Autor Wątek: Demontaż zaślepki poduszki pasażera  (Przeczytany 3750 razy)

ss8

  • Gość
Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« dnia: Kwiecień 14, 2016, 18:05:49 pm »
Witajcie,

W moim x-sie zaślepka poduszki pasażera jest w nie najlepszym stanie (prawdopodobnie po wystrzeleniu poduchy). Nosze się z zamiarem jej wymiany i teraz najważniejsze... jak ją zdemontować - ma ktoś jakąś instrukcję (ustną/pisemną)?

Czy zaślepka pasuje od jakiegoś innego samochodu? Słyszałem, że podobno od Rover 75...


(zdjecie poglądowe)

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2016, 17:33:35 pm »
w UK sa  tanie - ele  niestety nie sa  symetryczne  wiec  nie  pasują. Moze  cos  takiego http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-x400-14/project-3m-di-noc-interior-carbon-fiber-46776/



Sa  rózne  kolory , wiec  nie  musi być czarny

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2016, 21:00:44 pm »
Wyjmujesz po stronie kierowcy to drewno z nawiewami. Ono jest na zatrzaski. Nastepnie zobaczysz śrubki od tego na poduchy. Wyjąć tez musisz nawiew zewnętrzny. Bodajże tez na wcisk jest. Jak wyjmiesz to też powinieneś zobaczyć śrubki. Tak jest w stype. W x powinno być podobnie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2016, 03:24:19 am »
Ja mam takie coś do opchnięcia. Potrzebowałem poduszki kolanowej, a ponieważ nie mogłem tego nigdzie dostać, to musiałem kupić cały komplet poduszek i mi zostało. Jeżeli jesteś zainteresowany to odezwij się na priv. Zrobię jakieś zdjęcia i wyślę. Przyjrzę się też jak to może być mocowane.

PS. Te drewno ma różne odcienie i różne wzory, więc nie wszystkie pasują jak leci. Trzeba to mniej więcej dobrać pod względem koloru, aby nie było jakiejś strasznej kaszany.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2016, 13:18:09 pm »
Drzewo na desce rozdzielczej w Jaguarze jest zrobione z jednego kawałka forniru. Słoje z zaślepki airbaga przechodzą płynnie na sąsiadujący element. Jeśli jest inaczej to na 99% auto jest po dzwonie gdzie wywaliło poduchy.
Jest XE MY20, XJ6 1995
By³ X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

ss8

  • Gość
Odp: Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2016, 23:38:04 pm »
w UK sa  tanie - ele  niestety nie sa  symetryczne  wiec  nie  pasują. Moze  cos  takiego http://www.jaguarforums.com/forum/x-type-x400-14/project-3m-di-noc-interior-carbon-fiber-46776/



Sa  rózne  kolory , wiec  nie  musi być czarny
Nie o kolory tutaj chodzi, a o "luźny" element deski rozdzielczej (zaślepkę poduszki)

Drzewo na desce rozdzielczej w Jaguarze jest zrobione z jednego kawałka forniru. Słoje z zaślepki airbaga przechodzą płynnie na sąsiadujący element. Jeśli jest inaczej to na 99% auto jest po dzwonie gdzie wywaliło poduchy.
Kolor, słoje się zgadzają - problemem na moje oko jest to, że po wystrzeleniu poduchy nie została wymieniona zaślepka tylko zamontowana ponownie... Jest w ogóle możliwe to zamontować raz jeszcze "po bożemu" czy zrywają się jakieś mocowania/zaczepy i tylko sztukateria wchodzi w grę?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Demontaż zaślepki poduszki pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2016, 08:32:03 am »
weź zrób zdjęcie jak to wygląda u Ciebie

Mi się wydaje, że to siedzi jakoś na wcisk, ale trudno to rozkminić, bo nie widzę od wewnętrznej strony tego panelu żadnych typowych zatrzasków. Wydaje mi się, że jakieś zatrzaski są w konstrukcji deski rozdzielczej w środku, bo sam panel wygląda tak, że fornir jest naklejony na panel z blachy aluminiowej który ma takie wystające pod mniej więcej kątem prostym "płaskowniki" i najprawdopodobniej te elementy są wciskane w jakieś zatrzaski, bo w czterech miejscach są widoczne ślady (rysy na tym aluminiowym) tak jakby po wyszarpnięciu. Wydaje mi się, że to trzeba po prostu czymś podważyć i próbować to delikatnie do siebie wysuwać. Najlepiej zabezpiecz sobie jakąś szmatą deskę i sam panel, aby nie narobić szkód i w miarę z wyczuciem się do tego zabieraj.

Poszperałem tu i tam i już jestem pewny, że ten panel jest na wcisk wepchnięty. To Ci powinno trochę rozjaśnić jak to jest mocowane. http://allegro.pl/lampka-airbag-poduszki-pasazera-jaguar-x-type-i5806180772.html

To jest lampka od tej kontrolki airbagu i są widoczne 2 mocowania panelu. Ta lampka pochodzi akurat z wersji angielskiej. Po drugiej stronie panelu są następne 2 mocowania (nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale są tam na pewno 2 identycznego typu mocowania). Czyli podważaj czymś z wyczuciem i zabezpiecz krawędzie przed zniszczeniem. Powodzenia.

PS. Jeżeli sam panel nie jest uszkodzony (tylko odstaje) to być może problem jest taki, że nie ma tam poduszki i dlatego w jakiś sposób to odstaje. Zrób zdjęcie tego swojego panelu, bo nie wiemy o czym rozmawiamy w ogóle.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2016, 08:54:50 am wysłana przez bodi »
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black