Autor Wątek: XF 5.0 v/s 4.2 SC opinie o silniku...  (Przeczytany 15617 razy)

Offline sobrus

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 796
Odp: XF 5.0 v/s 4.2 SC opinie o silniku...
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2016, 10:38:00 am »
Niestety. Też jestem przeciwnikiem tego głupiego downsizingu i sriturbo :(
No właśnie obcięta V8-mka która ma problemy z wyważeniem - to brzmi słabo, coś jakby krok w tył w stosunku do AJ-V6.
W sumie to nawet chyba nie obcięta, bo o ile wiem ma te same wymiary i wagę, co atutem też nie jest.

Jako że chyba nie występuje w przyrodzie w wersji bez kompresora to porównać bezpośrednio się nie da.

Nawiasem mówiąc niedawno przeglądałem parametry techniczne jakiegoś nowego Audi 2.0 225 kucy AWD. Na papierze wszyscy cacy, spalanie w mieście około 7-8 litrów.
Pierwsza myśl - wow, tyle to paliło Cinquecento, nawet gazować nie trzeba...
Ale wlazłem na opinie użytkowników na jakimś portalu i okazuje się że zejść poniżej 15 litrów na setkę w mieście się nie da.

Turbiny, bezpośrednie wtryski, wysoki stopień sprężania, cuda wianki - a postęp jest głównie na papierze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 10:46:54 am wysłana przez sobrus »
X-Type 3.0, Rover 416Si

XF5.0 2010

  • Gość
Odp: XF 5.0 v/s 4.2 SC opinie o silniku...
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2016, 23:56:42 pm »
Witam
Panowie chciał bym zapytać o opinie na temat silnika 5.0 w XF...
1. Jak się ma on w porównaniu z 4.2 SC jeżeli chodzi o osiągi??? 5.0 jest trochę słabszy (przynajmniej na papierze) ale czy rzeczywiście ta różnica jest mocno odczuwalna???
2. Jak się mają sprawy awaryjności (porównując obie te jednostki)???

Witam,
Jeżdzę XF 5.0 od dłuższego czasu i generalnie nie miałem jeszcze tak doskonałego samochodu, wszystkimi poprzednimi bardzo szybko sie nudziłem (mercedes SL 500, BMW 530, Lexus GS nie dawały takich emocji) Jeśli chodzi o awaryjność to nie mam większych problemów ale to chyba zależy od odpowiedniego serwisowania.
Szczerze polecam ta jednostkę każdemu który szuka dobrych wrażeń ;D