Autor Wątek: Chip do XF 3.0D s  (Przeczytany 2693 razy)

ludzie1978

  • Gość
Chip do XF 3.0D s
« dnia: Styczeń 19, 2016, 23:20:09 pm »
Witam chciałbym zachipować mojego XF 3.0 rok 2012 sportbrake'a diesle 275 koni czy ma ktos moze namiar na kogoś kto zna temat ?
Im bliżej śląska tym lepiej :-)

Z góry dzięki
Pozdr

komaster4

  • Gość
Odp: Chip do XF 3.0D s
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2016, 00:18:32 am »
 :-bry

Też się ostatnio rozglądałem i znalazłem coś takiego: http://www.44tuning.pl/

Widziałem gdzieś na forum że firma była polecana.
Wysłałem do nich maila z zapytaniem (XF 3.0 d 240 KM 2010 rok) i szybko dostałem odpowiedź:

"Witamy,

Z uwagi na znane nam problemy w osprzęcie tych silników w tym fabrycznych ustawień w przypadku tych samochodów decyzja o zasadnosci tuningu oraz opcjonalnie o pracach poprzezdających podejmowana jest po diagnostyce. Ceny profesjonalnego tuningu - zwiększenia mocy są następujące:

1. Diagnostyka, pomiary, sprawdzenie kondycji silnika (zakres dla celów określenia aktualnej sprawności, zasadności tuningu w tym stanie) to 900 zł brutto

2. Tuning w formie Indywidualnej regulacji poprzez najnowszy na rynku tuningowym sterownik DPP Performance to całościowo z w/w diagnostyką 2800 zł brutto

3. lub Tuning w formie indywidualnej regulacji programowej - optymalizacji przez Chip Tuning Super VIP to całościowo z w/w diagnostyką 2600 zł brutto.

Dodatkowo w razie potrzeby (decyzja na miejscu po diagnostyce) opcje dodatkowe jak np.: czyszczenie układu EGR, ograniczenie negatywnego działania EGR-a, wymiana oleju, etc.

Termin można sobie umówić telefonicznie z wyprzedzeniem jak na ten moment ok. 5-7 dni, czas wykonania ok. 8 godzin.

Więcej informacji o 44tuning Performance Center czyli jak u nas się działa i wykonujemy wszelkie modernizacje znajdzie Pan tutaj:

https://www.facebook.com/44tuningPerformanceCenter

Więcej o sterowniku DPP:

http://www.44tuning.pl/co-to-jest-dpp-performance-czyli-dlaczego-to-najlepsze-rozwiazanie-do-beziwazyjnego-chip-tuningu-samochodow-takze-na-gwarancji

Jeżeli chce Pan zobaczyć jak przebiega profesjonalny tuning w naszym Centrum Optymalizacji w Opolu to zapraszamy do zapoznania się teraz z filmami z naszej działalności – Video:

http://www.44tuning.pl/nagrania-video-z-naszej-dzialalnosci

Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś pytania przed podjęciem decyzji o profesjonalnym tuningu u nas prosimy o bezpośredni kontakt z kolegą zajmującym się kwestiami technicznymi: Robert JM Halicki tel. 604 532 800

Pozdrawiamy

Zespół 44tuning.pl
44tuning Performance
Center - Opole

Z naszych usług możesz skorzystać:
44tuning Performance Center Opole – Kępa k/Opola, ul. Opolska 30 (przy obwodnicy)

tel. 77 4231245 / 600 910 400"

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Chip do XF 3.0D s
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:43:21 pm »
Witam. Jeżeli chodzi lokalizację takiej firmy w okolicach śląska to nie znam, ale jeśli chodzi o firmę, która robiła już takie jagi i land rovery z tym silnikiem to kreator mocy ale to w warszawie. Forumowicze już opisywali ten temat i właśnie o tej firmie wspominano.
I zgadzam się z opisem który rozpoczyna firma tunning44 dla kolegi poniżej, te silniki mają bardzo problematyczny i awaryjny osprzęt (wiem co mówię, mam ten silnik), dlatego polecam taki tuning zrobić w firmie, która już przerobiła chociaż kikla jagów z tą jednostką. Pozdrawiam.
Jaguar XFS 3.0d

ludzie1978

  • Gość
Odp: Chip do XF 3.0D s
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2016, 18:56:49 pm »
Dzięki panowie za rady !! Jeszcze pytanko o ten silnik 275 konny Jest jakaś różnica miedzy przed a po liftem bo tak mi sie wydaje ze kiedyś gdzieś czytałem ze soft był lepszy w poliftowym ale moze to tylko złudzenie .

Offline victor89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Chip do XF 3.0D s
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2016, 19:08:05 pm »
Konstrukcyjnie z tego co wiem i co widziałem to jest wszystko to samo w tym silniku a soft możliwe, że jest zmieniony najprawdopodobniej.
Jaguar XFS 3.0d

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Chip do XF 3.0D s
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2016, 19:25:28 pm »
Moze być zmiana pod 8 biegowa skrzynie a tak to racczej nic więcej
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8