Autor Wątek: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.  (Przeczytany 8193 razy)

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2016, 23:26:00 pm »
Ja potwierdze slowa jazabek wacław, rowniez kupywalem czesc do jaga i zapewniano mnie ze jest ona jak ideal a jak przyszlo okazalo sie co innego i w dodatku przeplacilem 4- krotnie jak sie pozniej dowiedzialem.
Czesci drozsze niz za granica jak sprawdzalem w swoim przypadku  :-nie od tamtej pory omijam szerokim lukiem.
Ps. rowniez jestem zainteresowany tematem bo tez ciezko nad tym myslalem i stwierdzielm ze lepiej zrobic raz a konkretnie i miec na lata spokoj niz co rok wywalac kase na poprawki. Przyjdzie czas na skore to jestem zdecydowany na obszycie.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2016, 23:42:38 pm »
skrzynkę póki co mi przysłali za 2kzł do mojej krypy styp 4.0. Co z niej będzie zobaczę w tygodniu, albo będzie prezent na urodziny, albo wtopa. i wyrzucę auto na złom, jak oldsa.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2016, 23:55:27 pm »
U Lolka pozytywne jest to, że można skutecznie reklamować ew. wadliwą część. niestety ponosimy koszty przesyłek.
Piotr

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2016, 23:59:21 pm »
tak mi obiecał, ale ze skrzynia biegów, to słaby temat, ten klamot jest wielki i ciężki, jak od małej ciężarówki. No i ma napis "ford" a to jak wiadomo nie służy... a wadę stwierdzić ciężko.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2016, 07:35:18 am »
tak mi obiecał, ale ze skrzynia biegów, to słaby temat, ten klamot jest wielki i ciężki, jak od małej ciężarówki. No i ma napis "ford" a to jak wiadomo nie służy... a wadę stwierdzić ciężko.


 Lolek w razie problemów uznaje reklamację, ale koszt wysyłki i wymiany to już problem kupującego, a często jest to koszt większy niż sam kupiony przedmiot.

 Wracając do tematu, jeśli nie masz dziur możesz spróbować malowania w dobrym zakładzie, koszt będzie niższy. Za jakiś czas będę malował siedzenia ( poprawiał po Lolku ) i naprawiał drobiazgi w tapicerce.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2016, 11:37:26 am »
jazabek wacław jak bedziesz sie za to zabieral to jesli mozesz zrob fotki przed i po i zaprezentuj.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2016, 12:13:44 pm »
NAJWAŻNIEJSZE RADY DO LAKIEROWANIA> by.ja

Przy pracy najważniejsze jest mycie, to świętość. wtedy podkład równomiernie się "przyklei".

Drugie. trzeć z umiarem, tylko żeby się zmatowiło na przetarciach w zasadzie nie trzeba, bo tam już nie ma lakieru, tylko liznąć delikatnie np. papierem 400 same sterczące włoski.

Pamiętać KONIECZNIE podkład musi być jeszcze lepki, nie mokry i nie suchy!!! i wtedy pierwszą warstwę koloru. później już kolejne warstwy na sucho. Dlatego że lakier się tak jak podkład dobrze zwiążą ze skórą.

Kup o połowę więcej chemii niż potrzeba! Dlaczego, dowiesz się jak będziesz lakierować. i później jak trzeba będzie zaprawki robić.

Kierownicy nie lakierować pistoletem bez sensu, nie działa, za cienka warstwa za duże marnotrawstwo, malować małymi 2cm na 2 cm klockami z gąbeczki, palcami w domu przed telewizorem, dotykać punkcikami, nie mazać, tylko tak punktować, namaczać i dotykać. Wtedy jest fakturka ślicznie to wygląda, wygładzi się samo z czasem.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2016, 13:36:30 pm »
jazabek wacław jak bedziesz sie za to zabieral to jesli mozesz zrob fotki przed i po i zaprezentuj.

