Autor Wątek: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice  (Przeczytany 5093 razy)

Betonik

  • Gość
Panowie i Panie,
dzisiaj przeglądając czeluście internetu, tzn znów wertując ogłoszenia znalazłem takie o to cuda:


Link do ogłoszenia : http://olx.pl/oferta/jaguar-daimler-xj6-daimler-4-0-lpg-CID5-IDdlIXP.html

Oraz


Link do ogłoszenia:http://olx.pl/oferta/jaguar-x300-95r-manual-sport-szyber-klima-skora-piekny-klasyk-zamiana-CID5-IDdiL8W.html

a jako że szukam XJ40 lub x300 może któryś z Was zna, widział może polecić albo odradzić?

Pozdrawiam



Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2016, 16:18:48 pm »
Jeżeli chodzi o tego białego to nie ma chyba nawet sensu brania go pod uwagę kolego , jeżeli ktoś pisze , że zamiana na inny samochód , motocykl tz. że chce na siłę się go już pozbyć, Przecież jak już zamieniasz się z kimś to raczej na coś konkretnego . Jest to 300-ka malowana jak wspominał ale czemu , pozmieniane są oba zderzaki od X308-ki ?????? przecież te w 300-tce są ładniejsze,Ta podsufitka też jakaś taka brzydka. Ja bym w ogóle nie brał go pod uwagę.

Betonik

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2016, 16:47:51 pm »
Widzisz, własnie dla tego zwracam się do was z prośbą o opinie. A na temat pierwszego jakie masz zdanie?
Do białego mam jakieś 160km aby go obejrzeć, a że na weekend do Wisły się wybieram więc może zobaczę go z bliska.
Dzięki za opinie.


Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2016, 17:02:56 pm »
Jeżeli chodzi o tego Daimlera to już same jego cena mnie odstrasza  :-gwizd Jak widzisz moim awatarze też mam Daimlera Longa i akurat ten sam rocznik. Wiem jak mój wygląda na stan dzisiejszy i wiem ole włożyłem żeby tak wyglądał a dałem za niego 26500 5 lat temu , a podobno te roczniki już maja drożeć , więc sam rozumiesz . Niech się w sprawie tego Daimlera merytorycznie wypowiedzą koledzy którzy na prawdę znają się na tych pięknych samochodach. Może kolega Choina zabierze zdanie.  W każdym razie ja jak szukałem swojego to w tym przedziale cenowym nawet nie otwierałem ogłoszeń , w końcu to DAIMLER   ;D co nie zmienia faktu że może jest dobrym wyborem.

ed.

jeżeli chodzi o ten podłokietnik to nie wiem jak można rezygnować z lepszego na gorszy ?????
Nie wiem czy wychodziły Daimlery ze skórzaną kierownicą bez drewna , pewnie tak .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2016, 17:07:32 pm wysłana przez zapek »

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2016, 17:39:29 pm »
Daimlera bym obejrzał. Może nie był mocno walony?

W tej cenie zostaje dużo kasy na pakiet startowy ;) Jest szansa, że jak dobijesz do 25k zł będzie jeździł jak trzeba.

Ale kluczowy jest stan nadwozia. Resztę można naprawić.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Betonik

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2016, 17:44:07 pm »

