Autor Wątek: All New Xj - odliczanie  (Przeczytany 16245 razy)

artleks

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 18, 2009, 17:05:42 pm »
 :-W Dobrze że nie od Tata Nano  ;D

EMIL

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 22, 2009, 03:17:22 am »
A co powiedzieli byscie na to?

qbaty

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 22, 2009, 08:23:41 am »
 :-hehe wszystkiego po trochu...

daniel

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 22, 2009, 10:05:46 am »
E tam - takiej kompilacji E klasy z CLSem to nie zrobią.

Luqasek

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 27, 2009, 18:28:48 pm »
myślicie że nowy XJ będzie takim wielkim krokiem w stronę statków kosmicznych w porównaniu z klasycznymi liniami x300 czy x350 ? te wszystkie zdjęcia wyglądają mi na komputerowe abstrakcje na temat, zrobione przez internautów, mam nadzieję że mam rację  ;D

EMIL

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 28, 2009, 03:35:46 am »
myślicie że nowy XJ będzie takim wielkim krokiem w stronę statków kosmicznych w porównaniu z klasycznymi liniami x300 czy x350 ? te wszystkie zdjęcia wyglądają mi na komputerowe abstrakcje na temat, zrobione przez internautów, mam nadzieję że mam rację  ;D
Juz niedugo i bedziesz wiedzial czy miales racje.Moim zdaniem pujda w kierunku xf.

Luqasek

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 28, 2009, 11:35:22 am »
no właśnie też mi się tak zdaję, że będzie to "nadmuchany" XF, ten tył już nie jest taki seksowny jak w "klasycznych" XJtach, ale opada tak jakoś dziwnie łagodnie jak to teraz w modnych autach typu VW Passat CC, Audi A5, Peugeot 607, 407... chyba wiecie o co mi chodzi?? zatracenie linii bagażnika, zamiast zrobić sedana/limuzynę to zrobili coupe/fastback, tak mi się wydaję i to mi się wcale nie podoba!

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 28, 2009, 12:32:36 pm »
Klientom ma się podobać. Ma odciągnąć klientów od BMW, Merca, Audi i  Porsche. Ma być świeży, atrakcyjny, nowoczesny - taki jak XJ series I 41 lat temu, czy xj40 w 86. + musi być jeszcze do tego funkcjonalny. Skończyły się czasy wybaczania tylko dlatego, że to jest Jaguar. Tak się dziś nie da zdobyć klientów.

EMIL

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 28, 2009, 13:11:32 pm »
Klientom ma się podobać. Ma odciągnąć klientów od BMW, Merca, Audi i  Porsche. Ma być świeży, atrakcyjny, nowoczesny - taki jak XJ series I 41 lat temu, czy xj40 w 86. + musi być jeszcze do tego funkcjonalny. Skończyły się czasy wybaczania tylko dlatego, że to jest Jaguar. Tak się dziś nie da zdobyć klientów.
Jezeli bedzie do zludzenia przypominal xf.To w tym przypadku moim zdaniem nie bedzie swiezy i atrakcyjny.(co do xf to bardzo mi sie niepodoba.Patrzac na zdjecia wyglada jeszcze ciekawie.Ale jak go widze z bliska lub jak jedzie droga to faktycznie tak jak napisal Luqasek wyglada jak nadmuchany balon)I pewnie tak samo bedzie wygladal nowy xj.Jezeli ma byc to przeduzona wersja xf to napewno nie jest to krok do noweczesnosci i swiezego wygladu.Poprostu pruba wprowadzenia na rynek niby swiezego xj.Bez wiekszej ingerencji w koszta produkcji z mysla osiagniecia zysku.

tomz

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 28, 2009, 13:37:00 pm »
Panowie!
wierzcie mi - będzie podobał się nam wszystkim, tylko aby się o tym przekonać trzeba trochę czasu  ;)

to fakt, że jaguar w nowym xj musi poprawić jakość materiałów we wnętrzu i na zewnątrz (klamki :-thumpdown), oraz postarać się o więcej miejsca w środku (żeby xj nie był już tylko autem dla Pigmejów  ;D)

EMIL

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 28, 2009, 13:51:17 pm »
Panowie!
wierzcie mi - będzie podobał się nam wszystkim, tylko aby się o tym przekonać trzeba trochę czasu  ;)

to fakt, że jaguar w nowym xj musi poprawić jakość materiałów we wnętrzu i na zewnątrz (klamki :-thumpdown), oraz postarać się o więcej miejsca w środku (żeby xj nie był już tylko autem dla Pigmejów  ;D)

