Autor Wątek: Problem ze stanem oleju.  (Przeczytany 4697 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2016, 10:56:03 am »
Ale widać, że "kropelka" wisi, albo zapocenie. Ja jedyną taką w miarę logiczną rzecz z mechaniki jaką wymodziłem, to że leci gdzieś z góry, powoli, i rozmywa się z czasem, wypala na kolektorze wydechowym, i generalnie jest słabo widoczne. Tylko zastanawiające czemu do danego poziomu, czy jakieś kształty rozbryzgów w komorach korbowych, powodują że nie rozchlapuje oleju poniżej minimum.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2016, 11:09:26 am »
To je Jag, tego nie ogarniesz haha
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2016, 14:47:17 pm »
...czytajac te ciekawe posty kolegow sam sie pochyle nad badaniem dokladniejszym zmiany
poziomu oleju Total Activa ineo ecs 5 W 30 w moim kocie.
Dopelnie na max na bagnecie i nastawie licznik B na zero. Sprawdze potem ile mi spalil
po przejechaniu 1000 kms.
Przy okazji komunikuje ze  primera zony konsumuje tylko 0.5 litra/1000 kms.
Silnik przeleciaal juz 145 000 kms. To zdaje sie byc normalne... :)

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 03, 2016, 15:11:22 pm »
Bardzo dużo Ci nissan pobiera oliwy. Wychodzi 5l na 10 tys km. Jak nie masz wycieku to pięknie silnik olej zaciąga
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 03, 2016, 16:01:17 pm »
Mój sporo oleju wciąga - no ale ja robie okolo 100km dziennie i bardzo często start-stop. Musze jednak policzyć ubytki bo nigdy nie sprawdzałem ze stanem licznika. Ja uzywam 5w30 semistyntetycznego  - moge wymieniac 3 razy w ciągu roku w cenie jednej wymiany na mobil1

Bunieknhh

  • Gość
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2016, 20:16:35 pm »
Poprzedni motor w ktorym obrocilo panewke mam w garażu działo sie w nim z olejem dokładnie to samo co w obecnym który mam w aucie. Poprzedni rozbieram właśnie na spokojnie , na co zwrócić uwagę? Pokrywy już ściągnięte walki ładne szklanki jak nowe widać że był ruszany zamiast uszczelek pod pokrywami i osłoną rozrządu szary silikon ,siedział ładnie bo uformowany jak uszczelka i nie lało z tych miejsc :p  głowic jeszcze nie sciaglem bo klucz nie dał rady ( mega dokrecone śruby ) aha dodam jeszcze że żaden z pośród wielu mechaników którzy obslugiwali te auto nie doszedł do tego że miałem w kolektorze dolotowym za jednym z tych dwóch okrągłych silniczkow  z  klapą w środku   sterujacych przepływem powietrza wcisnieta siatkę z czterema śrubami od kolektora( widocznie ktoś zamówił kiedyś używany a na zlomie jakiś dobry medrek dołączył śruby do kolektora w gratisie i zapakował do środka żeby nie wypadły przy transporcie ......)auto jeździlo tak pewnie ładnych parę lat ,  szwagier to odkrył po tym jak potrzepal sciagnietym kolektorem i stwierdził że coś tam lata w środku a nie powinno i ku naszemu zdziwieniu wyciaglismy ładna siateczke że śrubami  :p w kolektorze były też znaczne ślady oleju  .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 20:26:58 pm wysłana przez Bunieknhh »

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Problem ze stanem oleju.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2016, 20:31:50 pm »
Bardzo dużo Ci nissan pobiera oliwy. Wychodzi 5l na 10 tys km. Jak nie masz wycieku to pięknie silnik olej zaciąga

Wyciekow zadnych nie ma. Silnik idealnie suchy - sam widzialem jak podniesli wozek
do przegladu. Mam spokoj na dwa lata z primera.
W maju bede robil kontrole techniczna kota - zobaczymy czy mi cos co odbiega od normalnosci - w nim znajda.
Na bagnecie do sprawdzania poziomu oliwy sa dwie dziurki.
Wyrownalem poziom oliwy pod gorna dziurke i nastawilem licznik kms na O.
Zobacze po 1000 kms o ile mms obnizyl sie poziom oleju od gornej dziurki.
Pomiar bede robil na parkingu - w tym samym miejscu. Miejsce jest moje...         :-tylko