Autor Wątek: All New Xj - odliczanie  (Przeczytany 13601 razy)

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
All New Xj - odliczanie
« dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:20:12 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2009, 07:59:48 am wysłana przez kogutki »

szpulek

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:30:09 pm »
Za wiele to nie pokazali, ale w obecnych czasach to normalne.. Ma ktos jakies zdjecie szpiegowskie? pzdr

szpulek

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:38:23 pm »
czy to co pokazales i to ponizej to jest to samo:


??

pzdr

Pieterek

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2009, 13:41:05 pm »
Wygląda całkiem przyzwoicie, chociaż mało widać.
41 lat poszło się orać, trochę szkoda :-cry

naughtycat23

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 20, 2009, 14:56:12 pm »
Beznadzieja takze Jaguar poszedl w kierunku populizmu i juz nie bedziemy ogladac prawdziwych XJ szkoda myslalem ze to nigdy nie nastapi o to wlasnie ten model bnyl najbardziej charakterystycznym Jagie dla wiekszosci mas :(((((((((((((((((((((((((( :-thumpdown

daniel

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 20, 2009, 15:09:05 pm »
Liczyłem na Krissa, że poda wkrótce jakieś niusy z pierwszej ręki  :)
AllNewKot pewnie już nie będzie wyglądał tak jak powinien, ale ja i tak trochę niecierpliwie czekam - przynajmniej będzie można sobie ponarzekać... albo i nie, ale aż takim optymistą nie jestem.
Dla mnie ostatni ładny kot to ostatni XK, potem jakoś się popsiuło.
W sumie na nowego mnie nie stać, więc nie powinno mnie to za bardzo boleć, a i sentyment do czterdziechy będzie pewnie jeszcze większy przez nowy design XJta.
I tak  :-tylko

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 20, 2009, 16:35:58 pm »
@szpulek - to co pokazałeś to jest virtual wydumka, ale coś mi mówi ze coś w tym kierunku.
Nikt absolutnie nic nie wie.Ja nie wiem.

moim prywatnym zdaniem - cudownie się stało, że zrobili nowoczesnego XF-a i nowoczesnego XJ-ota. To jest właśnie historia tej marki. To, że ktoś kiedyś dawno ( w fordzie ) wpadł na pomysł robienia samochodów neoklasycznych, to może teraz jest fajne przy samochodach używanych, ale ta firma to postęp, to rewolucja w designie od początku istnienia. I to, że ktoś się wreszcie obudził w Jaguarze  to tylko na plus tej marki.
w 1975 roku jak pokazali xj-s tłum ludzi powiedział... beznadzieja już nigdy nie będziemy oglądać prawdziwego sportowego jaguara ( w domyśle E-type ).
Do tej pory spotykam ludzi którzy mówią - "XJ40? paskudny obrzydliwy kwadratowy kloc. III seria to był Jaguar." A dla mnie xj40 to najładniejszy samochód jaki widziałem, marzenie z dzieciństwa i w zasadzie nie chce innego ( nie chciałem teraz chce większość innych Jaguarów).

Jak kogoś kręci 41 lat stylistyki xj ( tak jak mnie ) to najlepszym sposobem bedzie wydanie 150 - 200 tys na serie pierwszą zrobioną od podstaw tak jak chcemy ze wszystkimi bajerami. Mamy wtedy i klimat i oryginalną niepowtarzalną linię, a nie wariacje na temat.

Zawsze mamy wybór. Nie podoba nam się XF? Zrób tak S-type, żeby Ci 30 lat służył. Nie podoba się x300 a podoba xj40 - zmień myślenie i wydaj 30 tys na to żeby xj40 jezdziła lepiej niż x300 albo x308. Też nie? Proszę bardzo zmieniamy myślenie robimy za furę kasy E-type. Też paskuda? no dobra to zamiast nowego XK, robimy sobie starego XK150  tak że ma wszystko.

