Autor Wątek: Szyba kierowcy zgrzyta  (Przeczytany 1631 razy)

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Szyba kierowcy zgrzyta
« dnia: Lipiec 03, 2016, 17:13:59 pm »
U mnie wszystko chodzi - ale kiedy podnosze szybe od strony kierowcy - to slysze cichy maly zgrzyt - czego nie ma przy podnoszeniu pozostalych trzech szyb.
Mam w swoim podziemnym garazu podwojny system otwierania drzwi wyjazdowych: pilota do otwarcia drzwi albo kontakt na murze ktory moge wlaczyc kluczem.
Kiedy zapomne wziasc pilota - wtedy otwieram kluczem. Musze wtedy opuscic szybe kierowcy... ktora cichutko zgrzyta.
Podjalem wiec meska decyzje pozostawic na stale w kocie moja telekomande i nia drzwi garazu otwierac.
To koszt tylko 70 eurasow ta telekomanda - koszt reperacji ewentualnie niefunkcjonujacej szyby jest napewno wiekszy.

Zdjac tapicerke i patrzyc co tam lekko zgrzyta - boje sie ze moge coos  popsuc a nie wyeliminowac ten zgrzyt.
Wiec zachowawczo uzywam teraz telekomande drzwi garazuj - ot co!

Jestem pelen podziwu dla kolegow ktorzy grzebia z pasja w kotach _ nie mam niestety do tego warunkow lokalowych ani intelektualnych.
A chetnie bym to robil ...       :-tylko inne marki mnie mechanicznie nie interesuja  :)

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Szyba kierowcy zgrzyta
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2016, 22:31:13 pm »
pasjonujące.....

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Szyba kierowcy zgrzyta
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2016, 23:18:29 pm »
...  dziekuje za recenzje... :)

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Szyba kierowcy zgrzyta
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2016, 00:05:46 am »
Niunia to na prawdę prosta sprawa z szybą, wszyscy wiedzą co się tam psuje. Naprawa w s typie to 200 zł podnośnik i 80 zł wymiana
Jeśli u Ciebie lekko zgrzytnie to pewnie odgłos linki która pracuje nie na swoim miejscu więc jest obawa że kiedyś się przetrze 
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Szwagier

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 791
Odp: Szyba kierowcy zgrzyta
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2016, 00:10:49 am »
Niunia męska decyzja to raczej rozkręcić i sprawdzić  :) i nie bój się ja też mechanik żaden a niedługo rozbebesze sterowanie skrzyni w swoim kocie. A z warunkami też kiepsko a Tobie wystarczy parking słoneczna pogoda i możliwość otwarcia drzwi trochę szerzej  ;) tu masz trochę części nie wiem jaki model i rocznik masz ale trochę tego jest a jak zgrzyt to pewnie jakaś zębatka przeskakuje a patrząc na te części jest kilka  :)
http://www.ebay.com/sch/Jaguar-XJS-Window-Motors-Parts/33706/bn_1413158/i.html
Jak się odwazysz i uda Ci się zdjąć boczek (tapicerkę) z drzwi i zrobić filmik jak to pracuje , to myślę że ktoś Ci tu zdjagnozuje usterkę na sekundzie  :) chłopaki tu mają rentgen w oczach  :-R
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2016, 01:32:23 am wysłana przez Szwagier »
:)

s-type 4.0 2000r

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: Szyba kierowcy zgrzyta
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2016, 08:41:54 am »
Sam motor i mechanizm jest zazwyczaj zawsze ok(re Niunia). Kanal jest pewnie do wymiany(BD45934), mam ten sam problem, kanal jest dostepny od Jaguara i kosztuje grosze, kupilem pare miesiecy temu, czeka na lepsze czasy  :)