Autor Wątek: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta  (Przeczytany 4509 razy)

Kuba_Wawa

  • Gość
rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« dnia: Luty 28, 2016, 23:32:19 pm »
Szanowni koledzy,
śledziłem archiwalne wątki oraz "szukaj" odnośnie nr VIN. podążałem linkami i różnymi wątkami ale nie udało mi się odpowiedzieć sobie na pytanie dot mojego auta.

Jak pewni większość z Was, również i ja prowadzę sobie szczegółową dokumentację samochodu, do szczęścia brakuje mi potwierdzenia wyposażenia jakie winno być na pokładzie z miliona opcji jakie były dostępne przy kupnie, typu drewniana kierownica, grzane fotele, szyberdach itp...
Z tego co zrozumiałem, takie dane można jedynie uzyskać od producenta i od dystrybutora marki.
Moje pytanie, a w zasadzie prośba czy ktokolwiek mógłby mi w tym pomóc. Odwdzięczę się, jeśli trzeba zapłacić to to uczynię bo bardzo mi zależy.
Auto mam z początku produkcji tj z '94 brak schowka etc..

Chciałbym dowiedzieć się kiedy dokładnie opuściło fabrykę no i jaka ilość mojej wersji z tym motorem i kolorem została wyprodukowana, tj ilu bliźniaków może toczyć się po drogach europy..
( 3,2 sovereign, BritishRacingGreen )

Mam pewne rozbieżności co do różnych dekoderów VIN ( bo głupoty pokazują )
inna kwestia to np kod koloru auta. Według tego co czytałem winien być JBC1753 HGD - czyli British Racing Green, a tabliczka znamionowa na ramie wskazuje: HFB

Bardzo bardzo proszę o pomoc. :-help
vin podam na prv

dziękuję

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2016, 12:18:42 pm »
czy nikt nie wie, gdzie co i jak?
A może ktoś pracuje w jakims serwisie, albo ma znajomego który mógłby takie dane wydobyć.
może jest jakis inny sposób, np mail do producenta w UK  po nr Vin i dowodu rejestracyjnego.??

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2016, 14:17:16 pm »
Nikt nie ma takich danych. VIN rozkoduja Ci w ASO. Ale ile sztuk w danym kolorze to zapimnij. Raczej nawet Jag w Anglii nie prowadzil takiej statystyki
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2016, 17:00:31 pm »
uuuuu, to kiepsko.
A powiedz mi w takim razie, skąd co poniektórzy posiadacze jaguarów maja dane odnośnie ilości w ich modelu. Czasto się z tym spotykałem w róznych ogłoszeniach, a ostatnio chyba był też jakiś artykuł w jednym z magazynów (bodajże Classic Auto ) gdzie był przedstawiony samochód z dokładnie wymienioną liczbą sprzedanych egzemplarzy w wersji europejskiej z danym motorem..?
dziwne.
myślisz że to fałszywe dane wyssane z palca?
pozdrawiam

Offline strawinski

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 542
  • Daimler Six
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2016, 20:44:52 pm »
witam.
Często to dane ogólnie dostępne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jaguar_XJ_%28X300%29

Donkihot

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2016, 07:31:26 am »
Cześć Kuba, ja też szukałem i jedyną pomoc jaką uzyskałem to z salonu Jaga w Warszawie. Niestety okazało się że nawet fabryka nie zbierała takich informacji. Jedyne co udało im się wyśledzić to że był kupiony w Niemczech (nie pamiętam ale chyba w Dortmundzie) i że to Executive z pakietem sport. Może jak bym szukał dalej i namierzył ten salon to coś więcej by wiedzieli?
Ale to też bardzo wątpliwe.

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2016, 20:20:10 pm »
hej.
Jeśli chodzi o kwestie pochodzenia to mam je udokumentowane i wiem kto był pierwszym nabywcą i gdzie zostało kupione. Posiadam kompletną dokumentację wraz z certyfikatem zakupu u dealera. Później  auto było tam serwisowane przez wiele lat, aż do sprzedaży drugiemu właścicielowi który też był zameldowany i zarejestrował auto w tym samym mieście ( Paryż ).