A mi sie bardzo podoba ta ciasnota w mojej 40stce.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 28, 2009, 15:08:48 pm »
@EMIL - na całe szczęście klientom się podoba i to bardzo. Dzięki XF-owi Jaguar zanotował wzrost a nie spadek sprzedaży. Mam nadzieję, że XF będzie to kontynuować. Panowie designerzy wiedzą co robią. Cały sukces wizerunkowy Astona to ich robota.
Opowiadanie o bagażnikach, ciasnotach w xj40. Masz do wydania 320 tys. I chcesz mieć samochód a nie Jaguara (bo to Jaguar). To zastanów się ilu ludzi kupi "klasycznego w formie i lini" Klienci mają to gdzieś. Potrzebują samochód a nie ideologię. Dlatego powstał XF i dlatego odniósł sukces.
Podoba Ci się klasyczna linia itd - to wydaj 250 kawałków na series 3 i będzie jeździć aż miło. Będziesz mieć klasyczną linię, bezproblemowy samochód, wszystkie udogodnienia i wszystkie wady, abs, nawigację, tyle koni ile chcesz, gwarancje na lakier i przebieg ZERO km. No właśnie i tutaj zaczyna się ten drobny szczegół. Jak wydajesz 20 tys kręci Cię to, że masz tyle za tak nie wiele. Ale wydaj teraz 300 patyków na to samo. ( x350 to w zasadzie wykręcona do granic możliwości koncepcja pierwszego xj )
I na tym to właśnie polega... Musi być inny, bo rynek jest inny i oczekiwania są duuużo większe.
Jak ktoś kocha klasyczne linie, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeździł oryginalnym, klasycznym XJ.
Jaguar chce pozyskiwać nowych klientów, dlatego zarzuca stare koncepcje i robi coś nowego. Właśnie z tego powodu.

EMIL

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 28, 2009, 17:21:30 pm »
@EMIL - na całe szczęście klientom się podoba i to bardzo. Dzięki XF-owi Jaguar zanotował wzrost a nie spadek sprzedaży. Mam nadzieję, że XF będzie to kontynuować. Panowie designerzy wiedzą co robią. Cały sukces wizerunkowy Astona to ich robota.
Opowiadanie o bagażnikach, ciasnotach w xj40. Masz do wydania 320 tys. I chcesz mieć samochód a nie Jaguara (bo to Jaguar). To zastanów się ilu ludzi kupi "klasycznego w formie i lini" Klienci mają to gdzieś. Potrzebują samochód a nie ideologię. Dlatego powstał XF i dlatego odniósł sukces.
Podoba Ci się klasyczna linia itd - to wydaj 250 kawałków na series 3 i będzie jeździć aż miło. Będziesz mieć klasyczną linię, bezproblemowy samochód, wszystkie udogodnienia i wszystkie wady, abs, nawigację, tyle koni ile chcesz, gwarancje na lakier i przebieg ZERO km. No właśnie i tutaj zaczyna się ten drobny szczegół. Jak wydajesz 20 tys kręci Cię to, że masz tyle za tak nie wiele. Ale wydaj teraz 300 patyków na to samo. ( x350 to w zasadzie wykręcona do granic możliwości koncepcja pierwszego xj )
I na tym to właśnie polega... Musi być inny, bo rynek jest inny i oczekiwania są duuużo większe.
Jak ktoś kocha klasyczne linie, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeździł oryginalnym, klasycznym XJ.
Jaguar chce pozyskiwać nowych klientów, dlatego zarzuca stare koncepcje i robi coś nowego. Właśnie z tego powodu.
Tak ale sa gusta i gusciki.To ze Jaguar odnotowal wzrost sprzedazy nieznaczy wcale o prestizu auta.Tym bardziej ze kiedys firma miala zupelnie inne zalozenie.Koenigsegg produkuje zaledwie kilkanascie aut rocznie i sa to jedne z najlepszych aut na swiecie.Kriss co do XJ to zgadzam sie stoba ze X350 to wykrecona do granic koncepcja pierwszego XJ.Bo naprawde juz trudno bylo by cokowiek zmienic jak przez tyle lat klepie sie te same nadwozia.I niedziwi mnie fakt ze Jaguar postanowil wprowadzic nowy model XJ.Ale prawdziwi zwolennicy tego modelu napewno spodziewali by sie czegos innego niz przeduzonej wersji XF.

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 28, 2009, 23:27:04 pm »
Ale jakie inne założenie? Bo ja właściwie widzę porażającą konsekwencję w nowym języku projektowania Jaguara. Tak jakby duch Lyonsa ciągle miał do powiedzenia najwięcej w tej firmie.

naughtycat23

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 29, 2009, 09:25:08 am »
Dla mnie osobiście Jaguar powinien pozostać przy kalsycznej linii XJ szczególnie gdy pojawiają sie inne nowe modele tej marki zupelnie tak jak to uczynilo Porsche - poprostu PRESTIŻ PRESTIŻEM ale w dzisiejszych czasach chodzi głównie o przetrwanie na rynku a gdyby Jaguar był Kónigseegiem to to forum nigdy by nie powstało i wszyscy jeżdzilibyśmy niemcami i francuzami  :-V