Autor Wątek: Niecodzienny ale poważny problem z navi w X-Typie, pomożecie?  (Przeczytany 3135 razy)

patron

  • Gość
Niecodzienny ale poważny problem z navi w X-Typie, pomożecie?
« dnia: Kwiecień 14, 2009, 13:31:05 pm »
 ?????? Witam Was, mam wielki problem z systemem Denso w moim X-Typie, podczas ładowania nowych map nawigacyjnych pojawił się komunikat na telewizorze, że ładuje się system, ale że miałem włączony tylko zapłon, to przekręciłem kluczyk żeby włączyć silnik (szkoda mi było akumulatora, to teraz mam) bo w trakcie włączania silnika rozłączył się chwilowo monitor (standard w trakcie przekręcania kluczyka) tyle, że po uruchomieniu auta cała konsola środkowa przestała działać, na wyświetlaczu temperatury od klimatronika pojawiła się na domiar złego temperatura 50 stopni! i tak mi teraz grzeje w aucie bo jedyne co nadal działa to dmuchawa, poza tym wszystkie przyciski nie reagują, nie działą też sama navi i radio/cd, naturalnie nie mogę zmienić temperatury ani wyłączyć nawiewu, wszystko się zablokowało! auto stało tydzień w serwisie autoryzowanym (Mirków-Wrocław) i Panowie sobie nie poradzili, zaproponowali mi nowy moduł nawigacji (nie wiedzą jednak ile on kosztuje bo komputer się popsuł, ale podobno straszne pieniądze) natomiast zaprzyjaźniony elektronik stwierdził że wykasował się tzw. FLASH-program z plikami binarnymi który steruje całym tym zestawem denso i stąd nic nie działą i nie chce też "wstac" po resecie silnika itd. Podobno można to wgrać programatorem na moduł nawigacji, wiem nawet że jest to wbudowane w czytnik dvd w bagażniku ale potrzebne są te pliki binarne lub taki sam czytnik dvd z którgo możnaby to skopiować... normalinie jakaś masakra! czy ktoś miał może podobny problem i wie jak go rozwiązać, gdzie szukać tych plików (serwis nie ma) ktoś z Was ma może namiar na jakieś źródło z takimi częściami (np. takie dvd może być zepsute byle miało tego Flasha, albo może ktoś mógłby użyczyć ten czytnik do wykonania kopii programu - może być odpłatnie) chodzi o Jaguara X-Type 2.0 D 2003 rok jeśli ktoś mógłby choć coś doradzić to będę wdzięczny bo normalnie nie da się tym autem jeździć (szczególnie przez temperaturę w środku) pozdrawiam! tomek :-\

rado1

  • Gość
Odp: Niecodzienny ale poważny problem z navi w X-Typie, pomożecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2009, 14:59:28 pm »
witam podaje ci emeil zkontaktuj sie          zrp.prezes@wp.pl        :-A