Autor Wątek: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz  (Przeczytany 13142 razy)

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« dnia: Marzec 12, 2016, 08:41:25 am »
Szanowni Państwo,

Poszukuję pierwszego w swoim życiu XJ. Z racji tego, że maiłem małą styczność z modelem x308 proszę o opinie o poniższym egzemplarzu:

Model: Jaguar XJ8 4.0 x308
Rok produkcji: 2000
Przebieg: 157 000 km
Cena: 24 900 zł do opłat
Miejscowość: Swarzędz WLKP



http://otomoto.pl/oferta/jaguar-xj-4-0-sovereign-zarejestrowany-super-stan-zamiana-ID6yfMDh.html

Samochód mieszka ok 90 od mojej miejscowości zamieszkania więc jutro wybiorę się na oględziny.

Proszę o podpowiedź na co zwrócić w pierwszej kolejności uwagę ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2016, 12:35:55 pm »
ładne auto, nie mam większych zastrzeżeń, tylko sinik może być słabą stroną, z tego co wiem nikasil... wnętrze i karoseria ładna, cena chyba tez dobra. Podoba mi się stan tego auta. Opis jest przyzwoity, samochód stoi w godnym miejscu, zdjeci są zrobione dobrym sprzętem, starannie, co dobrze świadczy o właścicielu, dywaniki są dokurzone starannie schematycznymi ruchami, felgi domyte, komora silnika sumiennie wytarta ręcznie, itd. więc człowiek jest sumienny, zależy mu... osobiście namawiam do oględzin, to jest jeden z lepszych wśród pokazanych na forum.  :-super
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2016, 13:09:34 pm »
Jutro jestem umówiony na oględziny. Po rozmowie z właścicielem też odniosłem dobre wrażenie - mam nadzieje, że na miejscu nie będzie rozczarowania...

Proszę o komentarze doświadczonych użytkowników na co jeszcze zwrócić uwagę ?

Właściciel twierdził, że ktoś od nas z Clubu już oglądał samochód :) Może uda się podzielić opinią ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2016, 13:32:14 pm »
do wieczora experci się wypowiedzą, moje zdanie to wiesz, ja się nie znam, tak tylko popatrzyłem jak zawsze.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2016, 14:28:11 pm »
ładne auto, nie mam większych zastrzeżeń, tylko sinik może być słabą stroną, z tego co wiem nikasil... wnętrze i karoseria ładna, cena chyba tez dobra. Podoba mi się stan tego auta. Opis jest przyzwoity, samochód stoi w godnym miejscu, zdjeci są zrobione dobrym sprzętem, starannie, co dobrze świadczy o właścicielu, dywaniki są dokurzone starannie schematycznymi ruchami, felgi domyte, komora silnika sumiennie wytarta ręcznie, itd. więc człowiek jest sumienny, zależy mu... osobiście namawiam do oględzin, to jest jeden z lepszych wśród pokazanych na forum.  :-super

nikasil - gdzieś dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele, w moim aucie mam tą powłokę i 420 tyś. przebiegu,
minus to mało miejsca z tyłu, jak masz zamiar jeździć z pasażerami z tyłu szukaj LWB

samochód stoi w godnym miejscu - jakby stał przed pałacem lub katedrą to byłby jeszcze lepszy, a tak stoi przed garażem blaszakiem

Możesz sprawdzić auto w miejscach gdzie pojawia się rdza - tylne nadkola, progi i podłoga z przodu pojazdu, tylna belka, dodatkowo jeśli obudowa termostatu jest aluminiowa to dobrze, antenka standardowo nie chowa się do końca, ma 284 km

Auto wyglada ładnie, wydaje się być zadbane ale bez obejrzenia na żywo tego się na 100% nie oceni, warto sprawdzić samochód odpowiednim komputerem.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2016, 20:02:21 pm »
Byłem, obejrzałem, jeździłem... Następujące wnioski:

-Sinik pracuje równo i nie zauważyłem nic niepokojącego
-Skrzynia biegów zmienia płynnie - brak zastrzeżeń
-Lakier w całości oryginale - zmierzyłem czujnikiem lakieru
-Szyby wszystkie oryginale
-Wnętrze w ładnym stanie ale wymaga czyszczenia
-Szyber dach nie działa
-Lusterko wsteczne rozlane
-Coś stuka w tylnym lewym kole na nierównościach
- Obejrzałem spół samochodu i nie zauważyłem rdzy – w przyszłym tygodniu pojadę na podnośnik i obejrzę dokładniej. Spód zabezpieczony antykorozyjnie.
- W lewy roku zatyłu pojazdu lekko odchodzi podsufitka
- Jedna tylna lampa bez chromu – sam nie wiem czy powinna w tej wersji być chromowana czy nie – proszę o podpowiedz. Na pytanie dlaczego tak jest sprzedający odpowiedział „że tak kupił, a jemu, to nie przeszkadza…
- Opony do wymiany
Najbardziej mnie zaniepokoił to zapocenie :



Proszę o informację czy, to normalne ?

