Autor Wątek: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła  (Przeczytany 2724 razy)

Offline JustynaZuzanna

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« dnia: Marzec 31, 2016, 21:43:50 pm »
Witam
Mam "mały" problem z moim Kocikiem, może ktoś z Was mi pomoże.
kupiłam mojego kota w grudniu, już wtedy wycieraczki na przedniej szybie były w dość nie typowej pozycji, tzn troszkę wyżej niż normalnie są, około 5 cm, ale chodziły bez problemów nic się nie działo.
Jakieś 2-3 tyg temu mój facet pojechał mi na myjnie automatyczną, niestety ale szczoty na myjni szarpły wycieraczkami i ustawiły je na wysokości połowy szyby. Po położeniu ich na właściwą pozycję nie miały "mocy" do uruchomienia się na suchej szybie, kiedy włączam razem ze spryskiwaczem, czy też był deszcz chodziły bez problemu. Niestety tydzień temu odmówiły całkiem posłuszeństwa.
Mechanik stwierdził że plastikowy stożek w silniczku wycieraczek się wyrobił i trzeba nowy kupić. Mój facet i współlokator rozkręcili silniczek i niestety polski mechanik w Holandii chyba ślepy albo jaki, bo stożek cały i dobry, ale niestety po wizycie u mechanika zaczęła się dziać jeszcze jedna rzecz, po włączeniu wycieraczek leją spryskiwacze. Coś mi się ogólnie u mechanika nie podobało bo jak na moje oko to troszkę za mocno kluczem chwycił i wydaje mi się ze za duży opór dał silniczkowi. Bądź co bądź kupiłam "nowy-używany" silniczek, sprawny. Ale problem jest dalej. Sam silniczek w kocie działa. Po założeniu obu piór niestety ich nie rusza, spryskiwacza sam z siebie nie leje, działa poprawie. Kiedy jest założone jedno pióro to rusza się, ale pomimo najszybszego tępa jest wolne żółwie tempo i ze spryskiwaczy się leje.
Może ktoś z Was pomoże i podpowie co to może być???
i jak pech to pech pilot od centralki też się zepsuł....
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 21:50:40 pm wysłana przez JustynaZuzanna »

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2016, 21:56:58 pm »
nie ma masy lub jest słaba
słaby prąd
ogólnie wina leży po stronie prądu czyli elektryki lub modułu przedniego
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline JustynaZuzanna

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2016, 21:58:13 pm »
jakaś propozycja rozwiązania problemu?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2016, 22:08:05 pm »
tak wizyta u elektryka samochodowego a nie paproca bez pojęcia do sprawdzenia instalacja elektryczna nikt ci na forum nie opisze co trzeba zrobić krok po kroku bo nie wiadomo gdzie dokładnie tkwi awaria i jak daleko trzeba zabrnąć w poszukiwaniach, tak ogólnie zaczął bym od sprawdzenia prądów i mas na wtyczce silniczka od wycieraczek. czy nie wypalona jest
z opisu awarii wynika że prąd jest za słaby i silnik nie ma siły poprawnie pracować, przyczyn może być kilka
częsty problem to brak masy 
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline JustynaZuzanna

  • Aspirant
  • Wiadomości: 6
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2016, 22:21:38 pm »
Niewaskieauto dzięki za odpowiedź
nie oczekuje odpowiedzi krok po kroku, bo jestem rehabilitantem a nie elektromechanikiem. Ale mieszkam w Nl gdzie niestety ciężko o dobrego fachowca, nawet polskiego. Więc było by miło jechać do mechanika już z jakąś wiedzą co by kolejny nie powiedział, że plastikowy stożek w silniczku jest wytarty. A nóż widelec ktoś miał też podobny problem i podpowie co może w trawie piszczeć

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2016, 22:37:43 pm »
mam nadzieje że chodż troche pomogłem ;D
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2016, 22:45:12 pm »
Nie miałem okazji jeszcze walczyć z wycieraczkami, więc nie wiem jak ten mechanizm wygląda, ale w innym aucie spotkałem się z problemem, że problem nie był w silniczku, a w tym mechanizmie, który jest napędzany przez silnik. Nie wiem co tam dokładnie w środku jest, ale może podlanie tego WD40 nie zaszkodzi, a będzie widać co się dzieje. Albo o ile się da, to odkręcić silnik od reszty mechanizmu i zobaczyć jak chodzą wycieraczki "ręcznie" czy nie czuć tam jakiegoś oporu.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2016, 22:48:28 pm »
zatarte ośki mechanizmu ? zdarza się, to jeszcze pytanie wymieniany był silniczek czy cały mechanizm ? jeśli wymieniony był sam silnik i nikt nie sprawdził mechanizmu a dokładnie czy lekko pracują ośki ramion wycieraczek to winą mogą być te osie po prostu stanęły i silnik nie ma siły ich napędzić
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 23:12:32 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

cyberda

  • Gość
Odp: nie działające wycieraczki, wymiana silniczka nie pomogła
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2016, 23:21:51 pm »
Kolega w Nissanie miał problem z zatartymi ośkami wycieraczek 2 razy więc takie przypadki się zdarzają.
Oczywiście elektryk musi sprawdzić co dzieje się na kabelkach dochodzących do silnika wycieraczek po przekręceniu manetki czyli czy dochodzi do nich prąd + i czy jest masa - i to wszystko na początek do zrobienia przez elektryka - reszta to szukanie przyczyny.

Oczywiście wszystko to przy założeniu że bezpiecznik został sprawdzony jako pierwszy.