Autor Wątek: dudnienie w filtrze powietrza  (Przeczytany 6307 razy)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 24, 2016, 20:31:46 pm »
Jak widać, inni też się nie znają, także się nie martw.


Jakbym sie na wszystkim znał, to bym na forum nie siedział ;)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2016, 00:24:12 am »
Ortografie tez ma niefrasobliwa.   Ale checi dobre - nie czepiajmy sie szczegolow... :)



misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2016, 06:30:04 am »
jeżeli chozi o paloncy się czek jak już spomniałem to tylko na gazie się śiecił  jest to ewidętnie wina gazu po skasowaniu jeżziłem na paliwie i było ok ale pomijając fakt niefrasobliwości z mojej strony to auto było warte a poza tym kotek ma 13 lat a idealne to tylko nowe ale  troche odbiegliśmy o tematu ale spoko dzisiaj jade poszukać szpecunia i dam znać kolegą co i jak

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2016, 14:34:48 pm »
byłem na diagnostyce i wykazało że druga sonda ma jakiś błąd jak patrzyłem  w monitor komputera to pierwsza miała 0,04v a druga 0,00v dla czepialskich nie wiem czy dobrze postawiłem przecinek niby błąd mi skasował i podobno nie wrócił stał tam z dobrą godzine i błąd nie powrócił , ale nadal dudnił w filter więc wymieniłem świece jeszcze raz i narazie jest ok ale jak długo narazie to usunołem obiawy a nie przyczyne . A i jeszcze jedno podpowiedzieli mi że parownik może przepuszczać ale wydaje mi się że to trysk gazu odpowiada za dawkowanie do cylindra gazu ,wkażdym bąć razie gazonik też będzie zaliczony

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2016, 14:40:42 pm »
byłem na diagnostyce i wykazało że druga sonda ma jakiś błąd jak patrzyłem  w monitor komputera to pierwsza miała 0,04v a druga 0,00v dla czepialskich nie wiem czy dobrze postawiłem przecinek niby błąd mi skasował i podobno nie wrócił stał tam z dobrą godzine i błąd nie powrócił , ale nadal dudnił w filter więc wymieniłem świece jeszcze raz i narazie jest ok ale jak długo narazie to usunołem obiawy a nie przyczyne . A i jeszcze jedno podpowiedzieli mi że parownik może przepuszczać ale wydaje mi się że to trysk gazu odpowiada za dawkowanie do cylindra gazu ,wkażdym bąć razie gazonik też będzie zaliczony
Dziwnie małe to napięcie na sondzie. Poza tym napięcie na sondzie w trakcie pracy silnika powinno się cały czas zmieniać. Masz emulator ciśnienia paliwa, albo przelew zrobiony? Ten skasowany błąd to jaki numerek miał?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2016, 17:18:12 pm »
wymieniłem świece pomogło dopóki dopóty robiłem 10-15 km dziennie ale wczoraj byłem na lotnisku w Modlinie tj ok 178km dopóki jechałem przez Łódz było ok ale jak wyskoczyłem na A2 do stolicy tj ok 98km troche cisłem 150-160  gdy ziechałem i stanołem na przejeżdzie kolejowym to wszstko wróciło jak bumerang a powrót był koszmarem puki go wkręcałem na obroty to ok ale jazda normalna to koszmar szarpie na delikatne dodanie gazu prawie nie reaguje szarpie tak jak by nie na wszystkie cylindry pracował albo się zalewał za dużą dawką gazu w poniedziałek jade do gazownika niech to cholerstwo przejrzy tak od serca . A dzisiaj na noc odpiołem kleme minusową i wyjołem bezpiecznik od gazu pojeżdże  na samym paliwie

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2016, 17:44:30 pm »
Stawiam na cewkę,albo nawet dwie niedomagają...

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2016, 16:33:21 pm »
drodzy koledzy jest diagnoza sondy lambda są upodlone a dokładnie sonda nr 2 po jednej jak i po drugiej stronie żadna nie grzeje zamówiłem na allegro z orginału  za dwa dni ma być ja założe i będzie dobrze to dam znać

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2016, 18:51:44 pm »
Te za katalizatorem?
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2016, 06:11:24 am »
witam ponownie pisze bo mam dobre wiadomości pokasowałem wszystkie błędy a miałem dwa na przepustnicy i na sądach oczywiście wymieniłem je na używane ale sprawne a główną przyczyną tego feralnego dudnienia była cewka zapłonowa otóż pięć cewek miałem orginalnych one mają oznaczenia 1x43-12029-AB ale jedna była inna jes na allegro za około 140-150 zł i to ta suka psuła frajde z jazdy tym kotkiem  :-A  i korzystając z okazj chciałbym podziękować wszystkim kolegą za pomoc i zaangażowanie w moją sprawe