Autor Wątek: Tuning  (Przeczytany 6307 razy)

Offline lukasz_slask

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • X-TYPE 2.5
Odp: Tuning
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2016, 09:47:47 am »
 :-bry

http://jagmotorproject.blogspot.com/2006/02/motor-project-12-deep-breathing.html

Ja usunąłem  tylko pionowe plastiki patrząc jak tutaj:
http://photos1.blogger.com/blogger/3330/1961/1600/1%20baffle%20restriction%20new.jpg

Dodatkowo obniżyłem wlot powietrza o ok 2mm bo był lekko zasłonięty przez obudowę grila.

Lekko przeczyściłem też czujnik temp. powietrza dolotowego ( był tak jakby lekko zakurzony z jednej strony)

Może to tylko efekt placebo ale wydaje mi się że Kocur trochę lepiej się zbiera  ;D

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....by³ S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Tuning
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 31, 2016, 14:16:45 pm »
A tak z ciekawości... co sądzicie o chipie w x type 2,2D 146km ? jest sens czy raczej się w takie rzeczy nie pakować ?  :-V

Do jednego i drugiego nie mam najmniejszych zastrzeżeń ale to wiadomo trzeba by podjechać do jakiegoś porządnego serwisu zajmującego się chip tuningiem i niech sprawdzają :) Nigdy nie miałem do czynienia z chip tuningiem a zastanawiałem się nad tym dlatego się pytam,wole tutaj niż w serwisie gdzie powiedzą Tobie to co chcesz usłyszeć...

Według mnie jeżeli auto jest w pełni sprawne i masz skrzynię manualną... to nawet się nie zastanawiaj tylko wgrywaj wirusa (chip)... też podchodziłem do tego tematu z dystansem, ale od kiedy spróbowałem to widzę w tym raczej same plusy...  ;) bardzo ważne tylko żebyś podjechał do jakiejś dobrej i renomowanej firmy (gdzie indywidualnie wystroją twoje auto na hamowni, a nie wgrają jakiegoś gotowca)...
Jeżeli masz dpf to też było by się dobrze go od razu pozbyć (fizycznie i programowo)...
Po takim zabiegu nie poznasz auta (oczywiście mam tu na myśli aspekty pozytywne  ;) )... tylko podkreślam, że trzeba zaprowadzić auto do osoby mającej pojęcie... bo partaczy u nas nie brakuje...
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 14:28:04 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Tuning
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2016, 17:22:50 pm »
Skrzynie mam manualną i dpf niestety też mam.No i pytanie czy ten fordowski silniczek 2,2 jest dobrym materiałem do chipowania?
Zapytaj HEKO z Ford Club Polska :)

Nie wiem, czy chip, czy może najpierw remap na 155PS (Non-DPF). Dla kogoś kto ma SDD lub JWDS to bezpieczna operacja. Z tego co kojarzę Heko robi DPF Off i EGR Off w nich również. Z doświadczeń kolei co ma Mondeo z tym silnikiem, to po chipie udało się zejść ze spalaniem w mieście dość radykalnie