Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Poduszka..Czy to powinno tak latać??? wideo

<< < (2/4) > >>

Lipa:
Odnawiam temat ponieważ dopiero wczoraj znalazłem trochę czasu na wymianę poduszki i teraz po kolei.

Najpierw w sklepie V12 dowiedziałem się że jest tak zwany zestaw naprawczy koszt 220 z przesyłką. W zestawie dostajemy 2 gumy i coś wygladające jak uszczelka wycięta z materaca :P
Co najlepsze wszystko mają na miejscu wiec części miałem na drugi dzień 8)

Demontaż jest bardzo prosty, potrzebujemy klucz 10 oraz lewarek najlepiej jeśli macie dostęp do kanału bądź podnośnika.

1. Najpierw lewarkiem podniosłem skrzynie i podłożyłem pod nią klocek.
2. Następnie lewarkiem podjechałem pod kielich od poduszki i podpompowałem tak, żeby lajtowo odkręcić 4 śruby.(lewarek po to zeby sprężyna nie pchała kielicha do dołu wtedy łatwiej sie je wykręca:)
3. Po odkręceniu 4 śrub opuszczamy lewarek wraz z poduszką, wyjmujesz wszystko na blat rozkręcasz, czyścisz, w miejsca starych części wkładasz nowe, skręcasz i wkładasz z powrotem. A żeby nic nam nie umknęło sklep V12 na stronie przedstawia nam schemat wdg którego nie można się pomylić.

Praca bardzo łatwa i przyjemna wszystko zajęło mi około 1 godziny. No i oczywiście satysfakcja, że zrobione samemu :D
Co do efektów wymiany to jestem zadowolony nie ma już szarpania oraz pukania przy zmianie biegów.
Stare części wyglądały tragicznie poduszka cała się rozpadła co widać na zdjęciach. LINK poniżej.
http://tufotki.pl/WKUMs


jagmaniac:
WOW!... powiem cos, czytam od konca wszystkie tematy x XJ40, i zauwazylem cos czego nie doswiadczylem na innym forum - mnostwo tematow w stylu jest problem ,ktos mowi ze zrobil lub cos zrobi i zda relacje i koniec, malo tematow w ktorych problem jest domkniety... wszedzie otwarta dyskusja albo wogole nic

Ty jestes pewnie tu wyjatkiem potwierdzajacym regule ;)
Brawo

Lipa:
Dzięki mordo, korzystając z porad innych użytkowników, sam rownież staram sie pomoc i wnieść cos od siebie. Moim zdaniem na tym to powinno polegać ;)

jagmaniac:
dokladnie!

niewaskieauto:

--- Cytat: niewaskieauto w Sierpień 11, 2016, 22:27:08 pm ---To zadzwoń do sklepu V12 i się dowiesz bo gość tam ma prawie wszystko i to na półkach  a nie że  do ściągnięcia

--- Koniec cytatu ---
Trochę czekała ta poduszka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej