Autor Wątek: Jaguar S-Type 2.5 v6 bez lpg. Dziwne zachowanie podczas jazdy.  (Przeczytany 1864 razy)

Jak_ub 1991

  • Gość
Jaguar S-Type 2.5 v6 bez lpg. Dziwne zachowanie podczas jazdy.
« dnia: Kwiecień 29, 2016, 01:04:50 am »
Witam jestem nowy na forum i nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie dziwne zachowanie mego Jaga. Ale od początku od 10 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem tego pięknego modelu Jaguara S Type 2.5 V6 z półautomatyczną 6 biegową skrzynią z trybem sport i od czasu do czasu występuje u mnie podczas spokojnej jazdy falowanie i szarpanie tego pięknego auta. Tylko przy niskich obrotach czyli pomiędzy 1500rpm a 3000rpm zachowanie jakby komputer skrzyni nie wiedział czy ma przerzucić bieg na wyższy czy na niższy. Przy osiągnięciu 90km/h wrzuca 6 i zaczyna się poszarpywanie i nie ustępuje aż nie wrzucę z DRIVE na 5 gear i trochę nie przyspieszę. Owe szarpanie/falowanie nie wiem jak to określić dokładnie pojawia się na każdym biegu podczas spokojnej jazdy (eco driving) chyba że sam zmieniam biegi od 2 gear w gorę. Dodam że jeszcze szarpnie przy zmianie w trybie DRIVE z biegu 2 na 1 dość ostro a znaczy ze jakbym podjechal komuś pod sam tył to raczej bym go pocałował bo szarpnie przy 5km/h. Dodam że podczas owego szarpania/falowania słychać dziwny zgrzyt dochodzący z tylnego mostu (dokładnie się temu przysłuchiwałem). Jedyny błąd jaki się na komputerze pokazał to błąd sondy i tyle. Tutaj mogę zadać jeszcze jedno pytanie czy może być to spowodowane niskim stanem oleju w skrzyni lub moście czy jest to wina hydro kinetycznego sprzęgła. Drugim problemem jest BARDZO DZIWNE dla mnie (bo pierwszy raz mam Jaguara) zachowanie na wysokich obrotach (tj 5000rpm-6500rpm) przy prędkości 190km/h zapala się kontrolka oleju i wyświetla się błąd ENGINE COOLANT LOW na zegarach po zejści do 150km/h gaśnie. Jestem mechanikiem więc zrobię co trzeba sam tyle że chciałbym wiedzieć co mam sprawdzić by nie kupować części i robić wszystkiego po omacku bo w serwisie Jaguara nie pracuje  :-V Dodam że Jaguar ma przejechane 220 000km olej silnikowy wymieniłem na 5w30 płyn chłodzący na oryginał AUDI stosowany w silnikach benzynowych v6 v8 v12 (prosto z serwisu VW AUDI  :-V )

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Jaguar S-Type 2.5 v6 bez lpg. Dziwne zachowanie podczas jazdy.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2016, 07:38:12 am »
Który to rocznik? Jak między 2002.5-2004 to płyta mechatroniki do wymiany z gumowymi tulejkami. Co do zapalenia się kontrolki oleju...być może pompa nie wyrabia. Tylko tez nie ogarniam co ma kontrolka oleju do komunikatu o niskim stanie plynu chlodniczego
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Jaguar S-Type 2.5 v6 bez lpg. Dziwne zachowanie podczas jazdy.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2016, 12:12:16 pm »
Może to i skrzynia, ale czytając ten opis to miałem takie same objawy.
Miałem sporą nieszczelność w podciśnieniach w silniku i wymieniając węże od podciśnienia przy okazji wymieniłem cewki i świece.
Nie wiem, czy powodem były cewki czy podciśnienia, ale objawy były takie, że na niskich obrotach przy delikatnym przyspieszaniu masakrycznie szarpało samochodem i jedynym wyjściem była zmiana biegu na niższy dźwignią lub poprzez mocniejsze wciśnięcie gazu. W moim przypadku objawy nasilały się wraz z przejechanym dystansem czyli jak jeździłem tylko w okolicy to było w miarę ok, powyżej 100km zaczynały się spore problemy a gdy musiałem raz przejechać dystans 300 km to pod koniec jechałem cały czas na 3 lub 4 biegu i wysokich obrotach. 
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Jak_ub 1991

  • Gość
Odp: Jaguar S-Type 2.5 v6 bez lpg. Dziwne zachowanie podczas jazdy.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2016, 08:37:58 am »
Rocznik to 2002. Ja też właśnie nie ogarniam co ma do płynu chłodzącego kontrolka oleju. a co do dłuższych dystansów to objawy się nie nasilają tylko właśnie ustają w miarę przejechanych kilometrów.