Również zdziwiło mnie to:



Czy nie powinno być tam jakiejś śruby albo zaślepki?

Bardzo proszę o opinię, nie wie czy te rzeczy dyskwalifikują samochód do dalszych oględzin. Chcę się umówić ze sprzedającym na kolejne oględziny podwozia ale nie wiem czy warto ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2016, 20:17:41 pm »
jeśli chodzi o ten otwór w plastiku z blaszką w środku to zamek klapy silnika normalny nic mu nie jest, zapocenie też całkiem zwykła sprawa przecież to nie salonowe bez przebiegu i swoje lata już ma.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2016, 20:32:24 pm »
Właśnie wyszło jaki ze mnie laik w temacie... Czyli omówię się na kolejne oględziny podwozia.

Wrzucę jeszcze kilka zdjęć całości morzę coś komuś wpadnie w oko:





Serdecznie proszę o opinię.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 20:38:46 pm wysłana przez Skiciu »
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2016, 22:58:14 pm »
Sprawdź dokładnie pod kątem rdzy. Jan czysto to brać
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2016, 22:59:44 pm »
Lampy z tyłu powinny być takie same, ale z chromem czy bez nie wiem. Obstawiam chrom ale zwykła tańsza i popularniejsza.
Podsufitka będzie wkrótce do wymiany skoro już odchodzi.
Przy wymianie lusterka trzeba uważać na szybę, bo może być pęknięcie.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2016, 23:10:44 pm »
@ jazabek wacław, masz duże doświadczenie w tym temacie - proszę o Twoją opinie co do całości samochodu  + oraz - Niestety ja jestem nagrzany na samochód co sprawia, że moje spojrzenie na całość jest zamydlone - sam sobie się dziwię ponieważ na co dzień sprzedaje samochody....
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2016, 23:34:49 pm »
Tylny lewy błotnik, wymieniany... kto to widzi niech mówi. jeśli nikt to się mylę. Prawy też ale nie jestem pewien, wszystkie maty w środku do góry,kamera inspekcyjna w dziury i szukać łączeń od środka...  Jeśli to istotne bo jest zrobione ładnie, jeśli jest. Chyba że jaguar tak toleruje. Auto jest naprawdę ładne. Mi się widzi na wystarczająco dobre. Sory poprawka, prawy nie! nie chodzi tu o lampę, tę widac już jak tylko się otworzy zdjęcie.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2016, 01:03:03 am »
Tylne lampy powinny być w chromie. Lewy tylny błotnik też wydaje mi się, że naprawiany - pasek w środkowej części jest troszeczkę niżej, ale skoro mierzyłeś i lakier wszędzie był taki sam to może wina fabryki. W zderzaku przednim listwa jest chromowana, taka jaka wychodziła w Daimlerach. W tym aucie powinna być w kolorze auta.
Najbardziej nie podoba mi skóra w tym aucie. Jest powyciągana i pomarszczona jak w X-Typie. W XJotach nigdy taka nie była.
Pytanie do forumowiczów. Czy wilgoć, woda może powodować takie pomarszczenie skóry?
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2016, 09:28:58 am »
Czy wilgoć, woda może powodować takie pomarszczenie skóry?

Tak, wg mnie skóra była myta wodą i przemoczona. (Mycie skóry szarym mydłem samo w sobie nie jest dla niej szkodliwe, pod warunkiem, ze się jej nie przemoczy).
Tu ewidentnie skóra została przemoczona i niewysuszona po myciu – taki zabieg powinno się robić tylko w ekstremalnie gorące dni i samochód musi stać otwarty na upale minimum pół dnia.
Być może stan taki spotęgował dodatkowo jakiś środek do zabezpieczenia skóry (krem).
Złapała dużo wilgoci, otworzyły się pory, po czym przyszedł tłusty kit i woda została w środku.
W takim przypadku dobrze by było skórę spróbować wyprasować (nie to nie żart).

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Jaguar XJ 4.0 x308 sovereign - Swarzędz
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2016, 12:04:37 pm »
Odnośnie paska na lewym tylnym błotniku też myślałem, że jest był domalowywany ale przy bliższym oględzinach widać, że właśnie w połowie jest lekko przetarty wraz z lakierem i stąd ten efekt.

Jak oglądałem skórę na zdjęciach też mi do końca coś nie pasowało jak słusznie zauważył Choina ale na miejscu jak oglądałem na żywo, to już nie była taka pomarszczona. Fakt była bardziej brudna ale leżała równo. Na przednim podłokietniku jest przecięcie czymś ostrym ok 5 cm i zastanawiam się czy da się, to naprawić czy wchodzi tylko w grę wymiana całego podłokietnika ewentualnie obicie na nowo ?

A przypomniało mi się, że światło stopu jest urwane na tylnej szybie ale chyba da się to przykleić na klej do wprawiania szyb...
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?