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2016, 13:26:58 pm »
moje osobiste zdanie jest takie:
Jeśli chodzi o tego Daimlerka, to z daleka na pierwszy rzut wygląda poprawnie.
Zastanawiająca jest cena.
Dziwnie niska. NIe wierzę w okazje tego typu. Coś musi być na rzeczy.
Jeśli chodzi o kierownicę, to wcale nie musiało tak być że miała być w drewnie. Drewniana była opcjonalna. W standardzie skórka. To samo podłokietnik bez cupholderów, co prawda założył już takowy a ten stary ze zdjęcia dokłada w gratisie..
Pierwsze co widzę to felgi na których napewno nie wyszedł. Powinien mieć "turbinki" tak mi się wydaje.
Mieszek dźwigni zmiany biegów też nie jest od niego. Winien być z jasnej skóry tak jak kierownica bądź drewniany, ale napewno nie czarny.
Odnoszę również wrażenie że poduszka kierownicy nie przylega jak należy - fatalnie odstaje. Być może było przednie uderzenie i poduszeczki już tam nie ma. Trzeba by to sprawdzić. To samo z tylnymi prawymi drzwiami. Szczelina nie jest równa. Widać to od razu.
Brak schowka na rękawiczki - co było domeną pierwszych modeli X300. Roczników 94 - 95. W 96r już nie powinno tak być bo schowki były standardem, nie wspominając o Daimlerze.
Kanapa z tyłu klasyczna bez schowka w siedzisku.
Prawdę mówiąc jeśli to jest Daimler - to bardzo uboga wersja.
Kwalifikowałbym go raczej jak SOVEREIGNA, gdyby nie okładziny drewniane z paskiem, listwy ozdobne z napisem na progach i stoliki w fotelach.
Sprzedający twierdzi że sprzedaje ponieważ odrestaurowywuje innego Jaga, więc nie jest żółtodziobem, to i części i podzespoły niektóre od Daimlera mógł poprzekładać by wyglądał na Daimlera - choć z tym byłoby trochę roboty, klamki, wykładzina.
Ciekawe co ma w dowodzie wpisane.
W każdym bądź razie dziwny jest.

Kupić nie kupić, obejrzeć można.
Nie jestem ekspertem bo sam posiadam swojego kota nie od tak dawna ( sovereign ), a Daimlera sam rozebrałem niedawno do ostatniej śrubki więc gdzieś tak te różnice zauważałem.

Co do tego białego, to sprzedawca dobrze napisał w ogłoszeniu ze sprzedaje X300 / X308
Widać ze z 2 był robiony.
No i ten lakier. Nigdy nie wiadomo ile z niego było przed..
podsufitka widomo napewno sie odklejała więc została wymiona, nie czepiałbym się specjalnie, co najwyżej do jej wyglądu - osobiscie mi się nie podoba, ale to kwestia gustu.
Skoro zostały założone zderzaki od X308 z przodu i z tyłu oraz lampy przednie i tylne, też można się domyślić co tam się wydarzyło?
Klapa tylna odstaje strasznie.
Trzeba by zobaczyć co pod tą" nakładką" na kierownicy się kryje. Przy tym przebiegu powinna być praktycznie nienaganna.
Ja w swoim mam 182tys km i jest jak nowa, bez wytarć i pęknięć.
Ciekawa jest jedynie skrzynia w manualu.
Co do wcześniejszej rejestracji na żółte, to też bym w to wątpił, skoro auto nie jest autem tym które powinno być, a dla samej skrzyni manulanej ( bo faktycznie było ich mało ) - żaden rzeczoznawca czegoś takiego nie zrobi w drodze wyjątku.
Ja bym tego białego chyba nawet nie oglądał. Bez sensu. Kiepska lokata kapitału jak dla mnie.
pozdrawiam

jeśli chodzi o tego Holendra w Sporcie - cena adekwatna. Bez przeróbek itp. może poza jedynie gałką zmiany biegów.
Ciekawe połączenie kolorystyki wnętrza.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem SPORTA ( brakuje mi tej elegancji, miękkiego zawieszenia oraz chromików tu i tam).
Jeśli lakier w oryginale i technicznie ok to ciekawy mimo przebiegu dla amatora szybszego bicia serca..
pzdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 16:41:12 pm wysłana przez Choina »

Betonik

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2016, 15:34:00 pm »
Kuba_Wawa biały już odpadł, po wymianie kilu maili. Uśmiałem się troszeczkę  :-hehe

Coraz bardziej się skłaniam ku holendrowi bo cena zrobiła się dość atrakcyjna 1600e.
Jutro kolega w Nl ma podjechać i go obejrzeć. Jeżeli będzie wart tej kasy to chyba się po niego  :-A

Wracając do "daimlera" z chęcią bym go obejrzał, ale jechać prawie 400km by go sobie obejrzeć?
Gdybym miał kogoś znajomego w okolicy to nie było by problemu.
A tak, jechać i zrobić sobie wycieczkę, mija się z celem.

