Autor Wątek: Układ wspomagania kierownicy i kilka kontrolek  (Przeczytany 3577 razy)

Offline starygracik

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Układ wspomagania kierownicy i kilka kontrolek
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2018, 19:55:20 pm »
Witajcie.

Auto żyje, jeździ i hamuje.

A więc tak. Największa wada tego auta to poprzedni właściciel, który ostro tam namieszał.

Wspomaganie kierownicy - zamontowana została pompa z Forda, która prawie pasowała i nawet początkowo działała. Po wymianie węża elastycznego z czujnikiem na wężu wspomaganie umarło. Dlaczego? Oryginalny waż od tego modelu według numeru vin podczas wkręcania się w pompę wspomagania, dociska w niej zawór ciśnieniowy i wtedy ciśnienie oleju krąży tylko w pompie. Nie jest podawany olej na belkę. Było to stosowane w wytworach forda i między innymi w moim Jagu. Pompa została wymieniona na używkę od STypa. Miałem sposobność porównać pompę z 3.0 i 4.0 wyjęte przy mnie z aut. Były identyczne i miały takie same koła pasowe. Po wymianie pompy i dorobieniu przez tokarza łącznika pomiędzy wężem i pompą wspomaganie ruszyło i ma się dobrze. Działa poprawnie. Czy w waszych autach też jest jakiś łącznik pomiędzy wężem i pompą? Moje auto to pierwsza wersja i przewód olejowy wkręcony jest od dołu w pompę. Czujnik ciśnienia zamontowany jest na wężu.

Offline starygracik

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Układ wspomagania kierownicy i kilka kontrolek
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2018, 20:08:30 pm »
Obecnie chcę trochę eksploatować auto i nieco je rozruszać na trasach. Ale planuje już konserwację tylnego zawieszenia. W lato chcę wyrzucić tylne zawieszenia do piaskowania i regeneracji. Interesuje mnie bardzo temat sprężyn, bo auto dość nisko siedzi tyłem. Jest bardzo miękkie i często przycieram na dziurach. Przy dużym załadunku kilka razy przytarłem na asfalcie. Macie jakieś doświadczenie? Co radzicie?

Druga sprawa to piszczy mi nieco łożysko w skrzyni - manual. Nie jest to łożysko sprzęgła bo jest nowe. Wymieniał ktoś je  już u siebie i może coś podpowiedzieć?

Prędkościomierz - zawyża prędkość. Gdy jadę 120km/h to nawigacja pokazuje 110. Zawsze zgadzała się z innymi autami. Mam koła 245/40/R18. Nowiutkie 4 opony. Spotkał się już ktoś z tym problemem? Zastanawiam się nad błędem wskaźnika, lub działaniami poprzedniego właściciela... A może koła...? A może ktoś wymienił dyfer na inny....

Offline jaguarstype2004

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 531
  • Kocham to forum
Odp: Układ wspomagania kierownicy i kilka kontrolek
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:57:57 pm »
fajnie że kolejny jag będzie dbany, ja swojego też kupiłem zapuszczonego, aż dziwie się, że ktoś kupuje jaguara,żeby go tak dowalić,że pół auta trzeba robić

Offline starygracik

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Układ wspomagania kierownicy i kilka kontrolek
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2018, 20:22:57 pm »
Panowie jakie sprężyny do Stypa 3.0 z 2001 roku - przedliftowy.

Offline shimizu

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Jaguar S-type 3.0 2002 po faceliftingu :D
Odp: Układ wspomagania kierownicy i kilka kontrolek
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2018, 10:15:41 am »
Rear Road spring with seat Except adaptive control damping
To VIN (M45254) XR811174
From VIN (M45255) To VIN (N13088) XR816958