Autor Wątek: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała  (Przeczytany 10688 razy)

luzacko

  • Gość
Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« dnia: Czerwiec 17, 2016, 16:51:20 pm »
Witam,
Jestem na etapie kupna auta, całkowicie przez przypadek wpadł mi w oko Kotek z mojego miasta.
Byłem go oglądać i tak:
- do polakierowania przedni zderzak (ktoś jakby zaorał o wysoki krawężnik);
- do polakierowania prawe przednie i tylne lewe drzwi (właściciel musiał podpaść sąsiadowi ;) )
- do wymiany grill (pęcherze pod chromem);
- do wymiany czarny plastik z przedniego zderzaka;
- do wymiany jeden z czujników parkowania;
- do ogarnięcia znana bolączka - kratka nawiewu na podszybiu.
- w 03.2017 kończy się homologacja butli LPG.

Auto zostało oddane w rozliczeniu przy kupnie nowego Hyundai'a i właśnie przez w/w salon zostało wystawione na otomoto.pl.
Kupione we włoskim salonie w 2006 roku, użytkowane do końca przez jednego właściciela, który w 2007 zamontował instalację LPG BRC.
Serwisowane w salonie, gdzie został kupiony, do 2014 roku.
Bezwypadkowe, malowane tylko przednie nadkole - było porysowane.
Szyby mają oznaczenia roczników 4 i 5.

VIN: SAJAA54L05WE64286
Link do aukcji: http://otomoto.pl/oferta/jaguar-x-type-sprawdzone-uzywane-automat-4x4-zadbane-pewne-ID6yo0dr.html

Panowie, warto?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2016, 21:41:36 pm »
Salon w rozliczeniu, dali chłopu rabat, felgi i wentylki, więc mają furę w zasadzie za friko, zaczynasz rozmowę od 15, nawet niech nie próbują kombinować, jeśli zaczną to zapytaj czemu lewa przód jest łącznie z drzwiami kierowcy jakaś taka inna. Prawej nie widać. Jak się nie spodobasz jako klient, zostaw numer, i idź do domu. Po tygodniu zadzwonią, wtedy dasz 14, i będzie ok.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

luzacko

  • Gość
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2016, 01:00:09 am »
Lewa strona jest ok właśnie, to kwestia zdjęcia.
Od 15k myślałem zacząć.
Ale tak ogólnie, jest warto?

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2016, 08:10:34 am »
Wygląd środka odpowiada przebiegowi i nie ma się do czego za bardzo doczepić na podstawie zdjęć.
Jedyne co przyjrzał bym się bliżej poduszce pasażera – może przesadzam ale nie za bardzo schodzą mi się tam linie drewna z resztą. Wsadź linijkę poziomo pod spód drewna - oba elementy maja być w idealnej linii.
Napisali, że:
„W naszym serwisie dodatkowo wykonane profesjonalne lakierowanie lakieru.”
Pytanie czy to już czy dopiero to chcą zrobić jak przyszły nabywca się zdecyduje.
Jeśli chodzi o rysy o jakich piszesz to być może sami Ci to ogarną + zawsze dają komplet zdjęć przed robotą (kolega tak kupował używanego Focusa w salonie Forda i lakier zrobili idealnie).

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2016, 09:32:46 am »
Lewa strona jest ok właśnie, to kwestia zdjęcia.
Od 15k myślałem zacząć.
Ale tak ogólnie, jest warto?

Nie podejrzewasz że lewe przednie drzwi są lakierowane ręczną ławą poziomo, a nie pionowo, łukiem szeroko, i jest mniej bazy? dlatego na wprost się ziarno ułożyło jaśniej? Mi się tak wydaje, stąd "kątowe" zdjęcia to maskują. Róg z kolei, jak się tam wpatruję w te piksele, to ma przy reflektorach różnice, lewy zderzak niżej o kilka mm. Wiadomo że z bliska się wszystko wypatrzy, ogólnie jest ładny.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

luzacko

  • Gość
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2016, 16:12:53 pm »
Byłem dzisiaj z samochodem u chłopaków z JagParts.pl.
Auto bezwypadkowe, przebieg się zgadza, ogólnie wszystko ok, ale też parę pierdołek jest do zrobienia:
- uszczelka pod miską olejową;
- sprężarka klimatyzacji;
- zbiornik wyrównawczy;
- przednie amortyzatory powoli umierają.

Przedstawiłem ich ekspertyzę w salonie Hyundai'a i usłyszałem, że przecież to auto używane i musi być coś do zrobienia :-hehe
Zaproponowałem 15k, usłyszałem, że nie ma na to szans, i to co mogą zaproponować ze swojej strony to.. 17340 :)
Użyłem argumentów, że przez to, że to egzotyczne auto, i do tego ta pojemność 3.0, nie zachęci do siebie potencjalnych zainteresowanych i chyba lepiej sprzedać to auto za 15k i pozbyć się problemu.
Jutro będę znać ich decyzję, mają to skonsultować z dyrektorem handlowym.

Ogólnie auto mi się bardzo podoba, pod każdym względem, ale 17k to trochę za dużo za niego w obecnym stanie.

Trzymajcie kciuki żeby się udało :)

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2016, 17:48:35 pm »
Samochód stoi u Nich conajmniej od połowy lutego bo wtedy już widziałem ogłoszenie jak sam szukałem Iksa  :) Może faktycznie będą go chcieli się już pozbyć  :-A

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2016, 23:58:12 pm »
To powinno byc jeszcze slynne "spotkajmy sie w polowie drogi" i za 15,500zl powinienes go miec. Zycze powodzenia w takim razie :-super

luzacko

  • Gość
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2016, 11:35:02 am »
Samochód stoi u Nich conajmniej od połowy lutego bo wtedy już widziałem ogłoszenie jak sam szukałem Iksa  :) Może faktycznie będą go chcieli się już pozbyć  :-A

A byłeś go oglądać?

