Autor Wątek: X308 - czujniki cofania  (Przeczytany 5227 razy)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - czujniki cofania
« dnia: Maj 20, 2016, 08:27:09 am »
 W przyszłym tygodniu chcę zainstalować czujniki cofania, mam pytanie, gdzie umiejscowiliście wyświetlacz ?
Jak to jest rozwiązane w " oryginale " ? Liczę na informacje od osób, które instalowały czujniki i tych które mają tą instalację.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podkładki z Twoim zdjęciem
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2016, 09:24:58 am »
Ja mam 2 zamontowane jak na zdjęciu - sprawdzają się nawet na boki. - Kupiony juz był z takim umiejscowieniem. Czujniki bez wyświetlacza - tylko głosnik - schowany za tylną kanapę.
Paweł/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2016, 20:21:07 pm »
Ja mam 4 sztuki Valeo, w jednej linii, dwa skrajne tuż przy punktach w którym część liniowa zderzaka zaczyna przechodzić w łuk i potem symetrycznie rozmieszczone w równych odstępach. Niestety umieściłem je za nisko i kot kiedy stoi przodem na nieco wyższym krawężniku zaczyna piszczeć po wrzuceniu wstecznego. Mam takie ścięte pierścionki kompensujące krzywiznę zderzaka ale widać to za mało. Ale i tak jest gigantyczna różnica między Valeo a China które po taniości zainstalowałem jako pierwsze ...
Piotr

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2016, 20:27:25 pm »
Ja mam 4 sztuki Valeo, w jednej linii, dwa skrajne tuż przy punktach w którym część liniowa zderzaka zaczyna przechodzić w łuk i potem symetrycznie rozmieszczone w równych odstępach. Niestety umieściłem je za nisko i kot kiedy stoi przodem na nieco wyższym krawężniku zaczyna piszczeć po wrzuceniu wstecznego. Mam takie ścięte pierścionki kompensujące krzywiznę zderzaka ale widać to za mało. Ale i tak jest gigantyczna różnica między Valeo a China które po taniości zainstalowałem jako pierwsze ...
Piotr

A masz ten wyświetlacz z migającymi lampkami ? Jeśli tak to gdzie go umiejscowiłeś ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2016, 21:12:41 pm »
Mam - jest nad lusterkiem. Moim zdaniem to było najbardziej neutralne miejsce i kabelek łatwo się prowadzi pod podsufitką.
Jutro będę wygłuszął  drzwi to przy okazji pstryknę fotkę.
Warto pamiętać że pod plastikiem zderzaka napotkamy parę mm pustej przestrzeni a potem jest nieco sztywniejszy plastik belki zderzaka.
Ja żeby dało się "przekosić" czujniki musiałem zdjąć zderzak i w tej belce rozwiercić większy otwór, czyli w zderzaku lakierowanym otwór oryginalnym wiertłem dołączonym do zestawu a od tyłu większa dziura technologiczna. Skutek tego jest taki że czujnik trzyma się tylko w tej zewnętrznej powłoce zderzaka. U mnie jest OK ale nie wiem czy to zgodne ze sztuką.
Piotr

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2016, 10:14:02 am »
U mnie były już zamontowane. Siedzą Valeo. A wskaźnik mam na tylnej szybie na tym plastiku z "anteną".  Moim zdaniem to najlepsze umiejscowienie, bo w lusterku widzisz co się dzieje za autem + te diodki.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2016, 22:32:08 pm »
 Dziękuję wszystkim za pomoc, czujniki już wstawiłem, 4 sztuki na tylnym zderzaku plus głośniczek z tyłu. Auto-elektryk nie korzystał z gotowego zestawu tylko sam go stworzył.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2016, 08:09:06 am »
jazabek wacław,

teraz będzie zdecydowanie lepiej się parkowało. W swoim mam oryginalne czujniki cofania i nie wyobrażam sobie, żeby ich nie było... Nie wiem jak dawałeś radę ale lekko pewnie nie było  :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2016, 17:02:18 pm »
jazabek wacław,

teraz będzie zdecydowanie lepiej się parkowało. W swoim mam oryginalne czujniki cofania i nie wyobrażam sobie, żeby ich nie było... Nie wiem jak dawałeś radę ale lekko pewnie nie było  :)

Ja swietnie dawałem sobie radę, czego nie mogę powiedzieć o zderzaku, a czujniki wstawiłem bo bałem się, że parkowaniu uszkodzę inny samochód i narobię sobie kłopotów. Zastanawiam się czy nie wstawić też na przód.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2016, 20:56:26 pm »
Też nad tym myślałem ale chyba w oryginale nie wychodziły (proszę mnie poprawić jeśli się mylę), a nie chciałbym zmieniać oryginału... Chociaż byłby mega pomocne  :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2016, 22:47:55 pm »
Też nad tym myślałem ale chyba w oryginale nie wychodziły (proszę mnie poprawić jeśli się mylę), a nie chciałbym zmieniać oryginału... Chociaż byłby mega pomocne  :)

Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale podobno czujniki cofania to była opcja oferowana przez salony a nie fabrykę.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2016, 08:05:04 am »
o proszę, a ja myślałem, że tylko z tyłu pojazdu wychodziły w oryginale - człowiek się uczy przez całe życie :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2016, 08:29:34 am »
z przodu są czujniki przodania... z tyłu cofania.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2016, 08:57:58 am »
o proszę, a ja myślałem, że tylko z tyłu pojazdu wychodziły w oryginale - człowiek się uczy przez całe życie :)

Ktoś mi mówił że te z tyłu są opcję " dilera ", wydaje mi się że w katalogu części nie ma czujników i numeru tej części. Ale nie jestem pewien. 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: X308 - czujniki cofania
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2016, 13:52:12 pm »
Z tego co wiem w moim sovereignie są założone właśnie "fabryczne" dilera. Ale jakiej to jest marki to nie mam pojęcia.
Jakby ktoś chciał zakładać, to mogę polecić firmy Blow. Mają świetny stosunek ceny do jakości. Są naprawde przyzwoite.
Montowałem takie siostrze na weekendzie.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<