie problem , problem z mocą i "telepaniem". Wie ktoś może gdzie można kolektory z kwaski dorobić? Może ktoś na forum robi to chętnie zlecę. I pytanie czy to normale, że po jeździe gdy zgasi sie silnik i przekręci ponownie stacyjkę bez odpalania to temp jest na maksa?

jarecky

  • Gość
Odp: Problemy jaguar xjr trzęsie silnik na wolnych i nie ma konkretnej mocy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2016, 09:07:18 am »
ale temperatura opada do 90st ?