Autor Wątek: Pytanie o pobór prądu w skrzynce bezpieczników w bagażniku.  (Przeczytany 1449 razy)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Pytanie o pobór prądu w skrzynce bezpieczników w bagażniku.
« dnia: Sierpień 19, 2016, 14:24:30 pm »
Witam, ponieważ oswoiłem się z myślą że w moim kocie elektryka dość mocno szwankuje, w sensie upływ jest bardzo duży opływ prądu przy zamkniętym samochodzie i klapie bagażnika (rzędu 4,5A). Zacząłem od wypinania bezpieczników w bagażniku i miałem takie spadki natężenia:

F5 - Oświetlenie wewnętrzne: 1,3 A - (obstawiam tutaj zwarcie masy idącej na oświetlenie bagażnika i podświetlenie rejestracji, muszę tą wiązkę przepatrzeć, światło wewnątrz się świeci (podsufitka, skrzynka bezpieczników, drzwi itp.)

F14 - Telefon, zmieniarka Cd, VEMC: 120mA

F25 - Podstawowy węzeł sieci SCP: 1,8 A - po wypięciu go pada zasilanie całego samochodu, pobór prądu spada do 0.

F27 - REM, prawe tylne okno: 110 mA

Do tego dochodzi problem z przekaźnikami mocowymi, w sensie na wyłączonym silniku przy podmianie na nowe mam takie objawy:
#1,#2,#4 - podczas podmieniania słychać zadziałanie przekaźnika, nie ma takiego objawu przy wpinaniu się w #3 i #5, dodatkowo podczas wypięcia #1,#2 i #4 mam spadek natężenia rzędu 120 mA na każdym z nich. Po jeździe/dłuższym otwarciu np. klapy bagażnika zaczynają się grzać przekaźniki: #1,#2,#4,#5. Przekaźnik #3 jest cały czas zimny, pomimo tego że jest sprawny. Podejrzewam jakieś poważniejsze zwarcie gdzieś na wiązkach, ale może ktoś z was ma jakiś pomysł od czego zacząć i jak to jest z tymi przekaźnikami mocowymi, z tego co udało mi się doczytać n zagranicznym forum to prze wyłączonym silniku przy zmianie przekaźników nie powinny one strzelać. U mnie dzieje się tak na trzech  :-boks

Offline smakosz213

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Kocham to forum
Odp: Pytanie o pobór prądu w skrzynce bezpieczników w bagażniku.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2018, 12:11:45 pm »
Witam, odświeże wątek. Czy poradziłeś sobie z problemem? Mam podobny przypadek.
Pozdrawiam

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Pytanie o pobór prądu w skrzynce bezpieczników w bagażniku.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2018, 18:13:12 pm »
Jest to spotykany problem . Po 45 minutach komputer podaje sygnał aby uspic auto. Wtedy należy mierzyć pobór . Jeśli pobór nie zmniejsza sie należy przeprowadzic mały zabieg techniczy polegajacy na połaczeniu odpowiednich pinów miedzy prawa i lewa skrzynka elektryczna w kabinie kierowcy .Ta przy nogach.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: Pytanie o pobór prądu w skrzynce bezpieczników w bagażniku.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2018, 18:13:57 pm »
Drugie zdjecie .
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline patryk5250

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 202
Odp: Pytanie o pobór prądu w skrzynce bezpieczników w bagażniku.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2018, 16:06:44 pm »
A w przed lifcie ? Bo jednak u mnie inne kolory kabli i trochę więcej kabli we wtyczce na zdjęciu nr 2.
Było; Audi A6 C5 2.4 V6, MB W220 4.0 V8 CDI
Jest: Jaguar S-Type 4.0 V8