 Ja to zlecę, wychodzę z założenia i na podstawie własnego doświadczenia, że jak się na czymś nie znasz to się za to nie bierz. Trzeba się na tym znać, mieć wiedzę i odpowiednie narzędzia i chemię. Takie oszczędności są zazwyczaj najdroższe, no chyba że ktoś chce się nauczyć i dlatego robi to samodzielnie.
 Zrobię na początku w tej firmie kierownicę i zobaczę jak wyjdzie, nie wiem tylko czy to będzie obszywanie czy malowanie.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2016, 14:29:04 pm »
malować tylko wtedy gdy się mało użytkuje auto, w przeciwnym razie wytrzyma to pół roku i już bedzie widać wytarcia, jak dla mnie szkoda kasy, a efekt mizerny, nawet laik zauważy elementy lakierowane

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2016, 16:28:07 pm »
malować tylko wtedy gdy się mało użytkuje auto, w przeciwnym razie wytrzyma to pół roku i już bedzie widać wytarcia, jak dla mnie szkoda kasy, a efekt mizerny, nawet laik zauważy elementy lakierowane

Kurcze, wydawało mi się, że oryginalne skóry są też pomalowane a wytrzymały prawie 18 lat.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 24, 2016, 20:07:26 pm »

Offline Jaguar Wrocław

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 462
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2016, 11:38:22 am »
Z racji pracy wielokrotnie miałem do czynienia ze zniszczonymi przetartymi fotelami i wielokrotnie też starałem się jakoś temu zaradzić i doszedłem do wniosku jednego: ten kto nie zna się od początku do końca na technologii "produkcji" skóry do samochodu nie jest w stanie zrobić tego tak jak w fabryce... Korzystałem z różnych firm które mają w swojej ofercie malowanie, regeneracje itp.... Nie chcę być posądzony o jakąkolwiek kryptoreklamę ale tylko jedna firma jak na razie spełniła moje oczekiwania. Oczywiście mogę wysłać na PW lub nawet tu polecić o ile to nie jest łamaniem regulaminu. Kiedyś postawiłem nowego RR Autobiography 2015 r obok innego RR z 2010 z przebiegiem 155 tyś km i nikt nie był w stanie odróżnić po skórze która jest używana a która nie. dodam tylko że skóry były w kolorze Ivory czyli bialutkie i w tym używanym były poprzecierane na boczkach, wytarte pod plecami itp.... Ważna była również wrażliwość naprawianej skóry na dotyk, nacisk i gradację i wg. mnie też nie było różnicy.
Kilkukrotnie też miałem styczność z pracami które wykonywane były na zasadzie "ma być beżowo i czysto to jest" zazwyczaj w takich przypadkach farba była kładziona za grubo, była szorstka i po kilku tygodniach pęknięcia znowu się pojawiały, a skóra była po prostu twarda. Jeżeli cała tapicerka jest mocno poniszczona to raczej polecam wymienić całość u tapicera ale jeżeli są to poszczególne elementy warto pokusić się o lakierowanie....w końcu każda skóra w fabryce jest lakierowana....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 11:45:54 am wysłana przez Jaguar Szczecin/Wrocław »

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2016, 12:18:50 pm »
Myślę, że dobrze jeżeli podasz nazwę firmy i tutaj apel do moderatora (jeśli to niezgodne z zasadami)- forum jest źródłem informacji dla Nas, a każdy niech sobie sam wyciągnie wnioski z ww. opinii. Dzięki doświadczeniu innych, możemy szybciej, bez błądzenia naprawiać. Równie dobrze ktoś może się nie zgodzić z powyższym nt. danego warsztatu/firmy mając inne doświadczenia, ale na forum będzie można je skonfrontować.

Nie zmienia to faktu, że malowanie to zabieg, który po jakimś czasie trzeba powtórzyć, bo wracamy do punktu wyjścia za kilka miesięcy.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2016, 12:23:41 pm wysłana przez MichałZet »

Offline konik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2016, 21:06:53 pm »
Witam,
Pożyjemy zobaczymy ja tam u siebie pomalowałem bo mi się kolor znudził :P
- pozdrawiam Julian

X306