Mały edit:

znalazłem jeszcze to : http://moto.gratka.pl/tresc/19259865.html

« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2016, 15:51:46 pm wysłana przez Betonik »

Offline Demo

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Jaguar xj40 Sovereign 4.0 1993r
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2016, 16:10:17 pm »
Niech kolega podzieli sie tymi mailami :D

Betonik

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2016, 16:30:29 pm »
a proszę bardzo :D

Ja: "Witam, w ogłoszeniu pisze Pan że auto jest w oryginale,więc mam kilka pytań co do tego autka.
Dlaczego auto było malowane?
Dlaczego ma założone zderzaki od x308?
Jak wyglądają podłużnice, kielichy, mocowania sprężyn i wózka?
Czy wyraża Pan zgodę oględziny eksperta z Autotesto?

Pozdrawiam"

Pan od jaga : "witam tak mozna zrobic expertyze juz mial takowa bo idzie na klekcionerski
a zdezaki ma takie bo takie mial jak sie okazuje na szwajcarie szla ta wersja z tymi oto zdezakami ktore potem szly 308 to nie moja opinia rzeczoznawcy Parczewskiego .
malowany byl bo musial byc gdyz dziadostwem nikt nie pojedzie do wesela a mi za lakier 6 7 tys nie ubedzie wole ladny niz oryginalny poobijany .
na kiedy chce sie pan umowic
ja bede w polsce 18 19 stycznia wracam z holandi
auto jest pod pokrowcem na hali zacisniete innymi wiec musze wiedziec by wziasc akumulator ze stacji ladujacych odpalic inne odjechac by byla mozliwosc wyjechania
blacharsko lakierniczo będzie pan usatysfakcjonowany
zgnilkow nie biorę bo mija się z celem łatanie a co było z wrzodów znikło przed nowym lakierem.
środek ładny .
jedyne co trzeba zrobić to elektryka świeci poduszka olej i ABS gdzieś padł kabel z can masowy raz działa raz nie .
"





drwalu

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:02:41 am »
Daimlera bym oglądał, warty uwagi, a biały niech dalej sobie stoi na  hali ;)


Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:29:10 am »
drwalu, przecież kuba-wawa już go prześwietlił, po jego eleboracie, ja widzę w tym aucie składankę garażową... została kupa części i jakaś w miarę cała skorupa, to sklecimy furę na sztukę i sie spuści. Skoro facet restaurował coś wcześniej, to wiadomo że skleci to ładnie do kupy, potem się powieziesz takim autem na spot i suchej nitki na tobie nie zostawią, i dadzą w prezencie kundla, bo to będzie już Twój jedyny przyjaciel.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.280
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:53:26 am »
Sport z Holandii fajny :)

Przebieg - przecież to dopiero początek dla AJ16 :) Myślisz, że jakie przebiegi mają cuda na naszym Allegro?

1600 EUR wygląda przyzwoicie. Rzucić Holendrowi 1400 EUR na stół i czekać na reakcję. Na pewno będzie coś do roboty ale masz duży zapas przy tej cenie.

Tak czy siak ładny, sprawny, bez większych usterek x300 musi wyjść ostatecznie 20-25k zł.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:09:18 am »
Tak... holenderski jest naprawdę fajny, wygląda na fabryczny lakier, kuba-wawa też nie miał się do czego przyczepić to marudził na zawieszenie, co na przykład dla mnie jest kluczową zaletą, bo ganiam zakręty, więc miękkie zdyskwalifikowało u mnie xj, jako pontony. Rada 1400€ na stół jest ok, użyj klucza że trzeba polakierować zderzak tylny, bo pogryziony, i felgi trzeba zregenerować. Tylko wcześniej pojedź tym gdzieś, jak to działa wszystko. Najlepiej do domu.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Betonik

  • Gość
Odp: X300 Daimler 4.0, 1996 Dobiegniew oraz Jaguar x300 95r. manual Zebrzydowice
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:14:20 am »
No i właśnie ten sport mnie gryzie. Dzisiaj będę wiedział jak on wygląda na żywo.

Co do ceny to niżej niestety nie zejdzie :D już z nim rozmawiałem, że na eksport i że jego gwarancja mnie nie interere...

Dzisiaj kolega podjedzie i go obejrzy. Dam znać co z nim.