Autor Wątek: Przegrzewające się hamulce  (Przeczytany 1647 razy)

darek1975

  • Gość
Przegrzewające się hamulce
« dnia: Sierpień 27, 2016, 14:31:25 pm »
Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Jaguara S-Type 4,o z 1999 roku. Od pewnego czasu podczas jazdy blokują się hamulce. Po dłuższej jeździe wszystkie koła są tak gorące , że nie można ich dotknąć. Temperatura jest tak duża, że pękają wentylki. Miałem już dwa wystrzały. Początkowo grzeje się tylne prawe i przednie lewe koło a dwa pozostałe są w miarę chłodne ale po kilkukrotnym hamowaniu wszystkie są gorące. Auto jest bardzo niestabilne na drodze szczególnie przy prędkościach powyżej 100 na godzinę i dodatkowo wpada w wibracje. Oddałem kota do mechanika , który wszystko sprawdził mechanicznie i nie znalazł przyczyny. Auto trafiło do ASO w Długołęce gdzie stało prawie miesiąc. Wymienili giętkie przewody hamulcowe , rozebrali i sprawdzili zaciski , wymienili klocki i płyn oraz skalibrowali ESP i ABS. Poprawy brak. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Może znacie jakiś warsztat koło Wrocławia który podejmie próbę naprawy. Pozdrawiam Darek

Offline qlimaxer

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 632
  • S-type 2002, I lift, 2.5 V6/LPG
Odp: Przegrzewające się hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2016, 20:58:08 pm »
A łożyska? Zazwyczaj gdy są wywalone, możesz dotknąć felgi, jeżeli jest naprawdę gorące to jest znak, że coś z nimi jest na rzeczy.
GO HARD OR GO HOME...

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Przegrzewające się hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2016, 15:07:01 pm »
A nie pada Ci czasem serwo? Może naciska na hamulce nawet gdy Ty nie naciskasz na pedał.
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Przegrzewające się hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2016, 19:25:39 pm »
Czy auto stało jakiś dłuższy czas? Ktoś rozbierał zaciski?
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

darek1975

  • Gość
Odp: Przegrzewające się hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2016, 21:42:38 pm »
Witajcie

Jeżeli chodzi o łożyska to wymieniałem wszystkie w tamtym roku. Zaciski były rozbierane i czyszczone trzykrotnie. Pompa paliwowa wyjęta i sprawdzona. Wlany nowy płyn hamulcowy. Wyłączenie ESP i ABS przez wyjęcie bezpieczników też nic nie daje , tarcze grzeją się tak samo. Zastanawiam się nad serwem bo to tylko nie zostało wymienione.