Nie jesteśmy zakładnikami marki, nie musimy i nigdy nie musieliśmy gonić za nowym modelem. Coraz więcej ludzi tak do tego podchodzi. Jeżdżę xj40 bo lubię, a nie dlatego, że nie stać mnie na x300. Jeżdzę x308 bo nie lubię x350 jeżdzę xjs-em bo jest fajniejszy niz XK8 i na odwrót jeżdzę Xk8 bo jest fajniejszy niż xjs.
Jeżdzę Xf-em albo nowym XJ bo tylko w ten sposób odkryłem ze jest coś innego niż Audi - powie niejeden posiadacz nowego Jaguara

Bardzo wielu ludzi zacznie przygodę z Jaguarem od tych modeli więc per saldo - jest in plus
 :-za

naughtycat23

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 20, 2009, 17:03:59 pm »
Nie sposob sie nie zgodzic z Kolega Krissem ja ze swojej strony nie kytykuje samego wygladu nowego modelu chodzi o pewien rodzaj zerwania z tradycja czy z tradycyjna linja ale po tu tutaj jestesmy miedzyinnymi aby chwalic i ganic posuniecia firmy.  :-tylko

macho

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2009, 17:14:43 pm »
Dla mnie wygląda to tak:  nowe są be, dla mnie klasyką jest xj40, pytanie tylko co będzie klasyką dla moich przyszłych dzieci?

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2009, 19:40:14 pm »
możliwe ze będzie wyglądać tak
ale nie przekonują mnie tylko światła z focusa razem z fragmenteb błotnika.




@prawdziwy macho - przedstawię Ci najgorszy scenariusz którego się boje - szczerze... Klasykiem, oldschollem, totalnie odjechanym wózkiem dla naszych dzieci bedzie... PRIUS :) bo będą miały w głowie eko-fazę i jak powiesz publicznie przy nich ze twoj samochód palił 20 na 100 to będą patrzeć na Ciebie tak samo jak gdybyś w dzisiejszych realiach przyznał się do tego, że trzymasz radioaktywne odpady pod łóżkiem.
:)

gesiog1

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2009, 20:44:09 pm »
kriss moze podasz jakies namiary na firmy,ktore robia klasyki od podstaw lub gdzie mozna by takowy zakupic.w tej materii wole jak ktos zrobi za mnie cala robote,nie lubie zalegac pod autami.

macho

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2009, 23:00:41 pm »
Wpisz w wyszukiwarce rzepecki auto. Ale nie mam pojęcia ile to kosztuje, podejrzewam że duuuuuużo

szpulek

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2009, 07:24:07 am »
te swiatla fordowskie sa okropne :(

Offline KRISS

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.089
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 21, 2009, 07:57:32 am »
kriss moze podasz jakies namiary na firmy,ktore robia klasyki od podstaw lub gdzie mozna by takowy zakupic.w tej materii wole jak ktos zrobi za mnie cala robote,nie lubie zalegac pod autami.

a to zależy czy ten klasyk to mercedes, triumph, Rolls, Jaguar czy Syrena
reszta na priv :)

Co do Xj-ota to przygladalem sie temu co wkleiłem i temu rzutowi z góry i za cholere nie wiem czy to jest ten samochód czy tylko podobny. Generalnie: tam z zewnatrz to z zewnatrz ale w środku o to podobno ma być taki wypas, że hej :)

golden jag

  • Gość
Odp: All New Xj - odliczanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 21, 2009, 14:31:57 pm »
http://www.bankier.pl/lifestyle/wiadomosc/Odliczanie-rozpoczete-Jaguar-XJ-1939854.html

9 lipca 2009 – właśnie w tym dniu Jaguar oficjalnie zaprezentuje nową generację modelu XJ. Jednak już teraz, podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju, Jaguar zdradził kilka pierwszych szczegółów dotyczących nowego modelu. Przede wszystkim duży udział w tworzeniu nowego XJ będzie miało aluminium. Poza tym auto będzie dostępne zarówno w wersji normalnej, jak i przedłużonej. Wiadomo również co nieco na temat wersji silnikowych – pod maską znajdą się zarówno jednostki benzynowe – w tym widlasta ósemka o mocy 510 KM, jak i motory wysokoprężne (m.in. widlasty, sześciocylindrowy silnik). Prócz tego Jaguar zapowiedział, że nowy XJ otrzyma panoramiczny dach. Ostatnią oficjalną informacją jest termin wejścia do sprzedaży, zaplanowany na koniec 2009 roku.

Na szczęście prócz suchych faktów producent uraczył nas również krótkim filmem oraz zdjęciem, prezentującym samochód z góry. Prócz wspomnianego panoramicznego dachu można podziwiać również kształt maski oraz ciekawie zakrzywione na poziom klapy bagażnika tylne lampy. Jednak zdjęcie, jak na teaser przystało, doskonale spełnia swoją rolę, gdyż większych szczegółów nie da się zauważyć.

Prócz tego Jaguar udostępnił również stronę internetową www.jaguar.com/allnewxj/, na której prócz licznika odmierzającego czas do dnia premiery będą się sukcesywnie ukazywać kolejne informacje na temat auta.