Autor Wątek: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.  (Przeczytany 7989 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« dnia: Kwiecień 22, 2016, 16:20:23 pm »
Czołem,
Chciałbym poprawić stan foteli w moich autach i zastanawiam się jak do tego podejść.
Skóra jest jeszcze w stanie "do pomalowania", bez pęknięć i przetarć - byłem u kliku detailerów którzy za doprowadzenie dwóch przednich foteli biorą 1000-1200 PLN. Podobnie jest w firmie Lederzentrum która świadczy usługę wysyłkowo i wydaje się być firmą solidną. Ale byłem też ostatnio pokazać kierownicę w warszawskim Arttap ( podobno najlepsi obszywacze kierownic w Wa-wie ) i dowiedziałem się że malowanie to słaby pomysł nawet u renomowanych wykonawców - jeśli się za to brać to tylko szycie z nowej skóry. Taki zabieg kosztuje u nich 2000 PLN i podobno są w stanie dobrać kolor tak by nie różnił się znacząco od tylnej kanapy i boczków. Ten dobór koloru trochę mnie niepokoi a trochę bez sensu jest zrywać dobrą skórę z tylnej kanapy i obszywać ją za kolejne 2 tysiące.
Czy użytkujecie auta z malowaną skórą ? Jak to jest z trwałością ? Ci z Arttap'u twierdzą że malowanie robi się przed sprzedażą auta bo wytrzymuje to góra rok czasu. Co o tym myślicie ?
Piotr
P.S. Jeśli dział jest średnio trafiony to proszę o przeniesienie do bardziej adekwatnego

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2016, 17:02:51 pm »
Ostatnio obszywalem kierownice i z ciekawości pytałem o obszycie foteli to wycenili 850 od fotel,kolor nie problem,jest taki wybór odcieni ze każdy dobiorą...no ale to cennik nie ze stolicy a z beskidów :-)

maras

  • Gość
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2016, 17:34:43 pm »
U mnie obszycie obu foteli 1000zl

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2016, 22:15:29 pm »
W Arttap cenią 600 za obszycie 1 fotela i wymianę gąbek a 800 za skórę na oba.
Jeżeli u Was to kosztuje o połowę taniej to warto jechać choćby do Szczecina.
Piotr

Offline marti

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2016, 22:37:58 pm »
Malowanie to kiepski pomysł po paru miesiącach użytkowania fotele wyglądają koszmarnie, obszywanie tylko przednich foteli bedzie sie żucało w oczy, bez względu na dobór koloru, nowa skóra ma inną fakturę, moim zdaniem najlepiej szukać dobrych używek w sensie całych foteli

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2016, 22:50:45 pm »
Kolego marti.
 Masz rację, wszystko się zgadza. Przerabiałem ten temat rok temu, miałem w kabinie słabo, polakierowałem. Wyglądało pięknie, ale się zaczęło paprać, pęka troszkę, gdzieś odłazi. Cóż mogę powiedzieć, lepiej kupić ładne używki, ale jak nie ma, to lakierowanie pomaga, jest czysto i schludnie, ale niestety, trzeba tą czynność powtarzać przynajmniej co dwa lata, jeśli się w miarę mało jeździ.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2016, 23:46:33 pm »
Czyli jednak kicha ...
Jędrzej widziałem Twój wpis w wątku na samym szczycie działu o lekko zniszczonej tapicerce i już właśnie miałem pytać jak to wygląda u Ciebie po czasie. W sumie 1000 PLN co dwa lata to nie jest jakiś dramat ( tak mi się wydaje ) Zastanawiam się tylko czy taki malowany fotel czyści się i konserwuje tak jak oryginalną skórę, tzn czy środki do usuwania brudu ( nie szare mydło ) czasem nie rozpuszczają tej malowanej warstwy. W Lederzentrum mówili mi że kluczowe jest nałożenie na koniec lakieru impregnującego czy jakoś tak, a firmy deailingowe często tego nie robią i stąd opinia o tym że malowana warstwa jest słaba. Znalezienie używki w ładnym stanie jest raczej trudne - od kiedy mam kocura śledzę allegro w dziale części i nie widziałem chyba ani razu czegoś naprawdę ładnego w kolorze AGD.
Piotr

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2016, 00:09:43 am »
p123, Po kolei.

