Autor Wątek: Auto jedzie prosto przy lekko skręconej kierownicy w lewo  (Przeczytany 1448 razy)

silionus

  • Gość
Auto jedzie prosto przy lekko skręconej kierownicy w lewo
« dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:15:10 pm »
Cześć,

Robili mi ostatnio zbieżność kół i co się stało: żeby jechać prosto muszę trzymać kierownicę skręconą tak o 5-10 stopni w lewo, gdy ją puszczam auto idzie prosto i nie ściąga na żadne strony. Co to może być? Źle ustawiona zbieżność? Wiem, że wcześniej tak nie było i normalnie auto szło prosto gdy kierownica była ustawiona prosto, jedynie co to przy bardziej zużytych oponach z przodu trzepalo kierownica, to przelozylismy nowe na przod i stare na tyl.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2016, 16:22:33 pm wysłana przez silionus »

Tom King 79

  • Gość
Odp: Auto jedzie prosto przy lekko skręconej kierownicy w lewo
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2016, 16:39:37 pm »
miałem też kiedyś taki przypadek jak ty. po prostu przy ustawianiu zbieżności diagnosta ustawia też kierownicę,mógł ją trochę źle ustawić zanim  wszystko skręcił . jadź jeszcze raz na tą stację i powiedz żeby ci ustawili kierownicę na równo.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Auto jedzie prosto przy lekko skręconej kierownicy w lewo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2016, 10:59:43 am »
Jasne, że mechanik nie zablokował kierownicy w centralnym położeniu przed rozpoczęciem regulacji zbieżności lub zablokował ją krzywo i stąd tak jest. Druga możliwość jest taka, że uderzyłeś w coś mocno kołem i się geometria popsuła z tego powodu.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

silionus

  • Gość
Odp: Auto jedzie prosto przy lekko skręconej kierownicy w lewo
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2016, 19:26:53 pm »
Już naprawione, poprawili mi zbieżność i teraz idzie prosto przy kierownicy na prosto.