To powinno byc jeszcze slynne "spotkajmy sie w polowie drogi" i za 15,500zl powinienes go miec. Zycze powodzenia w takim razie :-super

Poszedłbym na to ;)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2016, 11:59:38 am »
A co z tym przodem? tylko zderzak tak troszkę niżej? Widzę że cena będzie dobra, nie ma co wybrzydzać, na 15.500 jest ok, wiedzą że tylko jeden klient zamieni swoje pieniądze na to auto. Dla salonu to jest wyjątkowo wiekowy przedmiot handlu, ale oni świetnie wyczuwają "napalonych" POWODZENIA!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 12:12:27 pm wysłana przez Jedrzej »
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

luzacko

  • Gość
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2016, 13:02:55 pm »
A co z tym przodem? tylko zderzak tak troszkę niżej? Widzę że cena będzie dobra, nie ma co wybrzydzać, na 15.500 jest ok, wiedzą że tylko jeden klient zamieni swoje pieniądze na to auto. Dla salonu to jest wyjątkowo wiekowy przedmiot handlu, ale oni świetnie wyczuwają "napalonych" POWODZENIA!

Od strony kierowcy maska źle pasuje do całości - podobno kwestia regulacji.
Dzwonili do mnie z Hyundai'a i.. Cena to 17k, ale zostaną usunięte wszystkie usterki, co Wy na to?

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 23, 2016, 13:11:14 pm »
Samochód stoi u Nich conajmniej od połowy lutego bo wtedy już widziałem ogłoszenie jak sam szukałem Iksa  :) Może faktycznie będą go chcieli się już pozbyć  :-A

A byłeś go oglądać?


Nie, bo szukałem tylko sedana ;)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 23, 2016, 13:39:44 pm »
Wyrywają kasę, jak to salon, to jest przemysł, i teksty na zapleczu krawatowych gryzipiórkow, takich młodych corpo karierowiczów znam, np, "Zakład że zerwę z gościa dwa koła? ok zakład, jak się uda masz 10%!"....za 2000 powiedz że sam sobie zrobisz, zależy im, nie wiele zrobią. na pewno za 2000 we własnym zakresie zrobisz więcej, tym bardziej że chcesz kupić samochód nie usługę. Wystawili auto w cenie bez usługi, to teraz się wiją żeby wyrwać hajs za chociaż a jak wiadomo nie są autoryzowanym dealerem JLR więc się nie znają i mogą zepsuć, walcz o hajs, albo kupuj. Wybór należy do Ciebie. Żeby póżniej nie było że się tu mądrzę, odpowiadam na pytanie, pisze co sądzę.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2016, 13:49:36 pm »
A co mają na myśli mówiąc "usterki"?
"
- uszczelka pod miską olejową;
- sprężarka klimatyzacji;
- zbiornik wyrównawczy;
- przednie amortyzatory powoli umierają
- do polakierowania przedni zderzak (ktoś jakby zaorał o wysoki krawężnik);
- do polakierowania prawe przednie i tylne lewe drzwi (właściciel musiał podpaść sąsiadowi ;) )
- do wymiany grill (pęcherze pod chromem);
- do wymiany czarny plastik z przedniego zderzaka;
- do wymiany jeden z czujników parkowania;
- do ogarnięcia znana bolączka - kratka nawiewu na podszybiu
"

luzacko

  • Gość
Odp: Jaguar X-Type 3.0 Bielsko-Biała
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 23, 2016, 13:57:25 pm »
.za 2000 powiedz że sam sobie zrobisz, zależy im, nie wiele zrobią. na pewno za 2000 we własnym zakresie zrobisz więcej, tym bardziej że chcesz kupić samochód nie usługę. Wystawili auto w cenie bez usługi, to teraz się wiją żeby wyrwać hajs za chociaż a jak wiadomo nie są autoryzowanym dealerem JLR więc się nie znają i mogą zepsuć, walcz o hajs, albo kupuj. Wybór należy do Ciebie. Żeby póżniej nie było że się tu mądrzę, odpowiadam na pytanie, pisze co sądzę.

Co usłyszałem -> pracują nad Jagiem od rana i o 17 zostanę poinformowany o postępie prac - bez mojej zgody i wiedzy podjęli się napraw.
Ja im podałem listę usterek,a nie fakt, że trzeba włożyć do auta 2000 zł.
Nie posądzam Cię o jakiekolwiek mądrzenie się, a raczej dziękuję za rady :)

A co mają na myśli mówiąc "usterki"?
"
- uszczelka pod miską olejową;
- sprężarka klimatyzacji;
- zbiornik wyrównawczy;
- przednie amortyzatory powoli umierają
- do polakierowania przedni zderzak (ktoś jakby zaorał o wysoki krawężnik);
- do polakierowania prawe przednie i tylne lewe drzwi (właściciel musiał podpaść sąsiadowi ;) )
- do wymiany grill (pęcherze pod chromem);
- do wymiany czarny plastik z przedniego zderzaka;
- do wymiany jeden z czujników parkowania;
- do ogarnięcia znana bolączka - kratka nawiewu na podszybiu
"

Nie zostałem poinformowany o zakresie prac. Zobaczymy o 17tej co zrobią, a czego nie, i dalej będziemy negocjować :-hehe