Na pewno nie kicha!!!! Był syf i nie ma, miałem chlew, a jest czyściutko!!! A taki cel, odświeżyć. Więc działa.

Czyści się tak samo, może nawet łatwiej, tylko wiadomo że nie trzesz "ludwikiem" szczotą ryżową, pod tym względem plus.

Tysiąc, i praca, W XKR fotele i to z tyłu co jest zwane kanapą w gdańsku 900. Trzeba samemu zdemontować. W przypadku S-typa, bez tyłu 450 sama chemia, robiłem sam.

Nie rozpuszcza się malowane, niczym. Może benzyną, ale nie miałem takich ordynarnych pomysłów.

Na koniec lakieruje się klarem warstwą końcową, połysk półmat i mat, Jaguar ma półmat. To jest o ile pamiętam z utwardzaczem, nie rozpuszcza się zabezpiecza i nie zmywa. Działa.

Detajlingi, to maja często bardzo ch... doświadczenie, gówniarze wykopią glinę, kupią slifierkę mówią że robią polerkę... nie wypowiadam się bo nie znam środków dobrych, ani markowych, ja używam polecanych przez sklep.

Używka, call Szamotuły... to sprawdzona firma, kupiłem skrzynię nie wiem czy działa zakładać będą automaciarze. częsci od lolka są OK, i ma chyba wszystko.

Co się dzieje... pokazują się w miejscach gdzie miałem najgorsze wytarcia, szramy delikatne pęknięcia, malutkie, i lekko się złuszcza, ale wciąż wygląda ładnie. wciąż lepiej niż poprzednio. kierownica jest wciąż wzorowa. Pokazują się nabłyszczenia, poleruje się podczas użytkowania. Nie ma efektu złażących płatów, ani szram.
 

http://pokazywarka.pl/r9tvq7/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2016, 00:26:40 am wysłana przez Jedrzej »
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2016, 08:12:59 am »
Napisałem kicha zobaczywszy wpis :  Wyglądało pięknie, ale się zaczęło paprać, pęka troszkę, gdzieś odłazi
U mnie stan fotela jest zbliżony do tego z Twojego pierwszego zdjęcia, kiera podobnie.
Przemyślę kwestię wysłania gratów do Lederzentrum. Lolek oferuje zregenerowane kierownice, komplet z poduchą wszystko malowane w tym samym kolorze żeby nie było różnic. Jeżeli Twoja po malowaniu nie budzi zastrzeżeń to może się skuszę.
Piotr
 

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2016, 11:22:31 am »
 Kupiłem w Szamotułach u Lolka tapicerkę do swojego Daimlera, i byłem bardzo rozczarowany. Dostałem tapicerkę kiepsko pomalowaną, widać było ślady pędzla !!! Na pewno nie była to profesjonalna robota. Lolek ma na pewno obszerną wiedzę i duża ilośc części, ale ma też bardzo wysokie ceny a to co wysyła wcale nie jest lepsze niż u innych sprzedawców ( na pewno droższe ). Kupiłem u niego 2 rzeczy, i 2 razy byłem zawiedziony ( tapicerka i belka tylna zawieszenia .

 Jak przekładałem skóry na siedzeniach to tapicer polecał mi ten punkt: http://www.shineondetailing.pl/ , pojechałem do nich i sprawili pozytywne wrażenia. Wycenili renowację 1 siedzenia na około 400-500 zł, ceny przez tel nie podadzą, muszą zobaczyć auto i ocenić.
 Jeśli już będziesz malował to w sprawdzonym zakładzie, albo wcale.
 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2016, 14:35:45 pm »
Dość długo szukałem Jaguara. Moim zdaniem wnętrze w XJ jest piękne, ale egzemplarze na sprzedaż mają wnętrza często dość nadgryzione zębem czasu. Na jasnej skórze szybciej widać oznaki zużycia i nieprawidłowej konserwacji.

