Autor Wątek: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie  (Przeczytany 11937 razy)

Donkihot

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:14:34 am »
Na prośbę koleżeństwa odblokowuję temat. Jednak proszę powstrzymać się od osobistych wycieczek.
Dziękuję, to ja prosiłem o odblokowanie. Postaram się nie nie urządzać "osobistych wycieczek" i będzie to tylko informacyjny post w tym temacie.
Kolega zapek zrobił sobie taką personalną wycieczkę kierowaną do mnie (zacytuję)
to ty kolego albo jesteś zadufanym snobem nie widzącym własnego nosa, ponieważ przysłania Ci go twój Jaguar albo nie jesteś miłośnikiem motoryzacji (na jedno w sumie wychodzi)
Żeby nie poniżać się do Jego poziomu (bo na tak poważnym forum nie przystoi) starałem się obrócić to w żart (zacytuję siebie)
"Pewnie coś w tym jest, nie da się ukryć że porywa silnika w moim Jaguarze jest dłuższa o mojego nosa  Duży uśmiech"
Po tym "zajściu" napisałem P.W. do kolegi zapek, że może warto by było o tym pogadać (tak poza forum) lecz co było do przewidzenia zostałem zignorowany.
Nie skarżę się ani nie żalę, tylko wyjaśniam:
KOLEGO zapek, nie zniżę się do twojego poziomu, bo mi na to nie pozwala moja godność osobista, powiem tylko:
LICZ CIĘ ZE SŁOWAMI BO NIE TRAFIŁEŚ NA JAKIEGOŚ LESZCZYKA
I tym akcentem kończę swoją wypowiedź.


Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.282
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:48:57 am »
Zarąbisty powód do odblokowania wątku.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Donkihot

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 28, 2016, 11:55:00 am »
Dla mnie, zarąbisty.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 28, 2016, 18:31:43 pm »
LICZ CIĘ ZE SŁOWAMI BO NIE TRAFIŁEŚ NA JAKIEGOŚ LESZCZYKA

A to najlepsze. Po prostu strach się bać  :-R


@Czru - jeśli szukasz wygodnej limuzyny do jazdy i na trasy to w zasadzie czegokolwiek nie kupisz będzie przyjemniejsze od brytyjskiej strucli, którą zwą Jaguarem. Niektórzy nawet mówią o tym aucie, że toto luksusowe jest.

X300 czy x308 są dramatycznie małe w środku i niewygodne. W Golfie VII jest wygodniej. Zbyt krótkie podparcie ud, wielki tunel środkowy, który nie zostawia miejsca na nogi. O tylnej kanapie z grzeczności nie wspomnę.

Audi A8 D2 - bardzo przyjemne auto, V8 4.2 nie boi się dużych przebiegów. Poza tym brzmi tak jak trzeba.

Mercedes S - w zasadzie bez względu na model poczujesz, co oznacza prawdziwa limuzyna. Wyciszenie wnętrza perfekcyjne, zawieszenie kosmicznie komfortowe, fotele rewelacyjne. Żaden produkt konkurencji nie oferuje zbliżonego poziomu. W220 koroduje, W221 to auto, które moim zdaniem należy kupować tyko nowe. Później każda wizyta w serwisie to 5k zł w górę  :-hehe

BMW e38 - moim zdaniem jedna z najładniejszych limuzyn w historii. Bardzo przyjemna w użytkowaniu ale oczko niżej od MB. Z drugiej strony bardziej nastawiona na prowadzenie. Ktoś tu pisał, że e39 i e38 to różne ligi. Przy tych samych silnikach koszty utrzymania zbliżone.

LS - prawie jak Mercedes. Komfortowo, cicho, wygodnie. Ale ja bym nigdy nie kupił bo moim zdaniem paskudne ma wnętrze.

Zostaje jeszcze Phaeton - tanie jak barszcz, rewelacyjnie wygodne. Nie wiem tylko dlaczego nie poradzili sobie z wyciszeniem auta. W tej klasie spodziewałem się czegoś więcej. Powyżej 140 km/h szum wiatru jest jednak słyszalny.

A jeśli jeździsz raczej sam to pomyśl o segmencie E.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 28, 2016, 19:26:37 pm »
Panowie nie widzę sensu się spierać. Każdy z nas jest inny i może lubić inne rzeczy...Najważniejsze jest żeby samochód się podobał właścicielowi oraz właściciel czerpał z posiadania i użytkowania samochodu przyjemność... Mi się podobają Jaguary i nie dbam o to, że jest ciasny, psuję się, głośny czy mało komfortowy...Chcesz jeździć Marcem, BMW, Audi czy Lexem proszę bardzo, może są lepsze od Jaguara, a może nie... Nie dbam o to bo mi się podoba Jaguar  :-tylko

Potrafię uszanować zdanie innych ludzi o samochodach oraz oczekuję żeby ktoś uszanował moje zdanie.

Więcej dystansu do tematu oraz szanujmy się wzajemnie ponieważ my tworzymy ten klub.
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 674
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 28, 2016, 20:50:28 pm »
No i jak tam? Szanowny Autor coś już wybrał? Przeglądałem ostatnio Polskie portale i rozpiętość cen kotów jest spora.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 28, 2016, 20:58:22 pm »
Znalazłem w sieci - oczywiście przypadkiem ale idealnie pasuje do tematu ;)

https://www.youtube.com/watch?v=so3Lb3afY1g
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 28, 2016, 21:04:10 pm »
Po tym "zajściu" napisałem P.W. do kolegi zapek, że może warto by było o tym pogadać (tak poza forum) lecz co było do przewidzenia zostałem zignorowany.
Nie skarżę się ani nie żalę, tylko wyjaśniam:
KOLEGO zapek, nie zniżę się do twojego poziomu, bo mi na to nie pozwala moja godność osobista, powiem tylko:
LICZ CIĘ ZE SŁOWAMI BO NIE TRAFIŁEŚ NA JAKIEGOŚ LESZCZYKA
I tym akcentem kończę swoją wypowiedź.




