Autor Wątek: CD / Navi / aux / zmieniarka  (Przeczytany 7433 razy)

dzemik223

  • Gość
CD / Navi / aux / zmieniarka
« dnia: Czerwiec 04, 2016, 15:24:12 pm »
 :-bry Witam Jaguarowiczów. W swoim nowym kotku (kupionym godzinę temu) posiadam taki o to panel http://imgur.com/0jCIW63 :/ Po godzinie jazdy mam już dosyć słuchania i nie mogę się doczekać posłuchania mojej ulubionej muzyki w moim ulubionym samochodzie.

Od razu zaznaczę, że użyłem opcji Szukaj i po poszperaniu znalazłem tylko ludzi polecających właśnie szukanie, zamiast pomagających :x Być może, źle szukałem. Mój błąd w takim razie.

Do sedna, czy w jaguarze z takim oto oryginalnym wyposażeniem, mogę zainstalować takie cacka :

1) http://images.hgmsites.net/med/2004-jaguar-x-type-4-door-sedan-2-5l-instrument-panel_100282190_m.jpg
2) http://images.hgmsites.net/lrg/2008-jaguar-x-type-4-door-sedan-instrument-panel_100290606_l.jpg
3) http://i.imgur.com/VZarqdR.jpg
4) wejście aux (trochę nie wypada, ale przecież liczy się wygoda  :D
5) zmieniarkę na płyty ?

(jeśli to potrzebne to : 2001r, 2.5 w LPG)
 :-help :-help :-help

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:10:47 pm »

dzemik223

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:24:33 pm »
Dziękuje bardzo :D ! Sprawdzę to i jako że trzeba pobawić się w lutownika potrzebuje przekonać ojca  :-wstyd . Jak coś to dam znać czy będzie ok :)
Zostają podpunkty :
1) navi
2) plyty w desce
3) zmieniarka.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:49:26 pm wysłana przez MicGin »

Math

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:37:38 pm »
Zrobiłem to, nie działa. Podobno można się wpiąć tylko w procesor dla wersji CD, a takie coś działa tylko dla kaseciaka.
Jak masz CD i Ci działa to bardzo Cię proszę, pokaż mi jak to działa, bo grzebałem się z tym zimą i tylko się wkurzyłem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:49:53 pm wysłana przez MicGin »

dzemik223

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:51:38 pm »
Właśnie też teraz czytam i piszą, że na kaseciaki to dupa ._.  W takim razie wszystkie punkty w pytaniu wciąż aktualne  :-hehe :-help
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:43:33 pm wysłana przez MicGin »

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:54:26 pm »
Zmieniarka ma swoje miejsce w bagażniku po lewej stronie - sprawdź czy masz tam ew. kostkę/kabel - jak tak to dokupuj zmieniarkę i powinno działać.
Możesz zamontować radio na CD, jak również zamontowanie radia z navi jest też bezproblemowo wykonalne

Math

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:56:16 pm »
Właśnie też teraz czytam i piszą, że na kaseciaki to dupa ._.  W takim razie wszystkie punkty w pytaniu wciąż aktualne  :-hehe :-help
Przeczytaj dokładniej tamten temat, właśnie w kaseciaku to podobno dziala
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:44:31 pm wysłana przez MicGin »

dzemik223

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:35:58 pm »
Brak snu i podniecenie nowym autem daje się we znaki  :-nuts słówko tape mój genialny mózg przetłumaczył sobie jako płyta  :- pojecia
Zmieniarka ma swoje miejsce w bagażniku po lewej stronie - sprawdź czy masz tam ew. kostkę/kabel - jak tak to dokupuj zmieniarkę i powinno działać.
Możesz zamontować radio na CD, jak również zamontowanie radia z navi jest też bezproblemowo wykonalne

Ja głupi, jak zobaczyłem, że nie ma zmieniarki ani żadnej kieszeni na zmieniarke to myślałem, że jej nie ma i tyle. Za tapicerką był owy kabel. Dokupić zmieniarkę i wszystko będzie gicior, mam nadzieję.

Myślę że temat wyczerpany w pełni bo w sumie co do Navi to chodziło mi tylko o dowiedzenie się czy jest to możliwe, bo sam i tak bym tego nie robił. Aux wiem, Zmieniarka wiem, Navi wiem. Dzięki Panowie i szerokości  :-R
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:46:04 pm wysłana przez MicGin »

Math

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2016, 17:38:03 pm »
Znam to  ;D Zawsze możesz skorzystać z kasety z jackiem, chociaż chwilowo, jednak takie rozwiązanie jest słabe - co do jakości dźwięku i wykonania samej kasety-adaptera.
Czekam na odpowiedź kolegi lukasz_slask czy ten aux działa dla radia z CD, więc proszę o nie zamykanie jeszcze tematu - przyda się taka informacja na forum :).

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2016, 20:49:46 pm »
Niestety, próbowałem tego przy CD ale nie udało się. Na angielskojęzycznym forum (link wcześniej) też próbowali i nic.

Kaseta-adapter odpada, dźwięk tragiczny ( ale kabel jack można zabrać z tego adaptera i użyć do przeróbki  ;D ).

To rozwiązanie do którego dałem link jest rewelacyjne - przeróbka góra w 30 min a dźwięk idealny ( bez szumów zakłóceń itp).
Ale jest jeden minus - przycisk dalej /wstecz w radiu nie działa i trzeba na urządzeniu zewnętrznym połączonym przez jack zmieniać utwory. Z głosem jest łatwiej ustawiamy dźwięk na urządzeniu zewn.  a później już normalnie radiem ;) Ja, jak wcześniej wspomniałem jestem z tego bardzo zadowolony  :-super

Jak dobrze zrozumiałem autor wątku ma "kaseciaka" http://imgur.com/0jCIW63 dlatego podałem ten link.
Obecnie pracuję nad przeróbką kaseciaka na USB AUX z możliwością sterowania dalej/wstecz i głośnością z kierownicy ( czyli tak jakby była to kaseta/ płyta CD). Postępy są, niestety czasu mało.


