Autor Wątek: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik  (Przeczytany 1891 razy)

Sebastian_XT

  • Gość
Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« dnia: Styczeń 24, 2016, 00:06:28 am »
Witam, od niedawna jestem posiadaczem jaguara x-type 3.0, niestety przez własną głupotę zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów bez oleju w silniku, nie wiedząc że jest pusto  :( Jak się domyślacie coś uległo zniszczeniu, przy dodawaniu gazu strasznie klekocze, przy wolnych obrotach tego nie słychać. Pytanie brzmi czy to panewki czy może jeszcze co innego?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2016, 10:05:41 am »
Bez rozebrania silnika nikt nie wywrozy co padło
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2016, 10:09:04 am »
zapewne tak ale po rozebraniu silnika na pewno nie będzie za ciekawie
na pewno jazdę bez oleju nie tylko odczuł wał z panewkami
to sobie zafundowałeś wydatek
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2016, 10:21:29 am »
Panewki korbowodowe zazwyczaj pierwsze się niszczą, jeżeli silnik już uprawia klepping, to bez zastanawiania, wymontuj go i wymień, remont zawsze jest kosmicznie drogi, to nie jest tak, że wymienisz trzy panewki, i będzie banglał, nie nie nie! komplet uszczelek do V, komplet panewek, później się okaże że cylindry, wałki rozrządu, tuleje cylindrów, sworznie korbowodowe, no i oczywiście pompa oleju już przytarta nie da odpowiedniego ciśnienia. Kolejna sprawa, wszystkie pracujące na ślizg olejowy tuleje, podkładki dystansowe, zależnie od konstrukcji silników, jest tego wiele. Kolejna sprawa, samoregulatory zaworów, wszechobecne opiłki które są jak rak, trzeba silnik rozłożyć na atomy do umycia. Inaczej to będzie szwedzki remont, i na dłuższą metę bez sensu. Koszt silnika z jakiegoś dawcy, z możliwością sprawdzenia i jakąś sensowną gwarancją, nie rozruchową, bo to jest oszustwo zawsze, wyjdzie na pewno taniej, i silnik nie będzie rzeźbiony z bubla. Problem jest tylko w znalezieniu idealnego silnika, pewnego, który trzeba sprawdzić pod względem kompresji, szczelności głowic (test CO2), kultury pracy. Musi być pewniak. Jeśli będzie już wymontowany, koniecznie gwarancja na piśmie, najlepiej ze świadkiem, bo nie raz widziałem na sprzedaż taki jaki właśnie masz w aucie...
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

kurak22

  • Gość
Odp: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2016, 11:22:45 am »
po takim czymś szykuj inny silnik.
i nawet nie waż się starego na części sprzedawać.  :-gwizd

Bedek

  • Gość
Odp: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2016, 14:32:55 pm »
Puk puk - kto tam - panewka - przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać  :-hehe

A tak naprawdę mam już za sobą taki przypadek ( nie w jagu) brat jechał Audi uderzył miską która pękła i zanim dojechał do domu silnik stukał, został rozebrany dół wymienione panewki i poskładany, chodził idealnie - niecały miesiąc, zaczął brać olej, a na koniec zatarła się pompa oleju, wniosek jest taki że panewki były uszkodzone ewidentnie a cała reszta podtarta a do tego opiłki w silniku dopełniły dzieła.
Więc albo generalny remont - pewnie koszt większy jak wartość auta, albo wymiana na pewniaka używkę co będzie tańsze szybsze i łatwiejsze.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Jazda bez oleju... Uszkodzony silnik
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2016, 14:51:44 pm »
 Ja też przerabiałem wymianę silnika w Fordzie Fiesta, całe szczęście to popularny model i słupek silnika kosztował chyba 500 zł.

Teraz wiem że trzeba wymieniać olej częściej niż zaleca fabryka.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.