Autor Wątek: Check engine i komunikat check fuell filler cap  (Przeczytany 2814 razy)

Offline Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Check engine i komunikat check fuell filler cap
« dnia: Luty 10, 2016, 08:45:01 am »
Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemy. Czy ktoś nie miał podobnego problemy w swoim kocie XK8. Ja mam auto 4,2 z 2004 roku. Od jakiegoś czasu mam problem z kilkoma komunikatami, które wyskakują i potem znikają samoistnie, ale problem powraca. Auto jeździ normalnie i nie ma innych objawów. Komunikaty pojawiają się po przejechaniu kilkunastu km. Najczęściej wyskakuje komunikat; check fuell filler cap, ale także; DCS fault; check rear light. Na stacji komputer pokazuje błędy P0455, P0420 są to niewielkie nieszczelności układu paliwa, a także P100, P0133, P0130. Po wykasowaniu błędów auto jeździ jakiś czas bez komunikatów, a potem znowu wyskakują. Zauważyłem, że komunikat check fuell filler cap pojawia się najczęściej przy poziomie paliwa poniżej połowy zbiornika. Najpierw myślałem, że jest to niedomknięty wlew paliwa, potem, że wadliwy korek, który wymieniłem. Niestety problem nadal powraca. Check rear light - dodam, że wszystkie światła działają, a komunikat pojawia się razem ze wspomnianym powyżej i w tytule. DCS fault pojawił się kilka razy i sam zniknął po przejechaniu kilkunastu km.
Czy może ktoś zdiagnozować lub naprowadzić na przyczynę pojawiających się błędów.
Bardzo dziwna sprawa, bo po wykasowaniu błędów wszystko jest dobrze do jakiegoś czasu, a potem znowu zapala się kontrolka i wywala ww informacje.
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351

brys

  • Gość
Odp: Check engine i komunikat check fuell filler cap
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2016, 07:50:37 am »
Może akumulator nadaje się już do wymiany - nawet jeśli nie ma większego problemu z odpalaniem :)

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Check engine i komunikat check fuell filler cap
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2016, 18:36:46 pm »
Spadek ciśnienia paliwa czyli nieszczelności lub pompa paliwa albo jej sterownik   a co do lamp wyczyść  połączenia konektory  przy lampach dsc  tu loteria może  czujnik kąta  skrętu albo ........ trzeba poszukac
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline Majsterwood

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
  • jag xk8
Odp: Check engine i komunikat check fuell filler cap
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2016, 16:04:38 pm »
akumulator jest prawie nowy, ale z lampami chyba pomogło czyszczenie styków. na razie nie am tego komunikatu.
Pozdrawiam Franciszek
Jaguar XK8
Jaguar XJS
Jaguar X351