 :-A
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:46:45 pm wysłana przez MicGin »

Math

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2016, 20:57:02 pm »
W tym wypadku przycisk CD kieruje do zmieniarki, tak?
Kaseciak na allegro kosztuje ok. 50 zł, więc to całkiem tania opcja na AUX.
Cytuj
Obecnie pracuję nad przeróbką kaseciaka na USB AUX z możliwością sterowania dalej/wstecz i głośnością z kierownicy ( czyli tak jakby była to kaseta/ płyta CD). Postępy są, niestety czasu mało.
Mógłbyś trochę przybliżyć temat ? Jestem bardzo ciekawy :)

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2016, 23:10:28 pm »
Tak w dużym skrócie
Potrzebny jest transmiter FM z USB AUX i wejsciem/ wyjściem jack.
Od razu zaznaczę że jakość dzwięku z takiego transmitera przesyłana nie przez FM tylko po kabelku jack jest zdecydowanie zadowalająca.
Mam transmiter z pilotem  za ok 30 zł i jest naprawdę dobry.
Transmiter przerabiamy: wyprowadzamy na zewnątrz kable:
Przycisk dalej
Przycisk wstecz
Tak jak na obrazku: http://imgur.com/oUeLxpV

Idea działania: Gra muzyczka z pendrive z adaptera FM połączonego przez jack. Adapter rozbebeszony leży na radiu tzn. schowany za panelem.
Radio odtwarzając kasetę podaje napięcie na silnik obracający taśmę . Nasza muzyczka z pendrive gra. Naciskamy przycisk >> (dalej) zaczyna się przewijanie - radio podaje większe napięcie na silnik. Do silnika podłączony mamy przekaźnik który reaguje tylko na podwyższone napięcie (przewijanie). Przekaźnik powoduje zamknięcie styków przełącznika transmitera zdublowanego w przekaźniku. Następuje przełączenie utworu.

Tyle idei.
Praktyka: dobór odpowiedniego rezystora żeby przekaźnik reagował tylko na przewijanie a nie podczas normalnego odtwarzania. Diody w obwodach powodują zadziałanie dwóch różnych przekaźników w zależności od tego czy slinik obraca się w prawo czy w lewo ( wstecz/ dalej). Przekaźniki muszą zadziałać impulsowo ( przewijanie taśmy działa tak że po naciśnięciu przycisku dalej/wstecz trzeba nacisnąc odpowiednio wstecz/dalej żeby zatrzymać przewijanie. W praktyce zanim "odklikniemy" przycisk może przewinąć nam o kilka utworów - należy zastosować kondensator dobrany eksperymentalnie ;) Niestety owe "odkliknięcie" pozostanie ale będziemy mieli pewność że przeskoczył tylko jeden utwór w przód/tyl.
Zasilanie transmitera tylko z ACC z radia to znaczy po przekręceniu kluczyka ( transmiter pobór ok. 100mA czyli niezauważalne dla bezpiecznika). Nie z zapalniczki bo tam jest napięcie nawet po wyjęciu kluczyka a szkoda żeby transmiter działał cały czas. Dodatkowo można obok wejścia USB dać przełącznik który załączymy gdy będziemy chcieli uruchomić transmiter.
 
Jest też opcja kupna transmitera z pilotem. Tutaj powyższe problemy nie występują, wystarczy wyprowadzić odbiornik IR gdzieś na przód radia ( to jest odbiornik ok. 2mmx2mm)
Tutaj podstawowa WADA: brak sterowania z kierownicy. Takie rozwiązanie obecnie mam ale sterowanie transmiterem niepodświetlonym pilocikiem w nocy nie należy do łatwych zadań.

Dlaczego nie kupić sobie innego radia od razu z AUX?
Jeszcze nie znalazłem radia które mi wizualnie pasować będzie do auta :D dlatego zostaje ORYGINAŁ ale z nieco zwiększoną funkcjonalnością.

 :-A
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 23:47:15 pm wysłana przez MicGin »

Offline MicGin

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Sovereign
  • ***
  • Wiadomości: 779
  • JCPF Club Member
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2016, 23:48:51 pm »
 :-off Panowie Lukasz_slask, Math i Dzemik223 jeżeli odpisujecie na ostatni post to go nie cytujcie.
Był S-type
-pozostaję w rodzinie-
Jest XJR

Math

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2016, 00:26:56 am »
lukasz_slask wielkie dzięki za info :) Sam korzystam aktualnie z trasmitera FM (bez żadnych przeróbek), ale jakość jest słaba, na dodatek mam zajęte gniazdo zapalniczki i źródło dźwięku w postaci telefonu szybko pada :(

dzemik223

  • Gość
Odp: CD / Navi / aux / zmieniarka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2016, 17:10:02 pm »
 :-bry

Chciałbym wymienić takie o to ustrojstwo :
- http://www.fitaudio.com/storedimages/jag_xtype/h1.jpg

na takie cudeńko :
- http://allegro.pl/jaguar-x-type-radio-nawigacja-1x43-10e889-gc-i5933189498.html

Czy kabelki od kaseciaka będą pasować do CDka?
Spodziewam się że od tak kotek nie będzie obsługiwał nawigacji samej w sobie tzn. odnajdywania się w terenie, ale reszta opcji dotykowego ekranu i przycisków obok niego powinna działać, prawda?
Posiada ktoś jakiś poradnik instalacji takiego radia?

 :-thank