Autor Wątek: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM  (Przeczytany 1795 razy)

Thomx

  • Gość
Dzień dobry,
proszę o pomoc czy można doinstalować moduł klawiatury GSM w miejscu schowka na monety, w aucie, które posiada instalację GSM opartą na Motoroli Startac ? Dotyczy Jaguara przed liftem z roku 2000 3.0 litry silnik.

Dotyczy modułu: http://allegro.pl/jaguar-s-type-wlacznik-przelacznik-panel-telefonu-i6027534018.html

skyludwik

  • Gość
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2016, 19:36:31 pm »
Pewnie się da, ja mam tak fabrycznie.

Thomx

  • Gość
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2016, 20:31:20 pm »
Może Pan opisać jak to u Pana działa i czy ma Pan jeszcze do tego słuchawkę ( jaką ? ). Gdzie znajduje się karta sim ?

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2016, 06:44:18 am »
Witaj, z tego co mi jest wiadomo, to w naszych S-kach były montowane tylko instalacje z telefonem osobno,a nie zintegrowanym jak np. Mercedes lub później Xj, ale może coś dopasujesz.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2016, 07:10:44 am »
Twoją motorolę pewnie wkładasz w schowek obok radia?
W wersji z klawiaturą pod radiem ta sama motorola jest umieszczona w podłokietniku w specjalnej stacji dokującej (podobnej do tej znajdującej się obok radia). Nie ma oddzielnie słuchawki. Rozmowy odbywają się tak samo jak w wersji z telefonem obok radia czyli przez głośniki od radia i mikrofon w podsufitce. 
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline Dzikus

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.300
  • Piękno w najczystszej postaci
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2016, 07:17:33 am »
Dokładnie, ja też tak właśnie mam i telefon podłączany w podłokietniku spełnia funkcję modułu dzwoniacego. Klawiatura pod radiem spełnia funkcję wybierania numeru.
/ XJ-40 Daimler /4,0/90r.
/ XJS he coupe/ 5,3/86r.
/AUDI A8/4,2 TwinTurbo/2012

Galeria ze Zlotu w Kępnie

Thomx

  • Gość
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2016, 12:01:26 pm »
Dziękuję za informację. Rozumiem, że panel z przyciskami cyfrowymi ( zamiast pojemnika na monety ) stanowi uzupełnienie zestawu, a karta sim znajduje się w Motoroli Startac. Zestaw do podłączenia telefonu mam w podłokietniku ( bez telefonu w chwili obecnej )

Mam w związku z tym dodatkowe pytania:
1. Jaka Motorola Startac pasuje do S-Type z 2000 r. na Ebayu są modele 85 i 130, oraz ze stałymi antenkami i wysuwanymi z logiem Jaguara ?
2. Czy istnieją zamienniki do montażu telefonu w podłokietniku ( na Allegro są Motorole innego kształtu z kabelkiem z logiem Jaguara ) ?
3. Czy ktoś może wie czy przygotowana jest możliwość wsunięcia modułu z przyciskami cyfrowymi zamiast pojemnika na monety, tzn czy istnieją tam odpowiednie kabelki do podłączenia, czy mam inny typ modułu obsługującego telefon ?

Dotyczy Jaguara S-Type z 2000 roku  V 3.0 l. Z instalacją w podłokietniku pod Startaca, sterowaniem w kierownicy, mikrofonem przy osłonie słonecznej  w podsufitce.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2016, 18:49:54 pm »
To jest motorola Startac 130, jednak musi być z logiem Jagara. Inne podobno nie działają.
Z tego co się orientuję, to w tym roczniku nie było fabrycznie montowanych innych telefonów.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

skyludwik

  • Gość
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:36:13 pm »
Witam:) żaden ze mnie Pan ;) Jak to działa? Motorolka jak u Ciebie jest w podłokietniku moja niestety wymaga regeneracji wyświetlacza i wymiany baterii ale działa. Klawiatura jest wygaszona do momentu aż jej nie wzbudzę naciskając na niej dowolny klawisz i wtedy wycisza się radio i można wbić nr i zadzwonić i tyle ;)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2016, 08:02:01 am »
Właśnie tak to działa. Dodatkowo można zaprogramować 6 numerów pod przyciski 1-6 w radiu, a jak masz VAC to głosowo wybierać numery z książki lub dyktować numer telefonu.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline M_at

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2016, 21:50:43 pm »
Montowałem taki panel u siebie i jeśli chodzi o podłączenie panelu z klawiaturą do auta to wpina się go szeregowo pomiędzy instalację radiową a radio - odpinasz kostkę od radia, wpinasz tą wtyczkę do wtyczki od panelu a pozostałą wtyczkę z panelu wpinasz do radia. Pamiętaj o kodzie do radia, bo niestety trzeba będzie go wpisać po włączeniu radia.
www.diagmoto.pl  - zdiagnozuj swojego Jaguara przy użyciu testera serwisowego

Thomx

  • Gość
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2016, 16:51:27 pm »
Nie jestem pewien, mam ten moduł, z tyłu jest tylko jedno gniazdo na jedną kostkę 6 pinową.
Zastanawia mnie też biały plastik w środku i dziwne otwory na obudowie, wygląda jakby podczas wsuwania tego modułu miało się coś przesuwać w środku.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Panel klawiatury GSM ( w miejscu schowka na monety ), a isniejąca instalacja GSM
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2016, 09:59:59 am »
Oryginalna instrukcja montowania tej klawiatury. Może Ci się przyda.
Link
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l