Autor Wątek: X300 1997r nie chce odpalic, po przekreceniu stacyjki nic sie dzieje.  (Przeczytany 1589 razy)

Krystek

  • Gość
Witam, mam nastepujacy problem z Jagiem.
Zrobilem ostatnio mini serwis pod maska, wykrecilem swiece, wyczyscilem wszystkie wtyczki po czym chcialem go odpalic i nic. Zapalila sie kontrolka check engine i przepalonej zarowki a gdy przekrecilem kluczyk w stacyjce zapalila sie kontrolka srs airbag a rozroznik nie drgna.
Naladowalem akumulator i zresetowalem komputer poprzez zetkniecie klem +-.
Dodam , ze nie dzialal nigdy alarm z pilota ale nie przeszkadzalo mi to bo dzialal z kluczyka.
Teraz po otworzeniu drzwi nic sie nie dzieje, alarm nie wlacza sie ani nie wylacza.
Problem z immobilajzerem czy jakas blachostka w stylu "tylko w jaguarze"??

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: X300 1997r nie chce odpalic, po przekreceniu stacyjki nic sie dzieje.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2016, 08:46:17 am »
Ja bym sprawdzil immobilizer. Jesli kontrolki sie zapalaja a rozrusznik ani drgnie no to mozna tutaj szukac przyczyny - sprawdz czy sa jakies bledy na kompie.
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

drwalu

  • Gość
Odp: X300 1997r nie chce odpalic, po przekreceniu stacyjki nic sie dzieje.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2016, 18:17:22 pm »
Ja ci powiem co u mnie się dzieje. Problemy z blokadą zapłonu, często aby auto uruchomić trzeba odpiąć klemę minusową z akumulatora, po ponownym podpięciu po ok 10-15 sekund zamykam z pilota i od razu otwieram z pilota auto, wtedy można odpalić. Jeśli po otwarciu drzwi wewnatrz się nie zapali lampka oświetlenia kabiny to już wiem, że nie ma reakcji na rozrusznik/zaplon.