Podczas poszukiwań byłem bliski zakupu Daimlera. Auto w całości było ok, ale fotel kierowcy i podłokietnik z kierownicą były dla mnie nie do zaakceptowania. Tamtego auta nie kupiłem, ale postanowiłem wtedy dowiedzieć się trochę więcej nt. skóry. Jeden z kolegów mówił mi, że nikt w Polsce nie zrobi mi tapicerki do Jaguara, bo sam chciał coś takiego zrobić, ale niewykonalne i zostają tylko używki.
Hmmm... są przecież firmy szyjące od lat i chwalące się wykonywaniem projektów do aut z wyższych półek, skontaktowałem się z Java Car Design i wycenili koszt zrobienia fotela na 1600 zł plus Vat. Przy czym poinformowali mnie, że nawet jeśli fotel pasażera wygląda dobrze, to warto robić oba, bo mimo zgodności koloru, całkiem nowa tapicerka będzie inaczej wyglądała i jeśli będzie zrobiony tylko fotel kierowcy będzie to źle wyglądało. Pytając o same detale i wygląd fotela względem oryginału zapewniali mnie, że będzie wyglądał identycznie i nie mam się o co martwić jeśli się zdecyduję, bo robią takie rzeczy od dwudziestu lat, mają w ofercie skórę w kolorze w jakim montował oryginalnie Jaguar. Jak to wychodzi w praktyce, nie wiem.

Kwestia malowania chyba nie ma sensu, jeśli uszyta na nowo tapicerka będzie wyglądała jak w oryginale. Pomyślcie ile lat dobrze użytkowany i konserwowany fotel będzie cieszył oczy. Porównując to z tym, że lakierowanie daje efekt około pół roku, chyba lepiej zainwestować w nową skórę. O malowanie pytałem w zakładach się w tym specjalizujących i malowanie kierownicy bardzo często mi odradzano i informowano, że już po 6 miesiącach skóra może wyglądać jak przed malowaniem, zależnie od eksploatacji auta. A czym jest pół roku dla Jaguara?  ;D

Może ktoś w Was szył kiedykolwiek nową tapicerkę do swojego auta i podzieli się doświadczeniami?


Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 481
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2016, 14:44:26 pm »

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Jaguar Daimler X308
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2016, 15:03:29 pm »
 :o Tego nie widziałem
Bardzo słabo to wyszło w tym przypadku

Offline konik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 167
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2016, 22:35:01 pm »
Witam,
Potwierdzam to co pisze kolega "Jędrzej", z tym że:
1. Trzeba dobrze przygotować skórę do malowania. Najlepiej zdjąć całą poprzednią farbę, jak się nie da to dobrze zeszlifować.
2. Użyć dobrej farby, bardzo ważne żeby położyć odpowiednią warstwę - nie za dużo nie za mało.
3. Położyć odpowiednią warstwę powłoki ochronnej po to żeby się nie ścierała.
4. I na koniec w określonym czasie po malowaniu zacząć wcierać i wcierać i wcierać mleczko aż się skóra nasyci.

Zasada jest prosta - dobrze przygotować, dobrze pomalować, dobrą farbą i używać dobrych kosmetyków  ;) Jasne że nie zrobimy tego jak w profesjonalnej fabryce ale przecież oni też to robili tak samo ;D a to nie jest lot w kosmos.

P.S Jak polakierujesz samochód u Zenka w stodole to też nie otrzymasz jakości jak w malarni fabrycznej za 5 mln zł  :-chyt
- pozdrawiam Julian

X306

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Renowacja skóry - malowanie czy szycie od nowa.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2016, 23:05:28 pm »
Rację ma każdy w tym temacie. Mówiłem, i powtarzam, malowanie to krótkotrwałe odświeżenie chlewu, łatwe do zrobienia, sam lakierowałem pistoletem pod sosną, na paletach. Więc lakierni nie trzeba wielkiej do tego. Ceny dobrej chemii są stosunkowo wysokie, 450 za przód. Lakierowanie usługa z chemią w "firmie" niezbyt starannie całości w XKR 900zł. 
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982