Autor Wątek: X-type 3.0 wymiana silnika  (Przeczytany 10631 razy)

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: X-type 3.0 wymiana silnika
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 30, 2017, 11:31:49 am »
Przy braku zniszczeń 80% mechaników zaryzykowało by tą metodę  ;D Sam też tak raz zrobiłem w poprzednim aucie i przejechałem nim ponad 100 000 km bez problemu. Auto nadal jeździ i nic się z nim nie dzieje  ;D
Generalnie lepiej jak jest luźniej na panewce niż za ciasno (jak to się zdarza przy remontach ...) ale te 0,2 pewnie spowodowały by niemal natychmiastowe rozbicie nowej panewki. Gdyby czop był pokiereszowany ale trzymał wymiar to z pewnością założył bym nowe panewki korbowodowe przez miskę olejową, przepłukał, przedmuchał, zalał świeżym olejem i jeździł dalej :) pewnie niedługo ale chwilę bym pojeździł.
Jestem jeszcze zaskoczony tym że pomimo braku panewki silnik pracował (fakt głośno) i lampka ciśnienia oleju się nie zapaliła ...

Offline Datos

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: X-type 3.0 wymiana silnika
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 21, 2018, 23:56:03 pm »
Witam Panowie,
Podpinam sie pod temat. Dzis na trasie, 100 km od domu, niespodziewanie silnik w moim Jagu umarl. Jeszcze nie bylem u  mechanika, ale sądząc po objawach motor pewnie bedzie nie do odratowania. Pewnie poszla wlasnie panewka, rozrząd lub sie zatarl. Pytanie moje jest nastepujace:
Mam X Type 3.0 w manualu. Czy szkuajac silnika do wymiany, tez musze kupic egzemplarz z manuala? 99% jest z automatow. Nie jestem ekspertem, ale cyba te silniki sie różnią, chocby mocowaniem skrzyni.
Pozdrawiam.
Czarny X-Type, 3.0 V6 + LPG z KRK.

Offline KoloRZ

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: X-type 3.0 wymiana silnika
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2018, 11:57:03 am »
Wysłałem PW. Pozdrawiam

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: X-type 3.0 wymiana silnika
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 28, 2018, 14:00:11 pm »
Silnik powinien byc ten sam