Autor Wątek: wymiana pompy wspomagania vs naprawa oraz wymiana przepustnicy w XJR x300  (Przeczytany 1030 razy)

jarecky

  • Gość
Witam , jako ze z moja pompa popuszcza gdzies płynem(bardzo mało jednakże zawsze).Srednio 2x w miechu dolewam ok 150ml płynu z uszczelniaczem Prestone i wytrzymuje na jakis czas jednakze jest to wnerwiające... Wiem ,ze pompy w x300 to lipa ,jednakze nie wiem czy opłaca sie bawic w uzywke czy sa jakies normalnie dostepne zestawy naprawcze tu w Polsce z normalna dostępnoscia. Przypadlosc mojej pompy jest dziwna bo ze zbiorniczka wyrównawczego nie zejdzie ponizej połowy płynu(zawsze jest poł i wtedy musze dolac-dla pompy pol zbiorniczka to miniumum bo nie zanurza sie w niej nawet ten cypek od korka ). Reasumujac : brakuje jej niewiele to bycia 100% sprawną jednakze dolewki plynu to nie ta droga.Płyn Prestone z uszczelniaczem wlewam na dwa razy jednakze wytrzymuje on powiedzmy raz na dwa tyg. Zwykly plyn bez uszczelniacza nie ogarnia systemu. Tak wiec czy bawic sie w regenerwacje czy wsadzac uzywke ? Jakie koszta ew. regeneracji ?


Pyt.2 : "Wymiana przepustnicy"
Tak wiec mam juz nową jednakze czy ktos bawil sie w podmianke ?Czytalem na forum ,ze trzeba zdjąc cały dolot i to jest prawda jednakze czy bez wizyty u mechanika sie obedzie? zawsze robilem wszystko sam w kotach jednakze tematu ze sciaganiem dolotu zawsze sie bałem. Sam dostep jest po prostu trudny czy wymiana przepustnicy ma w sobie jakies watki ukryte ?  :-tylko  :-cry :-boks