Autor Wątek: Czujnik uderzeniowy  (Przeczytany 9805 razy)

Mayczas

  • Gość
Czujnik uderzeniowy
« dnia: Październik 30, 2012, 11:10:55 am »
Witam, po małej kolizji xtype umarł i nie daje znaku życia, prawdopodobnie to czujnik uderzeniowy. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi gdzie on jest i czy wystraczy go wcisnąć ? Jaguar x-type 2007r 2.0 TDCI

Sebastian X

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2012, 11:42:30 am »

Mayczas

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2012, 12:04:02 pm »
Zrobiłem tak i dalej zero odzewu :( Jakieś inne sugestie ?

negra

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2012, 12:07:14 pm »
Kontrolki na desce się świecą?

Mayczas

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 30, 2012, 12:27:47 pm »
NIC nie reaguje na kluczyk, świeci się oświetlenie kabiny działa centralny z pilota oraz zaświecenie lamp z pilota i tyle kompletnie nic nie słychać po przekręceniu kluczyka na którąkolwiek pozycję...

Mayczas

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2012, 16:57:57 pm »
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co to może być ?

Mayczas

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2012, 14:47:52 pm »
Nikt, nic ? Auto dalej stoi bez oznak życia :)

BlackV6

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2012, 15:12:44 pm »
nie prościej podłączyć go pod komputer ? powinien wskazać błędy jeśli na nic nie reaguje, skrzynia nie jest zablokowana ?

Mayczas

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2012, 15:17:30 pm »
Skrzynia manual nie zablokowana wszystko sprawdzę jak podepnę pod kompa ale jest długi weekend i mnie to męczy :) Nacisnąłem guzik od pasażera ale nic się nie zmieniło dalej zero odzewu nie ma żadnych bezpieczników uderzeniowych ? Bo ten guzik to chyba tylko załącza pompe paliwa a co z elektryką ?

BlackV6

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2012, 15:21:03 pm »
może byc przerwana wiązka nie wiem gdzie miał uderzenie ale zobaczyć możesz jak idą kable pod maską go kabiny czy czasem tam czegoś nie znajdziesz ,trudno z krótkiego opisu wskazać przyczynę tym bardziej po kolizji

marcin1232

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2013, 19:57:09 pm »
Witam Panowie

Mam dokładnie ten sam problem. Samochód w trakcie niegroźnej kolizji nagle zgasł mimo tego, że trzymałem wciśnięte sprzęgło. Podejrzewam, że zadziałało jakieś zabezpieczenie. Od tej pory nie reaguje na przekręcanie kluczyka w stacyjce - żadna kontrolka się nie zapala, po prostu cisza. Tak jak kolega wyżej wspomniał działa centralny, oświetlenie, światła postojowe, klakson. Czujnik uderzeniowy jak na rysunku wyżej jest wciśnięty - czyli wychodzi, że wszystko jest ok. Spotkał się już ktoś z takimi objawami? Koledzy proszę o porady i wskazówki.

Poniżej zdjęcie uszkodzonej strefy. Dodam, że to X-type 2.0D 2007r manual

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/46/imag0406va.jpg/][/URL]

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2013, 21:31:49 pm »
Jak chcecie podpiąc auto do komputera, który jest death nie zaswiecaja sie nawet kontrolki? przeciez sterownik musi miec zasilanie (zaplon)

marcin1232

  • Gość
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2013, 20:10:22 pm »
Koledzy, jakie widzicie w takim razie rozwiązanie? Może jakieś przypuszczenia co to mogłoby być?

Offline kicin666

  • Aspirant
  • Wiadomości: 1
Odp: Czujnik uderzeniowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2016, 08:12:10 am »
Witam Panowie

Wiem, że temat stary ale miałem wczoraj sytuacje, że mój kotek 2.0D po prostu umarł. Jechałem lekko zabujało i koniec. Objawy takie jak opisane powyżej czyli nie ma reakcji na kluczyk w ogóle, mam oświetlenie wnętrza, działa centralny ale bez bagażnika, działa alarm, światła postojowe. Spaliło mi bezpiecznik F31 to jest od zapłonu ale po wymianie nic się nie polepszyło.
Przed całym incydentem zaświeciło mi kontrolkę od poduszek kod 42 czujnik uderzeniowy przód a dzwona nie było.

Czy ktoś z was rozwiązał ten problem? POMOCY