Autor Wątek: Przewód podciśnienia: kolektor -> listwa wtryskowa  (Przeczytany 1362 razy)

Offline Datos

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Przewód podciśnienia: kolektor -> listwa wtryskowa
« dnia: Maj 27, 2016, 02:50:33 am »
Koledzy,
Mam prośbę do posiadaczy silników V6. Jeśli możecie to proszę sprawdźcie coś w swoich Kotach. Zajmie to dosłownie 5 sekund.
Chodzi mi o czarno- czerwony przewód, który wychodzi z tyłu kolektora i idzie do listwy wtryskowej.Mocowany jest na tylnej ścianie kolektora, wysoko od strony grodzi, zaraz poniżej szyby - wystarczy wsunąć rękę
Zdjęcie przewodu:   


Czy u Was również jest on luźno nasunięty?  Pytam o zacisk tej gumowej "fajki" przy kolektorze...

U mnie można ją leciutko zdjąć z kolektora. Niby ta gumowa "fajka" zakładana na kolektor zaciska się u mnie pod wpływem ciśnienia gdy silnik chodzi. Jak dla mnie to mocowanie jest bardzo luźne w porównaniu do innych przewodów dolotu. Nawet na włączonym silniku mogę ten przewód odpiąć jednym palcem Czy u Was ta "fajka" solidnie trzyma na wyjściu z kolektora? Zastanawiam się czy nie mam tam przecieku na wyższych obrotach gdy jest duże podciśnienie.
Pozdrawiam i dzięki jeśli ktoś pofatyguje się sprawdzić.
Czarny X-Type, 3.0 V6 + LPG z KRK.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Przewód podciśnienia: kolektor -> listwa wtryskowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2016, 09:03:59 am »
Spróbuj docisnac i jak masz jescze w miare miejsce zarzuc na to opaske zaciskową
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8