Autor Wątek: dudnienie w filtrze powietrza  (Przeczytany 6329 razy)

misio

  • Gość
dudnienie w filtrze powietrza
« dnia: Marzec 22, 2016, 18:50:36 pm »
witam wszystkich na wstępie chce powiedzieć że jestem tu nowy i jest to moje pierwsze forum więc za jakieś nie dociągnięcia przepraszam . Mam mały problem z moim kotkiem ,jaguś jak się rozgrzeje to we filtrze powietrza słychać dudnienie przyfaluje na obrotach a jak jade ze stałą prędkością powiedzmy 50 -70 szarpie nie mocno ale czuć i podczas wolniejszego przyśpieszania mam wrażenie że nie na wszystkie gary pracuje nie zależnie czy na lpg czy pb założylem nowe świece denso  dodam że kotek jest z 2003roku i posiada motor 2,1 v6 przebiek 156tyś auto jest na lpg.

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2016, 21:26:34 pm »
Trochę to wygląda, jak niedomykające się lub wypalone zawory. Ale że tylko na ciepłym to raczej niedomykające. Spotkałem się z tym w aucie z mechaniczną regulacją luzu zaworowego - jak były zbyt "ciasno" ustawione. W jagu sytuacja wygląda inaczej bo masz płytki do regulacji i sytuacja się trochę komplikuje. Masz jakiegoś ogarniętego mechanika? Kompresja okej?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2016, 16:38:38 pm »
tylko jak dam mu w palnik to idzie jak wariat teraz wracałem z pracy jechałem ok 110-120 było ok ale dojechałem do skrzyrzowania i już czulem że ruszam nie na szystkich garach dopiero po w biciu pedału gazu poszedł jak należy a i jeszcze jedno podpiołem pod komputer jakiś prosty [szary podużny ] to pokazała się informacja ,,postępuj wedug instrukcji serwisowej ,,ja się zastanawiam czy może świece nie takie kupiłem a i jeszcze jedno odkręciłem jedną świece wczoraj to na porcelance ok centymetra był brązowy nalot tak jagby miało przebicie dodam że na tych świecach zrobiłem ok 1tyś km, a może mi wcisnoł zwykłe a nie irydowe zapłaciłem 95zł za 6 sztuk  :-help

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2016, 16:50:59 pm »
Żadne zawory. Coś nie halo z układem zapłonowym raczej. Wykręć wszystkie 3 świece z tego rzędu do którego jest dostęp bo nie podoba mi się to co piszesz, że świeca jest już uwalona po 1 tys km. No i przede wszystkim czy taka kolej rzeczy stała się po jakimś fakcie (po zmianie świec na przykład)??
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2016, 17:39:54 pm »
jak go kupiłem  styczniu to też mi tak szarpał ale wiadomo pakiet startowy potrzebny tylko  tym filtrze nic nie słyszałem więc wymieniłem świece i odrazu było lepiej dopiero ok dwóch tygodni tak się dzieje ,jak zakładałem klektor sący to pilnowałem te gumki by nie zgineły wymyłem silniczek krokowy przepustnica wymyta i wytarta przepływomież wymyty i wydmuchany a może cewka się psuje , tak się zastanawiam jak sprawdzić poprawność działania cewki albo kupić 3 cewki na 100procent pewne założyć nowe świece pod kolektorem bo dostemp jest katastrofalny i tu pod filtrem dopiero zakładać po koleij cewki i sprawdzać aż będzie dobże a jak go kupowałem bo auto zostało sprowadzone z belgi to też mówił że wymieniał cewke a może założyli jakiegoś śmiecia  ja jak miałem wcześniej lincolna TC to kupowałem używke ale orginał

kurak22

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2016, 20:47:34 pm »
do sprawdzenia jest WSZYSTKO.
skaner w dłoń, i poczytać na forum co było o wypadaniu zapłonów.
dla ułatwienia https://www.obd-codes.com/p0301
do tego sprawdzić szczelność układu dolotowego- wszystko to co za przepływomierzem.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2016, 22:51:16 pm »
Kolego silniczka krokowego to nie myłeś bo go nie ma ;). Reszta jak kurak22 napisał. Porządny sprzęt do czytania OBD i a nóż wyjdzie. Pytałem wcześniej bo miałem wstępne obawy co do złych świec ale widzę, że nie.

Co mnie gryzie to, że nie wymieniłeś uszczelek kolektora. Po tylu latach nadają sie do wymiany. Później śmiało można zmieniać raz na 100 tys km czyli akurat 2x zmiana świec (o ile wytrzymają).

Zrób tak - odpal niech pochodzi z 3-5 min i plakiem napierniczaj w okolice dolotu i nasłuchuj czy sie zmienia praca silnika
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2016, 23:30:54 pm »
Kolego silniczka krokowego to nie myłeś bo go nie ma ;).
A co według Ciebie odpowiada za utrzymanie wolnych obrotów w tym silniku?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2016, 08:03:33 am »
Przepustnica w głównej mierze + reszta elektroniki. To nie polonez ze jest silnik krokowy. Jak ktoś znajdzie to dam puchar
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2016, 08:13:21 am »
Przepustnica w głównej mierze + reszta elektroniki. To nie polonez ze jest silnik krokowy. Jak ktoś znajdzie to dam puchar
Czekam na puchar:


Akurat tak się składa, że 2.1 V6 nie ma elektronicznej przepustnicy tylko na lince i ma zawór do utrzymania wolnych obrotów.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2016, 17:07:26 pm »
ok myłem to co jest na przepustnicy aż tak to się nie znam jutro jade poszukać jakiegoś szpeca z pożądnym komputerem może ktoś zna z okolic Pabianic a Zduńską Wolą a to z plakiem sprubuje jeśli chozi o gumki to były miękkie 

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2016, 18:27:51 pm »
ok myłem to co jest na przepustnicy aż tak to się nie znam jutro jade poszukać jakiegoś szpeca z pożądnym komputerem może ktoś zna z okolic Pabianic a Zduńską Wolą a to z plakiem sprubuje jeśli chozi o gumki to były miękkie 
Jak widać, inni też się nie znają, także się nie martw.

Do podstawowej diagnostyki, wystarczy elm 327 i odpowiednia aplikacja. Na przykład bezprzewodowa odmiana elm327, których pełno na znanym portalu aukcyjnym, a do tego np. aplikacja torque dla androida. Jak tylko masz trochę chęci to sam użyjesz tego i zdiagnozujesz silnik, prawdopodobnie w odpowiednim stopniu. Świeci się check engine?
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

misio

  • Gość
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2016, 19:02:52 pm »
czek to mi się świecił od samego poczontku jak go skasowałem to na benzynie się nie świecił a jak przełączyłem na lpg to się zapalałi i świecił zobaczymy jutro mam wolne więc będe szukał jakiegoś szpecunia

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 24, 2016, 19:04:20 pm »
czek to mi się świecił od samego poczontku jak go skasowałem to na benzynie się nie świecił a jak przełączyłem na lpg to się zapalałi i świecił zobaczymy jutro mam wolne więc będe szukał jakiegoś szpecunia
A jaki był dokładnie błąd?
Bo wiesz, skasowanie błędu to nie naprawienie przyczyny problemu :-)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: dudnienie w filtrze powietrza
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2016, 19:14:22 pm »
trochę mnie dziwi taka dość duża niefrasobliwość przy zakupie aut...

Kto normalny kupuje auto z palącym się check-iem i wierzy w zapewnienia sprzedającego, że wszystko chodzi jak burza i nic się nie dzieje?

nie chcę wykrakać, ale wróżę długą walkę z tym tematem
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black