Autor Wątek: Ciśnienie w oponach  (Przeczytany 1987 razy)

Offline piotriwa

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 35
Ciśnienie w oponach
« dnia: Luty 16, 2016, 11:55:51 am »
Hej.
Szukałem dzisiaj informacji n/t odpowiedniego ciśnienia w oponach. Znalazłem kilka sprzecznych informacji.
Może komuś pomoże to, co w końcu wygrzebałem:

http://www.puretyre.co.uk/jaguar-tyre-pressures/
piotriwa

Wujek Karol

  • Gość
Odp: Ciśnienie w oponach
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2016, 13:33:35 pm »
Zalecane wartości ciśnień powietrza w oponach znajdują się na etykiecie umieszczonej na słupku B po stronie kierowcy. Otworzyć drzwi kierowcy, aby uzyskać dostęp do etykiety wartości ciśnień w oponach.



Raz na tydzień lub przed każdą dłuższą podróżą należy sprawdzać opony, łącznie z kołem zapasowym, pod kątem stanu i ciśnienia.

Jeżeli kontrola ciśnienia ma miejsce w zamkniętym pomieszczeniu (np. w garażu), a pojazd będzie eksploatowany w niższej temperaturze otoczenia, możliwe jest wystąpienie zbyt niskiego ciśnienia powietrza w oponach.

Lekki spadek ciśnienia na przestrzeni czasu jest naturalnym zjawiskiem. Jeśli ubytek przekracza wartość 0,14 bara (2 psi, 14 kPa) tygodniowo, udać się do specjalistycznego zakładu wulkanizacyjnego w celu kontroli i naprawy.

W przypadku konieczności kontroli ciśnienia w rozgrzanych oponach należy przyjąć, że wskazywane ciśnienie jest większe o około 0,3–0,4 bara (4–6 psi, 30–40 kPa). W takim przypadku nie należy obniżać ciśnienia powietrza w oponach do wartości odpowiadającej zimnym oponom. Przed skorygowaniem ciśnienia należy pozostawić opony do ostygnięcia.