Właśnie dla tego  Cię zignorowałem ,że za bardzo personalnie podchodzisz do tematu. Udowodniłeś właśnie swoim postem że nie warto z Tobą dyskutować . W moim poście nie było złośliwości i nic osobistego do Ciebie, jeżeli tak to odebrałeś to świadczy to tylko o tym , że miałem rację. Natomiast Ty publicznie mnie atakujesz i użalasz się przed wszystkimi jaki to zostałeś zignorowany.Twoje zachowanie jest jak zachowanie małego dziecka w piaskownicy ''proszę pani oni nie chcą się ze mną bawić '' Jesteś żałosny . Mam nadzieję że temat zostanie zablokowany , bo zaniżyłeś swoim ostatnim postem jego poziom na maksa, ja zresztą też. Za co wszystkich przepraszam , ale jak ktoś na mnie pluję to nie stoję i nie udaję że pada deszcz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2016, 21:30:41 pm wysłana przez zapek »

Czru

  • Gość
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 28, 2016, 23:08:01 pm »
Panowie zachowajcie poziom, lub przynajmniej stwarzajcie pozory  :-\

No i jak tam? Szanowny Autor coś już wybrał? Przeglądałem ostatnio Polskie portale i rozpiętość cen kotów jest spora.

Dzięki za zainteresowanie, jak pisałem lub nie czas mnie nie goni, póki co siedziałem za sterami a8'ki znajomego, muszę pogadać z drugim o e38. Próbowałem się rozejrzeć za jaguarem ale ofert jest strasznie mało w ogóle w Polsce, przykładowo w moim województwie i okolicy nie ma ani jednej. Dodatkowo coraz bardziej nabieram przekonania, że to auto trzeba kochać i nie jest tak dobre jak konkurencja, a ja chcę kupić po prostu dobry ładny wóz. Raczej odpuszczę. Rozejrzę się na pewno za klasą E, łatwiej kupić dobre E39 niż E38, podobnie z A6'tką C5, ale ona już takiego stylu jak A8 D2 nie ma. W każdym bądź razie jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jak nie zapomnę to w najbliższych miesiącach wrócę i pochwalę się nowym wozidłem, zobaczymy co będzie :)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 28, 2016, 23:11:32 pm »
Powodzenia, zwracaj uwagę na pokolizyjne!!! i przebiegi!!!
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 28, 2016, 23:37:03 pm »
Rozejrzę się na pewno za klasą E, łatwiej kupić dobre E39 niż E38, podobnie z A6'tką C5, ale ona już takiego stylu jak A8 D2 nie ma.

W przypadku W211 nie zapomnij o słynnym SBC :) Szukaj tylko poliftowych.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 28, 2016, 23:44:43 pm »
http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierowcy/uzywane/174.html

Proszę, poczytaj... Zawsze rysa na diamencie.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline MichałZet

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Jaguar Daimler X308
Odp: X300,305,308 vs inne limuzyny w podobnej kasie
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 29, 2016, 06:02:16 am »
Kwestia hałasu w samochodzie ma moim zdaniem bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o poczucie komfortu.
Kilka razy słyszałem o Lexusie LS jako liderze na tym polu, że nawet prześcignął Rolls Royca jeśli chodzi o wyciszenie, nie wiem, nie miałem okazji jechać.
Tutaj artykuł: http://www.motofakty.pl/artykul/halas-meczy.html

Amatorska recenzja LS 430 jegomościa z UK, słuchajcie   ;D On również wspomina o wyciszeniu względem RR.
http://www.youtube.com/watch?v=VvGkJ4aq1wA

Poprzedni model - LS400 też ma opinię bardzo cichego. Japończycy solidnie przyłożyli się zaczynając projekt marki Lexus:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lexus_LS
Ktoś wspominał o korozji w tych autach, możliwe.

Co by nie mówić, Lexus moim zdaniem najmocniejsza konkurencja dla Jaguara. Zrobili z technicznego punktu widzenia auta bardzo dobre, bo mają opinię trwałych, dobrze skonstruowanych, ale tak fenomenalnej linii nadwozia  :-10points i wnętrza  :-10points  nie stworzył nikt poza Jaguarem.
Jest elegancko, z umiarem i chyba marka nie wzbudza złych emocji, gdzie na drugim końcu wymienię BMW, która ma fatalną reputację jeśli chodzi o właścicieli tych aut, bo model np. E-38 jak najbardziej ok. Jeździłbym - http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-735i-e38-1997-32500-pln-wroclaw/

VW Phaeton też bardzo dobre auto, tylko nie Diesel  :-nie
Sami zobaczcie:
http://www.youtube.com/watch?v=6jKecv4byAI

Clarkson był pod wrażeniem tego auta. Powiedział, że jeśli miałby kupić dużą 4 drzwiową limuzynę, nie kupiłby Jaguara, wybrałby Phaetona:
https://www.youtube.com/watch?v=xm2swohEtYM

Na koniec wspomnę o bardzo mocnym konkurencie jeśli porównujemy z X300 (cenowo i rocznikowo) - A8. Solidny kawał auta, V8 i większa ilość egzemplarzy na sprzedaż.

http://www.youtube.com/watch?v=FxPlLSUM0RM