Autor Wątek: Pompa Paliwa wraz z obudową duży koszt czy będzie pasować  (Przeczytany 1379 razy)

tomek247

  • Gość
Pompa Paliwa wraz z obudową duży koszt czy będzie pasować
« dnia: Sierpień 24, 2016, 13:06:32 pm »
Witam,

Mój mechanik stwierdził iż do wymiany jest pompa paliwa wraz z obudową ponieważ uszkodzone są przewody i jeden pin jest spalony. Oryginalna pompa wraz z obudową to koszt aż 2800 zł (sama pompa jest nie droga tylko ta obudowa) rzekomo od mondeo by pasowała jakiejś firmy VDO ale to koszt 1650 zł. Ceny mnie trochę zaskoczył więc postanowiłem przeszukać allegro z nadzieją że kupię używaną obudowę i nową pompkę i teraz moje pytanie mój silnik do 2.1 v6 na allegro jest mnóstwo obudów i pomp do 3.0 czy ta obudowa/pompa od silników 3.0 czy 2.5 będą pasowały do 2.1 ? Chodzi o pompę która jest w baku.

Podobno pasuje jeszcze pompa z obudową od Mondeo 3.0  A2C59514073  ?
Może są jeszcze jakieś inne zamienniki bo nie mogę nigdzie znaleźć ani do jaguara ani do mondeo

Czy tą pompe tam upchną ?

http://allegro.pl/pompa-paliwowa-ford-mondeo-mk3-st220-3-0-v6-226km-i5153707141.html

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 15:06:58 pm wysłana przez tomek247 »

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584

tomek247

  • Gość
Odp: Pompa Paliwa wraz z obudową duży koszt czy będzie pasować
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2016, 09:57:45 am »
Dzwoniłem do faceta już wcześniej i został mu sam wkład obudowę już sprzedał :\
Zastanawiam się nad zmianą mechanika być może starą obudowę da się jeszcze uratować, sprawdziłem piny przy których plastik zrobił się ciemniejszy od temperatury pewnie jak było zwarcie i przewodzą prąd, jedynie martwię sie o zatrzaski od przewodów paliwowych, przy jednym brakuje jednego z trzech zatrzasków przy drugim brakuje dwóch z trzech zatrzasków a są to przewody chyba wysoko ciśnieniowe no ale za 2800 to warto spróbować chyba, załączam zdjęcie może ktoś się wypowie.
A te zatrzaski to mi ten mechanik musiał połamać bo skoro jeździłem autem blisko rok i nic się nie działo, no chyba ze przewody paliwowe trzymały się na tych resztach zatrzasków.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/c2iBFfH_RXNjqKZEq9X7Eq4A0cz0zk
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 10:14:51 am wysłana przez MicGin »