Autor Wątek: Losowe działanie oświetlania dojścia i domykania szyb  (Przeczytany 3404 razy)

Offline Marinero

  • Aspirant
  • Wiadomości: 5
  • Kocham to forum
Odp: Losowe działanie oświetlania dojścia i domykania szyb
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 04, 2016, 19:06:58 pm »
Witam ja posiadam przed lifta z 2002 i u mnie już lampki zapalają się po otwarciu drzwi, a nawet (nie jestem pewny na 100%), że po otwarciu drzwi z pilota z oświetleniem wnętrza.

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Losowe działanie oświetlania dojścia i domykania szyb
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 04, 2016, 20:02:23 pm »
U mnie niestety nie działają. Kolejna zagadka.
Żarówki są dobre. Kable też. Obwód jest zamknięty.
Wyczytałem, że oświetlenie wnętrza działa na zasadzie dołączania masy (ground-switch) i rzeczywiście względem masy na obu biegunach mam +12V.
W obu drzwiach.

Wygląda więc na to, że coś nie dołącza masy po otwarciu drzwi.
Według diagramu drzwi podpięte są do Battery Saver Relay (R21) w Central Junction Fuse Box i do GECM.
Ponieważ obwód jest zamknięty podejrzewam, ze coś trzeba ustawić w GECM :(

Albo coś nie tak we wtyczce CA86 z GECM (szara).
W sumie te światełka powinny działać jak reszta, ale odpowiada za nie inny kabel w CA86.. tu trzeba speca :/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 20:23:38 pm wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 780
  • JCPF Club Member
Odp: Losowe działanie oświetlania dojścia i domykania szyb
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2016, 07:58:11 am »
Panów: DelegatPZM i Bodi, prosze o powstrzymanie emocji i osobistych wycieczek. Jeden zapytał a drugi wyjaśnił i wystarczy. Temat z OffTopu został wyczyszczony.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: Losowe działanie oświetlania dojścia i domykania szyb
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 05, 2016, 19:01:34 pm »
Dobra nie mogłem znaleźć problemu, bo wszystko wyglądało dobrze a nie działało - więc podłączyłem we wtyczce CA86 kabel 1 do 3 i teraz lampki świecą dokładnie tak samo jak reszta oświetlenia wewnętrznego.
Całość zajęła około 30 minut roboty.

Gdyby ktoś chciał sobie zamontować takie lampki i szukał informacji to z grubsza oświetlenie wewnętrzne sterowane jest przez GEM/GECM, który steruje obwodem oszczędzania energii.
Na obu biegunach w oświetleniu wewnętrznym jest +12V (gdy nie świecą). GEM dołącza masę na jednym z nich na wtyczce CA86 do GEM (szara, pierwsza z lewej, kabel numer 3 - czarny odpowiada za oświetlenie w kabinie, 1 - zieono pomarańczowy za drzwi).
Z drugiej strony oświetlenia jest bezpiecznik F99 i przekaźnik R21 (to właśnie ten obwód oszczędzania energii) w bezpiecznikach w skrytce pasażera. Wszystkie obwody (i drzwi i reszty) tam się zbiegają.
X-Type 3.0, Rover 416Si