Autor Wątek: Spryskiwacze szyby nie działają (x300)  (Przeczytany 1883 razy)

jarecky

  • Gość
Spryskiwacze szyby nie działają (x300)
« dnia: Kwiecień 19, 2016, 17:32:28 pm »
Czesc Panowie !  Problem z X300 typu niedziałajace spryskiwacze przedniej szyby. Za mojej kadencji nie mialem zamontowanego zbiorniczka do spryskiwaczy poniewaz przeciekał lekko i zostal zdemontowany.Z racji ,ze zaczelo mnie irytowac brak mozliwosci umycia szyby szukam odpowiedzi.

W chwili obecnej posiadam 3 zbiorniki(1 stary dziurawy + dwa uzywane cale ) + 3 sprawne pompki .
Tak jak juz wspomnialem kazda z pompek dziala jednakze dwa zbiorniczki pochochodza  z X308 gdzie niestety jest zastosowana inna pompka wraz z inna wtyczką.

X300 ma dwa kable zas x308 trzy. Ogarnalem co i jak wrzucilem zbiornik od x308,jeden kabel jest nie potrzebny do starej kostki wiec go zagiałem. Węzyk dochodzacy do dyszy został przepchany kompresorem ,dysze wyczyszczone , zbiornik płynem zalany jednakze nic nie pryska. Po nacisnieciu manetki startuje wycieraczka zas plyn nie pryska. Słychac przekaznik jednakze nie moge dojsc do tego gdzie on sie znajduje. Zamontowana pompke sprawdzilem "na krotko" i dziala git jednakze po podlaczeniu na starą oryginlną kostke nie dziala. Przekaznik pstryknie a pompki nie slychac. Uklad jest szczelny ,nic nie wycieka jednakze czemu nie pryska nic na szybe? Gdzie szukac bezpiecznika ?

jarecky

  • Gość
Odp: Spryskiwacze szyby nie działają (x300)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2016, 20:32:00 pm »
Dla ciekawych tematu problem ogarniety. Odpowiedz znaleziona na forum w USA . Gosciu mial identyko problem czyt . na krotko chodzilo ,przekaznik bylo slychac ,dysze git i bezpiecznik takze a nadal nie pryskało. Wina? pomimo cykającego przekaznika to on jest/byl winien. Było slychac ale za malo dawal prądu i stad problem  :-tylko

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 687
  • XJ x300 sovereign
Odp: Spryskiwacze szyby nie działają (x300)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2016, 11:13:26 am »
Zdaje się że da się ten przekaźnik otworzyć, wtedy wystarczy przeczyścić styki. Albo wymienić.  :P

Ja muszę powalczyć z pompką od spryskiwaczy reflektorów. Zdaje się że padła kompletnie.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<