Jeśli wierzyć Wikipedii, to po sprawdzeniu podanej statystyki wyglądałoby na to iż model Sovereign w budzie X300 w wersji z kierownicą po lewej stronie ( europejskiej ) z silnikiem 3,2 został wyprodukowany zaledwie w 305 egzemparzach.
WOW !!
Ciekawe w takim razie ile w tym lakierze co mój British Racing Green??
Tak czy siak. niewiele ich. podejrzewam że z racji trochę małej mocy w stosunku do wagi.
Jeśli ktoś już dopłacał do auta by mieć wersję Sovereign, wybierał mocniejszą jednostkę. Najprawdopodobniej pierwszy nabywca mojego auta był małą sknerą :D
Dzięki statystykom można również poznać profil psychologiczny nabywcy auta..hehe
Dodam dla ciekawostki iż auto było własnością kobiety o włosko brzmiącym imieniu i nazwisku - pewnie imigrantki heheh

pomyszkuję jeszcze w takim razie w ASO na Waszyngtona. Podjadę i popytam, choć słyszałem że nie są przychylni do udzielania informacji jeśli się u nich auta nie serwisuje.

A tak na marginesie./ lakiernik mnie zapytał czy lakier na aucie jest 2 warstwowy tj zielona baza akrylowa a na niej przeźroczysty klar, czy tylko sam zielony? - ktoś wie jak je lakierowano?
Lakiernik powiedział że w razie co zrobi test ( przetrze lakier w jakimś miejscu szmatką nasączoną nitro  :o :o ) Jak się zabarwi na zielono - jednowarstwowy, jak nie zabarwi - to na wierzchu jest klar. Zdziwiła mnie metoda../ kurczę na jakich ja ludzi trafiam :- pojecia

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 268
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2016, 14:56:51 pm »
Zepsuję ci dzień, ale LWB oznacza Long Wheelbase, a nie kierownicę po lewej stronie. Wg tej tabelki twój Sovereign 3.2 jest zatem jednym z 2377 :P No chyba, że faktycznie masz longa.

tomek1212

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2016, 22:14:58 pm »
I raczej nie wracaj już do tego lakiernika. Ta metoda którą on opisał może nie jest zła, ale każdy dobry lakiernik powinien bez problemu na oko ocenić jaki lakier jest na samochodzie, a jeżeli ma też trochę doświadczenia to nawet nie widząc auta powinien to wiedzieć. Samochody malowane akrylem skończyły się w latach 80tych, no chyba że te niskobudżetowe to może do połowy 90tych.

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2016, 11:38:03 am »
Zepsuję ci dzień, ale LWB oznacza Long Wheelbase, a nie kierownicę po lewej stronie. Wg tej tabelki twój Sovereign 3.2 jest zatem jednym z 2377 :P No chyba, że faktycznie masz longa.
:-boks :-boks no to ładnie../ a już tak milo się zrobiło../ mogłeś mi już tego nie mówić  :- pojecia ale cóż poradzić, jednak potwierdza się że nie jestem w czepku urodzony..
troche mi wstyd że nie wiedziałem że to oznaczeni oznacza wersję przedłużaną, a nie kierownicę po lewej stronie.. :-wstyd

choć i tak jest nieźle biorąc pod uwagę ogólną liczbę sovereignów z motorem 4litrowym - aż 28490 szt, przedłużana wersja- 4973 szt, mniej niż jakichkolwiek Sportów, nie wspominając już o zwykłej XJ6 - 17346 szt, wiec liczba 2377 szt jest i tak ciekawa.
Skoro wartości nie uwzględniają produkcji z kierownicą po lewej stronie i po brytyjskiej, liczę że ta wartość jescze się zmniejszy.
Grunt to optymistyczne podejście do tematu - znaleźć coś pozytywnego w tym wszystkim.
Dzięki za dyskusję chłopaki
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 11:59:55 am wysłana przez Kuba_Wawa »

tomek1212

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2016, 11:41:13 am »
Ja mam sovereigna w kolorze BRG, tyle że 4.0 i nie wydaje mi się aby to były jakieś rzadkie samochody.

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2016, 12:14:03 pm »
Ja mam sovereigna w kolorze BRG, tyle że 4.0 i nie wydaje mi się aby to były jakieś rzadkie samochody.
Twój wyszedł w ponad 28 tysiącach egzemplarzy w wielu kolorach i wersjach lewo i prawostronnych.
Mnie interesowało ile wyszło z pośród tych 2377 (tj z moim motorem ) w wersji europejskiej i na dodatek w naszym kolorku..

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2016, 12:31:27 pm »
Takich info nie ma nigdzie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: rozkodowanie wyposażenia i parametrów auta
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2016, 12:54:40 pm »
niestety wiem, już pisałeś mi wcześniej i to jest ta najsmutniejsza informacja  :(